Jaký soft pro 2D grafiku_

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
vlasta21
Příspěvky: 37
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Jaký soft pro 2D grafiku_

#1 Příspěvek od vlasta21 »

Prošel jsem nabídky Správa software a forum, příliš se v SW neorientuji, ale nenarazil jsem v diskusi na nějaký jednoduchý program. V podstatě potřebuji jen něco co by umělo dělit oblouk nebo kružnici na zvolený počet dílů. Děkuji za pomoc, nasměrování a rady.
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Jaký soft pro 2D grafiku_

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Zajímavej dotaz. V podstatě z graf. programů na distru - nic. Gimp vypadá nadějně, ale funkci na dělení kruhu jsem nenašel. Asi bych šel do správy software a v sekci Věda a vzdělávání něco bude. Nebo v synapticu hledat v sekci Matematika.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Jaký soft pro 2D grafiku_

#3 Příspěvek od juhele2014 »

No jo, ale on nechce kreslit, on chce něco co by umělo dělit oblouk nebo kružnici na zvolený počet dílů Takže program s funkcema, ale to musí dohledat. Možná by to chtělo napsat i co má za distro, ne všechno starý sviští na novém sw a naopak.

vlasta21
Příspěvky: 37
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Re: Jaký soft pro 2D grafiku_

#4 Příspěvek od vlasta21 »

Distro mám Mint 19 Tara a Cinamon 64bit a strojek je Acer Aspire 7739g, Grafika Nvidia Geforce 1Gb nesdílená. Podívám se někde v té matematice, snad tam nějakou tu geometrii najdu. Není někde něco jako nějaký minicad? Díky za pomoc.
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

vlasta21
Příspěvky: 37
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Re: Jaký soft pro 2D grafiku_

#5 Příspěvek od vlasta21 »

Redhawk díky za postrčení. V Inkscape je na dělení kružnic a oblouků podobná finta jako ve starém Zoner Callisto5 (only Widle). Takže potrénuji a uvidíme. Jednou jsem tady něco řešil a pomohl jsi mi. To jsem já ten stařík co mu táhne na osmý křížek. Škoda převeliká, že je málo popisů, jak na to, v češtině. Až to vykoumám, napíšu o tom pár vět. Třeba se to hodí.
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

vlasta21
Příspěvky: 37
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Re: Jaký soft pro 2D grafiku_

#6 Příspěvek od vlasta21 »

Díky přátelé. Wine asi nezvládnu, nezkoušel jsem to. Tak silný v kramflecích nejsem a na PC mám pouze Mint Tara. Ale hledal jsem a našel na sourceforge.net makro pro Libre Office v rubrice Danys Draw Power Tools Je tam přesně to co pořebuji a nemusel bych se učit celý program Inkscape, ten jsem jen tak prošel. Jen nevím jak to makro do těch Office dostat. Kolegové, je mi přes 75, to už se špatně učí. Ale zatím to jde. Kdybyste někdo věděl jak na to a jen mě nasměroval, bylo by to fajn. Doufám, že bych to zvládnul. Odkaz na makro: https://sourceforge.net/projects/ooomacros/files/ úplně dole. Díky za ochotu a mějte se dobře.
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

Zamčeno