Antivír

Diskuze, problémy a zkušenosti s programy, nástroji nebo balíčkovacími systémy
Zpráva
Autor
takyradejianonymne
Poradce Mintu

Re: Antivír

#41 Příspěvek od takyradejianonymne » 28 led 2020, 19:31

:shock: :x :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Takže od zde poslední diskuze s Ramonkou (totiž která se při slově paranoidní ihned urazila) a že ona chce prý proto moc a moc toho antivira do Linuxu tak jsme nemuseli ani čekat dlouho, že?,
zobecněně tj. nehledě na Linux nebo Windows možný průšvih nasadit si do PC antivira může být jako udělat si kozla doma zahradníkem, toto mně dneska přistálo na webu co prohlížím k akciím:
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/432 ... ysledky_PD

... přichycený takový příměrem kozlík a co si hoduje na našich kedlubnách má potom vždy celou hromadu výmluv, tedy ehm potom napsaná jeho slova snesou na papíru (displeji monitoru) jistě vše aneb ... věci se slibují a blázni se radují :shock:

juhele2014
Guru Mintu

#42 Příspěvek od juhele2014 » 28 led 2020, 19:46

:arrow: takyradejianonymne
To se máš teda čím chlubit ... Patria - to sou nějaký hoaxy, ne? Neznám, nechodim tam. Ale kdo kupuje akcie Avastu, to je dobrej magor, to zas jo. Avast jsem zkoušel jako malý dítě krátce po válce, a hned mě bylo jasný, že tudy cesta nevede. Okamžitě šel ten hnus z compu ... :roll: A mám klid. To fakt ne, TVL ... Ale pobavils ... ;)

Ventero1
Velkovezír Mintu

#43 Příspěvek od Ventero1 » 28 led 2020, 20:47

To neni hoax - je to potvrzeno z mnoha zdroju. Driv ale takovy kapitalisticky zmr~i nebyvali a jejich AV patri leta dle testu k nejlepsim. Vlastne spoli s nemeckou Avirou to byly jediny dva celkem schopny AV zdarma.
Kazdopadne by me zajimalo, co by udelalo po nich soudne zadat odskodneni a treba i provizi. Skoda, ze nas soudni system neuznava hromadnou zalobu - zaridili si to korporatnici tady v te zemi hodne dobre ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

labeent
Poradce Mintu

#44 Příspěvek od labeent » 29 led 2020, 06:40

juhele2014 píše:
28 led 2020, 19:46
:arrow: takyradejianonymne
To se máš teda čím chlubit ... Patria - to sou nějaký hoaxy, ne? Neznám, nechodim tam. Ale kdo kupuje akcie Avastu, to je dobrej magor, to zas jo. Avast jsem zkoušel jako malý dítě krátce po válce, a hned mě bylo jasný, že tudy cesta nevede. Okamžitě šel ten hnus z compu ... :roll: A mám klid. To fakt ne, TVL ... Ale pobavils ... ;)
Dnes je to i zde

Kód: Vybrat vše

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/clanek/avast-udajne-prodava-data-svych-uzivatelu-40311495?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null
Jinak problematika antiviru mne kdysi také zajímala, ale s tehdejšími možnostmi instalace + mé znalosti + něco se o tom dozvědět způsobily, že jsem to nikdy nedotáhl do konce.
Teď, abych ověřil různá tvrzení jsem to dotáhl a chystám malý článeček.
Obrázek

Ventero1
Velkovezír Mintu

#45 Příspěvek od Ventero1 » 29 led 2020, 08:59

Se tesim :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero1
Velkovezír Mintu

#46 Příspěvek od Ventero1 » 29 led 2020, 13:13

Kdyz schvalujes tu instalaci Avastu, tak je tam tusim jen to, ze souhlasis se sberem a zpracovanim udaju k zajisteni vetsi kvality zabezpeceni a tuaim, ze nic o poskytovani tretim stranam a uz vubec ne komercnim zpisobem. Tusim, ze na tom by se dalo otocit EULA neula - ta totiz neni vzdy smerodatna, nebot pravni predpisy na jakekoliv urovni jsou nadrazeny licencnim ujednanim. Take MS v mnoha zemich - vcetne nasi - neuspel se svymi zalobami na preprodej zbylych multilicenci pro Windows.
Dalsi priklad je, ze by jinak nemohly fungovat poskytovatele internetu via wifi. V licencnich ujednanich tohoto standartu je totiz definovano, ze s nim lze sirit internet jen lokalne a zdarma ...

takyradejianonymne
Poradce Mintu

#47 Příspěvek od takyradejianonymne » 31 led 2020, 14:39

Pro pokud stále ještě natěšenou Ramonku a pro další případné zdejší idealisty s paranoia:
https://byznys.ihned.cz/c1-66714600-ava ... paign=null

...tedy toto je syrová realita, a bude asi hůř, jen tady zopakuji že kozel zahradníkem a sliby (také ty o prý nápravě) se slibují a blázni se radují,
jen se obávám že stádu to je ale fuk nebo tomu nerozumí a tak se to jen odbekne jako obvykle ... a pojede se dál jakoby nechumelilo ... a to letos opravdu moc nechumelí, že? :shock: :P

zeleno110
Poradce Mintu

#48 Příspěvek od zeleno110 » 31 led 2020, 15:44

Ramonka píše:
18 led 2020, 20:26
Dál mám na PC dva disky a na druhém Win7 - ten jsem doposledka používala, protože mi vyhovoval. Ale win 10 už nechci, proto ten nucený přechod na Lin.
Do budoucna navíc uvažuji o Wine, protože mi chybí programy jako Photoshop a Balabolka. Přepínat mezi disky zdržuje.
V linuxe nepoužívam antivir, no ani internet banking, takže mi nemajú čo ukradnúť. Na prehliadanie nebezpečných webov mám wirtuálny
Win Xp spustený cez Wine. Windows 7 sa dá aj naďalej používať a tiež by som sa nebál ani Win 10. Po vypnutí niektorých služieb je celkom fajn. Linux som si tiež upravil podľa seba.
Screenshot_20190708_144652.png

juhele2014
Guru Mintu

#49 Příspěvek od juhele2014 » 02 úno 2020, 07:37

Avast to trochu prokoučoval, ale jen trochu. Nic tak hroznýho se prý nestalo, nikdo nezemřel ... http://www.abclinuxu.cz/blog/RTFM/2020/ ... e-strachem Asi tak - někdo antivirus potřebuje pro pocit jistoty, někdo ho nepotřebuje. Pro pocit jistoty. 8-)

Odpovědět