Google Drive

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Google Drive

#1 Příspěvek od Livan »

V antergose sú dve možnosti, ako toto nainštalovať. Prvá je priamo z gitu, pokiaľ máš nainštalovaný program git. Postupne spustiť nasledovné tri príkazy:

Kód: Vybrat vše

git clone https://aur.archlinux.org/google-drive-ocamlfuse.git 
cd google-drive-ocamlfuse
makepkg -sri
druhá možnosť, je zapnúť v pamac alebo octopi, podľa toho čo používaš, podporu AUR a tam ten program vyhľadať a nainštalovať. Alebo pomocou programu napr. yaourt, ktorý musíš mať predtým nainaštalovaný. Slúži na inštaláciu programov z AUR pomocou terminálu.

Kód: Vybrat vše

yaourt -S google-drive-ocamlfuse
Naposledy upravil(a) Livan dne 30 lis 2018, 13:22, celkem upraveno 1 x.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Google Drive

#2 Příspěvek od Livan »

Abby píše: 30 lis 2018, 13:21 Livan: git nainstalovaný nemám, obávám se že nevím jak s ním zacházet... Jak se případně program z git odinstaluje? AUR mám aktivní ale tam to právě hlásí tu chybu.

redhawk: asi by to chtělo, jenže fórum antergos je totálně mrtvé a celkově je to takové že jediné kde to funguje je tady. Příště to napíšu.
tak si skús ten git pomocou pamac či octopi nainštalovať. Potom stačí postupne skopírovať do terminálu tie tri príkazy a nechať ich vykonať. Prvým sa skopíruje obsah gitu na tvoj PC. Druhým sa presunieš do daného adresára a tretím ten program skompiluješ a nainštaluješ. Máš tam 3 možnosti, jedna z nich bude určite fungovať.
P. S. ak nevieš ako tie príkazy použiť - označ ich myšou, zapni terminál a kolieskom klikni do terminálu na pozíciu kurzoru. Tak sa ten príkaz skopíruje. Potom stačí už iba stlačiť Enter. Príkazy kopíruj po riadkoch a vždy nechaj vykonať a až potom pokračuj.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Google Drive

#3 Příspěvek od Livan »

Abby píše: 30 lis 2018, 14:36 Jen se zeptám, v pamac (Přidat/odebrat software?) mám i google-drive-ocamlfuse-git, nestačilo by třeba nainstalovat tohle? Nebo se to musí přes ten příkaz v konsoli? A jak se to případně odinstaluje když by to nefungovalo?
Zkús teda nainštalovať tú verziu google-drive-ocamlfuse-git malo by to stačiť.

Zdendys_75
Příspěvky: 5
Registrován: 26 říj 2018, 10:31

Re: Google Drive

#4 Příspěvek od Zdendys_75 »

Já na Xubuntu používám tento návod,funguje dobře.Měl by fungovat i na MInt.
sudo add-apt-repository ppa:alessandro-strada/ppa
sudo apt update
sudo apt install google-drive-ocamlfuse
potom příkaz
google-drive-ocamlfuse
měl by se otevřít prohlížeč s účtem Google,kde se přihlásíš.
Potom vytvořit v domovském adresáři složku GoogleDrive
dále příkaz
google-drive-ocamlfuse ~/GoogleDrive
Nevím jak je to v Cinamon,ale u mě v Xfce přidat v automaticky spuštěných aplikacích
Název: google-drive-ocamlfuse
Příkaz: sh -c "google-drive-ocamlfuse ~/GoogleDrive"
To je vše,funguje to v pohodě

Zdendys_75
Příspěvky: 5
Registrován: 26 říj 2018, 10:31

Re: Google Drive

#5 Příspěvek od Zdendys_75 »

[/quote]
ved to som dal, akurat postup nebude fungovat abby ma antergos linux nie linux mint.
[/quote]
jj,jsem jsi téma špatně přečetl :(
teď koukám,že má Abby Antegros Linux

Zdendys_75
Příspěvky: 5
Registrován: 26 říj 2018, 10:31

Re: Google Drive

#6 Příspěvek od Zdendys_75 »

Abby píše: 01 pro 2018, 13:41 Zdendys_75: asi se dá čekat že tu každý bude mít LM, jenže jak už jsem psala výše, tohle je jediné české fórum kde to celkem žije, proto jsem se zeptala tady. Ale rozhodně díky za snahu pomoct, cením si toho.

Jinak tedy ten overGrive funguje jak má. Škoda jen že Google dosud nebyl schopný udělat vlastního klienta, vždyť co by jim to udělalo.
:-) jj příště musím lépe číst,ale je fakt,že je to tady snad jediné fórum kde to žije.Snad ještě Fedora.Souhlásím velká škoda,že Google ještě nic neudělal.Já jsem se s tím taky natrápil.Teď jsem měsíc na Manjaru,ale zatím jsem GoogleDrive nezkoušel,ale asi budu mít podobné problémy jak ty,díky za tip s overGrive

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Google Drive

#7 Příspěvek od juhele2014 »

že je to tady snad jediné fórum kde to žije Pravdu díš, děvče, ještě se neřeklo poslední slovo ... :)
pic1.JPG


Příprava dobrot na vánoce ... ;)
Naposledy upravil(a) juhele2014 dne 01 pro 2018, 21:34, celkem upraveno 1 x.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Google Drive

#8 Příspěvek od juhele2014 »

No jasně ... :)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Google Drive

#9 Příspěvek od juhele2014 »

To se ti zobrazilo správně, ty tři obrázky, já to furt zkoušel, a nějak se to tu neukazovalo. Tak sem to prsknul přímo do příspěvku, a je klid ... :)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Google Drive

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Ha - nejsem jedinej, kdo sem ma problem vkladat obrazky :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno