Google Drive

Diskuze, problémy a zkušenosti s programy, nástroji nebo balíčkovacími systémy
Zpráva
Autor
Livan

Re: Google Drive

#11 Příspěvek od Livan » 30 lis 2018, 13:28

Abby píše:
30 lis 2018, 13:21
Livan: git nainstalovaný nemám, obávám se že nevím jak s ním zacházet... Jak se případně program z git odinstaluje? AUR mám aktivní ale tam to právě hlásí tu chybu.

redhawk: asi by to chtělo, jenže fórum antergos je totálně mrtvé a celkově je to takové že jediné kde to funguje je tady. Příště to napíšu.
tak si skús ten git pomocou pamac či octopi nainštalovať. Potom stačí postupne skopírovať do terminálu tie tri príkazy a nechať ich vykonať. Prvým sa skopíruje obsah gitu na tvoj PC. Druhým sa presunieš do daného adresára a tretím ten program skompiluješ a nainštaluješ. Máš tam 3 možnosti, jedna z nich bude určite fungovať.
P. S. ak nevieš ako tie príkazy použiť - označ ich myšou, zapni terminál a kolieskom klikni do terminálu na pozíciu kurzoru. Tak sa ten príkaz skopíruje. Potom stačí už iba stlačiť Enter. Príkazy kopíruj po riadkoch a vždy nechaj vykonať a až potom pokračuj.

Abby
Poradce Mintu

#12 Příspěvek od Abby » 30 lis 2018, 14:36

Livan: s terminálem zacházet umím a zkopírovat příkazy také, tak hloupá snad ještě nejsem :-) Já se totiž stále učím a přiznám se že preferuju GUI a klikátka (a to co je potřeba udělat v konsoli mám hezky napsané v poznámkách krok za krokem a v případě potřeby to zkopíruju, nepamatuju si ty příkazy, jen pár základních). Jinak tedy rozhodně děkuji za návod. Jen se zeptám, v pamac (Přidat/odebrat software?) mám i google-drive-ocamlfuse-git, nestačilo by třeba nainstalovat tohle? Nebo se to musí přes ten příkaz v konsoli? A jak se to případně odinstaluje když by to nefungovalo?

edit: git mám nainstalovaný (už byl) tak to jdu zkusit :-)

Abby
Poradce Mintu

#13 Příspěvek od Abby » 30 lis 2018, 14:51

Tak je tu stejný problém jako při instalaci v GUI:

Kód: Vybrat vše

[abby@Daemon-Antergos google-drive-ocamlfuse]$ makepkg -sri
==> Vytváří se balíček: google-drive-ocamlfuse 0.7.0-1 (Pá 30. listopadu 2018, 14:48:19 CET)
==> Kontrola runtime závislostí...
==> Kontrola buildtime závislostí...
==> Získávají se zdrojové soubory...
  -> Stahuje se v0.7.0.tar.gz...
  % Total    % Received % Xferd  Average Speed   Time    Time     Time  Current
                                 Dload  Upload   Total   Spent    Left  Speed
100   138    0   138    0     0    185      0 --:--:-- --:--:-- --:--:--   185
100 76696    0 76696    0     0  46174      0 --:--:--  0:00:01 --:--:--   98k
==> Kontrola source souborů pomocí sha256sums...
    v0.7.0.tar.gz ... Prošel
==> Rozbalují se zdrojové soubory...
  -> Rozbaluje se v0.7.0.tar.gz pomocí bsdtar
==> Spouští se build()...
    ocamlopt src/.google_drive_ocamlfuse.objs/dbCache.{cmx,o} (exit 2)
(cd _build/default && /usr/bin/ocamlopt.opt -w -40 -w -3-27-32-58 -g -I src/.google_drive_ocamlfuse.objs -I src/.google_drive_ocamlfuse.objs/.private -I /usr/lib/ocaml/Fuse -I /usr/lib/ocaml/biniou -I /usr/lib/ocaml/bytes -I /usr/lib/ocaml/cryptokit -I /usr/lib/ocaml/curl -I /usr/lib/ocaml/easy-format -I /usr/lib/ocaml/extlib -I /usr/lib/ocaml/gapi-ocaml -I /usr/lib/ocaml/netstring -I /usr/lib/ocaml/netsys -I /usr/lib/ocaml/sqlite3 -I /usr/lib/ocaml/threads -I /usr/lib/ocaml/yojson -I /usr/lib/ocaml/zarith -intf-suffix .ml -no-alias-deps -o src/.google_drive_ocamlfuse.objs/dbCache.cmx -c -impl src/dbCache.ml)
File "src/dbCache.ml", line 1:
Error: /usr/lib/ocaml/sqlite3/sqlite3.cmi
is not a compiled interface for this version of OCaml.
It seems to be for an older version of OCaml.
==> CHYBA: Došlo k chybě v build().
Jenže Antergos je rolling distribuce takže když snížím verzi balíčku tak je obrovská šance že to celé rozbiju a dříve nebo později budu muset instalovat načisto. Co s tím? Má to řešení? Tedy kromě použití něčeho jiného :-)

redhawk
Guru Mintu

#14 Příspěvek od redhawk » 30 lis 2018, 15:07

Abby píše:
30 lis 2018, 14:51

Jenže Antergos je rolling distribuce takže když snížím verzi balíčku tak je obrovská šance že to celé rozbiju a dříve nebo později budu muset instalovat načisto. Co s tím? Má to řešení? Tedy kromě použití něčeho jiného :-)
no tak ostava git.
nainstalovat git a nasledne cez git googfle drive
bye bye

