Antivír

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Antivír

#41 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: takyradejianonymne
To se máš teda čím chlubit ... Patria - to sou nějaký hoaxy, ne? Neznám, nechodim tam. Ale kdo kupuje akcie Avastu, to je dobrej magor, to zas jo. Avast jsem zkoušel jako malý dítě krátce po válce, a hned mě bylo jasný, že tudy cesta nevede. Okamžitě šel ten hnus z compu ... :roll: A mám klid. To fakt ne, TVL ... Ale pobavils ... ;)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Antivír

#42 Příspěvek od Ventero1 »

To neni hoax - je to potvrzeno z mnoha zdroju. Driv ale takovy kapitalisticky zmr~i nebyvali a jejich AV patri leta dle testu k nejlepsim. Vlastne spoli s nemeckou Avirou to byly jediny dva celkem schopny AV zdarma.
Kazdopadne by me zajimalo, co by udelalo po nich soudne zadat odskodneni a treba i provizi. Skoda, ze nas soudni system neuznava hromadnou zalobu - zaridili si to korporatnici tady v te zemi hodne dobre ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Antivír

#43 Příspěvek od labeent »

juhele2014 píše: 28 led 2020, 19:46 :arrow: takyradejianonymne
To se máš teda čím chlubit ... Patria - to sou nějaký hoaxy, ne? Neznám, nechodim tam. Ale kdo kupuje akcie Avastu, to je dobrej magor, to zas jo. Avast jsem zkoušel jako malý dítě krátce po válce, a hned mě bylo jasný, že tudy cesta nevede. Okamžitě šel ten hnus z compu ... :roll: A mám klid. To fakt ne, TVL ... Ale pobavils ... ;)
Dnes je to i zde

Kód: Vybrat vše

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/clanek/avast-udajne-prodava-data-svych-uzivatelu-40311495?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null
Jinak problematika antiviru mne kdysi také zajímala, ale s tehdejšími možnostmi instalace + mé znalosti + něco se o tom dozvědět způsobily, že jsem to nikdy nedotáhl do konce.
Teď, abych ověřil různá tvrzení jsem to dotáhl a chystám malý článeček.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Antivír

#44 Příspěvek od Ventero1 »

Se tesim :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Antivír

#45 Příspěvek od Ventero1 »

Kdyz schvalujes tu instalaci Avastu, tak je tam tusim jen to, ze souhlasis se sberem a zpracovanim udaju k zajisteni vetsi kvality zabezpeceni a tuaim, ze nic o poskytovani tretim stranam a uz vubec ne komercnim zpisobem. Tusim, ze na tom by se dalo otocit EULA neula - ta totiz neni vzdy smerodatna, nebot pravni predpisy na jakekoliv urovni jsou nadrazeny licencnim ujednanim. Take MS v mnoha zemich - vcetne nasi - neuspel se svymi zalobami na preprodej zbylych multilicenci pro Windows.
Dalsi priklad je, ze by jinak nemohly fungovat poskytovatele internetu via wifi. V licencnich ujednanich tohoto standartu je totiz definovano, ze s nim lze sirit internet jen lokalne a zdarma ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

takyradejianonymne
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Antivír

#46 Příspěvek od takyradejianonymne »

Pro pokud stále ještě natěšenou Ramonku a pro další případné zdejší idealisty s paranoia:
https://byznys.ihned.cz/c1-66714600-ava ... paign=null

...tedy toto je syrová realita, a bude asi hůř, jen tady zopakuji že kozel zahradníkem a sliby (také ty o prý nápravě) se slibují a blázni se radují,
jen se obávám že stádu to je ale fuk nebo tomu nerozumí a tak se to jen odbekne jako obvykle ... a pojede se dál jakoby nechumelilo ... a to letos opravdu moc nechumelí, že? :shock: :P

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Antivír

#47 Příspěvek od juhele2014 »

Avast to trochu prokoučoval, ale jen trochu. Nic tak hroznýho se prý nestalo, nikdo nezemřel ... http://www.abclinuxu.cz/blog/RTFM/2020/ ... e-strachem Asi tak - někdo antivirus potřebuje pro pocit jistoty, někdo ho nepotřebuje. Pro pocit jistoty. 8-)

Zamčeno