Stránka 1 z 5

Antivír

Napsal: 09 pro 2018, 14:32
od ROSCH
ahojte,

akým spôsobom nainštalovatˇ antivír?
Ja mám licenciu na ESET MOD , je aj na LINUX ale keď ho siahnem, nejde spustiť a pýta sa v akom programe ho má spustiť...

Okrem iného bz ma yaujímalo aj to, aký je najvhodnejší správca súborov pre LINUX?

Ďakujem za pomoc.

Re: Antivír

Napsal: 09 pro 2018, 16:50
od juhele2014
:arrow: ROSCH
První dotaz na foru a hned na antivir, tak to je náznak mírné paranoji, ale nic se neboj, seš tu správně ;) Pokud opravdu chceš vidět, co si stahnul z esetu, doplň název o příponu zip, a otevřeš to správcem archivů. Moc moudrej z toho ale nebudeš. Jak píše redhawk, mrkni se na clam, to funguje slušně. Ovšem spíš než s vírama, budeš zápasit s linuxem jako takovým, pokud u toho vydržíš, napiš do terminálu inxi -F, postni to sem a dostaneš další doplňující informace ... :idea:

Re: Antivír

Napsal: 09 pro 2018, 17:08
od WillM
AV v Linuxu je zbytecnost...

Re: Antivír

Napsal: 12 pro 2018, 20:47
od Nezmar
Nejlepší správce souborů je Krusader. Ale základní Dolphin na běžné otevírání a kopírování je taky dostatečnej.
Antivir ti popsali výše :o))

Re: Antivír

Napsal: 12 pro 2018, 20:50
od Nezmar
juhele2014 píše:
09 pro 2018, 16:50
:arrow: ROSCH
........... Ovšem spíš než s vírama, budeš zápasit s linuxem jako takovým, pokud u toho vydržíš, ...........................
:-) kolikrát jsem si říkal, že se na ten dom... sk.... Linux vyprdnu. Nevzadal jsem to a jsem za to rád.

Re: Antivír

Napsal: 14 pro 2018, 17:02
od takyradejianonymne
Buďte prosím vás k tazateli příště alespoň trochu zodpovědnější :-) Asi jste přehlédli, že licenci na ESET už on přece má. Tak o co jde, o peníze viditelně nikoli.
Doporučovat zde místo profesionálního ESET ten amatérsky tj. na koleně děsivě dělaný ClamAV je jako nemocnému s tuberkulózou místo alespoň čaje s citronem dávat jedlou sodu, tedy v podstatě jen placebo.
ClamAV je totál propadák ve srovnání účinnosti právě s ESET a to, že ClamAV je tzv. svobodný antivir, tak na tom že je propadák nic a žel nezmění. I když byste si ve svém ideovém nadšení asi přáli opak.
Jak já si pamatuji, já zkoušel ESET ten 1 měsíc a jen tu bezplatnou verzi, tak bylo nutno stažený soubor označit jako spustitelný a kliknout na něj. Instalace následně proběhla. Jak se označuje soubor je na webu toho kolem hromada.

Souhlasím s tím, také s ohledem na způsob kladení otázek u tazatele jako u zjevného začátečníka, že ať antivir řeší až to kolikáté prioritou hodně vzadu ... a že na něj i třeba potom zapomene a ono se nic na 99,9% nestane. Tedy že může antivir vynechat! Ale firewall ať si nakliká.

Také jste mu měli napsat, že souborový správce bývá silně navázán na desktopové prostředí. A on že se neráčil ani napsat jaké to desktopové prostředí si už vybral. Možná zatím ani neví, co je to desktop? Jen ví že je nějaký prý Linux. Průšvih totiž může být, že v tom kterém desktopu roubovat navíc dalšího jiného správce souboru se nemusí vždy setkat s úspěchem, zvláště když je on začátečník.
Nejlépe ať si ty desktopy včetně tamních správců souborů odzkouší v živé verzi na USB.

Re: Antivír

Napsal: 08 úno 2019, 12:13
od FNS
Ahoj, taky mám NOD32 od ESETu a normálně mi šel na Mint 19.1 nainstalovat. Jen si po stažení musíš pravým tlačítkem myši změnit u staženého souboru volbu na "spouštět jako program..."

Je to v návodu na stránkách ESETu.

ClamAV jsem měl u Ubuntu a díky zmlsání z Windows se mi zdál nějaký jednoduchý... Takže jsem hledal nějakou větší autoritu. Tím ovšem neříkám, že je špatný. To vůbec netvrdím o ClamAV. :!:

Re: Antivír

Napsal: 17 led 2020, 20:02
od Ramonka
Pročetla jsem si články a diskusi o antivirech v Linuxu - není mi jasné, jak někdo může tvrdit, že surfování na internetu bez antiviru je bezpečné... Jelikož používám internetové bankovnictví, neměla bych bez antiviru klidné spaní.

Z uváděných antivirů jsou používala:
AVG - k ničemu
Avast - o něco málo lepší, ale taky nic moc.
Ve Winech jsem měla AdAware a ten byl spolehlivý.
BitDefender - měla jsem nějaký čas, ale pak začal otravovat a když jsem se jej pokusila odinstalovat, tak to nešlo, v podstatě se začal chovat jako vir. Takže se bojím si ho nasadit na linux.
ESET je pro mě drahý - nevím, jestli lze jako ve Winech spustit kontrolu online... ale zase mi vadí, že se mi někdo /něco zvenčí hrabe v PC.

Clam podle referencí je na nic, ten teda neuvažuju.

Otázka zní: nevíte, jestli se nějaký lepší antivir než CLam pro Linux právě nevyvíjí?
A jaké máte zkušenosti s Avastem?

Díky.

Re: Antivír

Napsal: 17 led 2020, 20:13
od alojz
:shock: ...paranoia...tiez pouzivam internetove bankovnictvo,uz roky v linuxe,a velmi spokojny a kludny spanok mam...taka malickost-kolko hrozieb a utokov vam zaznamenali antiviry v linuxe,za poslednych sto rokov???... :roll: :roll: :roll:

Re: Antivír

Napsal: 17 led 2020, 20:17
od Ramonka
Zapomněla jsem poprosit, aby se zapřísáhlí anti-antiviráci zdrželi podobných komentářů.