Livan

#15 Příspěvek od Livan » 30 lis 2018, 15:20

Abby píše:
30 lis 2018, 14:36
Jen se zeptám, v pamac (Přidat/odebrat software?) mám i google-drive-ocamlfuse-git, nestačilo by třeba nainstalovat tohle? Nebo se to musí přes ten příkaz v konsoli? A jak se to případně odinstaluje když by to nefungovalo?
Zkús teda nainštalovať tú verziu google-drive-ocamlfuse-git malo by to stačiť.

Abby
Poradce Mintu

#16 Příspěvek od Abby » 30 lis 2018, 15:40

Stejná chyba ať to dám přes ty příkazy git nebo při instalaci přes GUI a ať tam vyberu google-drive-ocamlfuse nebo google-drive-ocamlfuse-git tak to na konci řekne stejnou chybu.

Zatím jsem si to rozběhla přes KIO GDrive, ale to je jen online a moc mi to nevyhovuje (chtěla bych si systémové Dokumenty přesunout na Dokumenty na gd a to v tomto případě nejde). Ale na rozdíl od grive to funguje. Zkusila jsem nainstalovat rclone, ale tam mi to řekne že neví kde je terminal a že ho mám někam zapsat, ale už mi to neřekne kam a co přesně mám zapsat.

Pak mi to nabízí ještě nějaké gvfs-google, insync (dočetla jsem se, že je placený a že je 15 dnů trial, ale už jsem se nedočetla kolik stojí), drivesync, gdrive, gcsf, gdrivefs, google-drive-desktop, plexdrive, rclone a jdrivesync takže možností je podle všeho dost. Jenže tak nějak nezvládnu to všechno vyzkoušet a navíc většina je podle popisu pro terminál a s tím si prostě moc nedokážu poradit.

Zdendys_75

#17 Příspěvek od Zdendys_75 » 30 lis 2018, 16:49

Já na Xubuntu používám tento návod,funguje dobře.Měl by fungovat i na MInt.
sudo add-apt-repository ppa:alessandro-strada/ppa
sudo apt update
sudo apt install google-drive-ocamlfuse
potom příkaz
google-drive-ocamlfuse
měl by se otevřít prohlížeč s účtem Google,kde se přihlásíš.
Potom vytvořit v domovském adresáři složku GoogleDrive
dále příkaz
google-drive-ocamlfuse ~/GoogleDrive
Nevím jak je to v Cinamon,ale u mě v Xfce přidat v automaticky spuštěných aplikacích
Název: google-drive-ocamlfuse
Příkaz: sh -c "google-drive-ocamlfuse ~/GoogleDrive"
To je vše,funguje to v pohodě

Abby
Poradce Mintu

#18 Příspěvek od Abby » 30 lis 2018, 19:11

Zjistila jsem, že mám už roky koupené overGrive a že i když to mám pro Ubuntu tak už nedělají rozdíl v distribucích jako dříve takže jsem použila svou licenci a ten funguje skvěle :-) Takže mám vyřešeno.
Každopádně díky moc všem.

redhawk
Guru Mintu

#19 Příspěvek od redhawk » 30 lis 2018, 20:28

Zdendys_75 píše:
30 lis 2018, 16:49
Já na Xubuntu používám tento návod,funguje dobře.Měl by fungovat i na MInt.
sudo add-apt-repository ppa:alessandro-strada/ppa
sudo apt update
sudo apt install google-drive-ocamlfuse
potom příkaz
google-drive-ocamlfuse
měl by se otevřít prohlížeč s účtem Google,kde se přihlásíš.
Potom vytvořit v domovském adresáři složku GoogleDrive
dále příkaz
google-drive-ocamlfuse ~/GoogleDrive
Nevím jak je to v Cinamon,ale u mě v Xfce přidat v automaticky spuštěných aplikacích
Název: google-drive-ocamlfuse
Příkaz: sh -c "google-drive-ocamlfuse ~/GoogleDrive"
To je vše,funguje to v pohodě
ved to som dal, akurat postup nebude fungovat abby ma antergos linux nie linux mint.
bye bye

Zdendys_75

#20 Příspěvek od Zdendys_75 » 01 pro 2018, 10:06

[/quote]
ved to som dal, akurat postup nebude fungovat abby ma antergos linux nie linux mint.
[/quote]
jj,jsem jsi téma špatně přečetl :(
teď koukám,že má Abby Antegros Linux

Odpovědět