Stránka 1 z 2

Zásuvný modul pro txt. editor Xed

Napsal: 07 led 2019, 15:27
od caine
Prosím, věděl byste někdo, kde najít a jak doplnit do textového editoru Pluma/Xed zásuvný modul: "Změnit velikost písem", který tam ještě v LM 17.3 byl, a pak od verze 18 zmizel? (Je to stejná funkce, jakou má Libre office, pomocí níž je možno naráz změnit písmena označeného textu z malých na velká nebo velká prohodit s malými, začít každé slovo velkým písmenem atd.
Googlil jsem googlil, ale marně :-(
Děkuju.
P.S. Zkoušel jsem pro zajímavost novou edici Debian-live-9.6.0-amd64-mate a tam tento doplněk editoru Pluma stále je!

Lenovo TP E220s, Linux Mint 19.1 Tessa 64-bit
Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64 Desktop: MATE 1.20.1

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed

Napsal: 08 led 2019, 06:35
od kamowski
v LM 18.3 xfce mám xed 1.6.3
v nástrojovej lište tá funkcia nie je, ale ak si označíš text, tak ju nájdeš v kontextovej ponuke

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed

Napsal: 08 led 2019, 09:51
od caine
To snad ne! Dva roky se s tím problémem trápím a celou dobu si dodávám odvahy se tu zeptat! Protože když vidím, jak jednoho ochotného a zkušeného linuxového redaktora za druhým takovéto "stokrát nic" nakonec umoří, přijde mi nezodpovědné otravovat s nezásadními technickými problémy... A přitom řešení je tak triviální a já ho měl celou dobu za pravým uchem myši!
Ach jo, omlouvám se. Ale kdybyste viděl těch hodin, co jsem kvůli tomu proseděl nad googlem... a google překladačem a hledal onen chybějící plugin... Hmmm, asi nemám talent, že? :D
A možná jsem už příliš silný na to, abych zůstal doma u Widlí, ale ještě příliš slabý na to, abych se vydával do světa... Linuxu.
Děkuju!

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed

Napsal: 08 led 2019, 10:00
od vxmery
Ahoj,
ale ještě příliš slabý na to, abych se vydal do světa... linuxu
Nakročené máš výborne, kludne sa vydaj. A kamowski je super chalan, ten sa umoriť nedá :D

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed [VYŘEŠENO]

Napsal: 08 led 2019, 10:07
od caine
Právě o to víc se bojím... vždyť takoví super chalani byli určitě i Satapouch, redhawk... a nebo třeba... Ian Murdock...

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed [VYŘEŠENO]

Napsal: 08 led 2019, 10:11
od vxmery
No, to máš tak že okrem super chalaňov existujú aj super zakomlexovaní debili, ktorí nevedia nič okrem robenia zla. Je to na všetkých fórach.

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed

Napsal: 08 led 2019, 12:49
od Livan
caine píše:
08 led 2019, 09:51
A možná jsem už příliš silný na to, abych zůstal doma u Widlí, ale ještě příliš slabý na to, abych se vydával do světa... Linuxu.
Tak toto nebol ani tak problém s linuxom, ako skôr problém so softvérovým inžinierstvom. Je to otázka návrhu konkrétneho programu, ako tam programátor vyriešil prístup k jednotlivým funkciám. Mimochodom je celkom možné, že na tu lištu ide ta ikonka znova pridať, pokiaľ tam nie je v základe. Skús pohľadať.

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed [VYŘEŠENO]

Napsal: 08 led 2019, 13:21
od Ventero1
Tak u některých byl ten majoritní vliv spíš odklon od Mintu jako takového. Ono to nejspíš postupně narůstalo tím, jak se Mint čímdálvíc bugoval a nesouhlasením s politikou hlavních vývojářů, kterážto měla na zhoršující se odladěnost tohoto OS majoritní vliv. Také zavedení systemd do Ubu mělo u někoho velký vliv.
Ostatně i mě osobně Mint svou koncepcí v období 17.1 a 17.3 nadchnul, ale skrze některé pro mne klíčové nedostatky mě však nikdy nepřesvědčil, aby se stal mým hlavním OS. Tím se stalo Xubuntu.
Satapoucha si už nepamatuji, ale odchod Redhawka je škoda - je to profík, hodně uměl poradit a také právě rozšiřoval obzory za MInt jako takový. Škoda je i Lombardo, že moc nezvládá svoje ego a občas to tu hrotila, protože je taky profík a taky uměla často poradit ve chvílích, kdy už to moc nevypadalo ...

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed [VYŘEŠENO]

Napsal: 08 led 2019, 14:56
od caine
Vypadá to na takové malé pohřebiště... na zelené louce ještě vonící cesmínou a skořicí :(
Už jsem u Mintu dlouho, ale učím se pomalu, takže nepostupuji kupředu příliš technicky, spíš se mi pod kůži vryl nezaměnitelný osobní styl každého, kdo tu kdy psal (a píše!) články.
Že s mintí plnoletosti (18.x a dál) přišly i jisté "zdravotní" neduhy, těžká jitra a "životní" rozhodování kudy dál, to mě mrzí. Jenže co se tak dívám přes plot k sousedům, "dospívání" je problém všude. A kde už ho mají za sebou, mají zas "krizi středního věku", pak neschopnost myšlenku udržet... a nakonec i opustit :lol:
A k tomu ještě věčně i to... no, jak psal výše pan vxmery.
Takže když jsem se po novém roce rozhodoval, kterou jinou distribuci zkusit na čistý nový SSD disk, jímž jsem byl obdarován k Vánocům, oťukl jsem hned několik live verzí OS a všude narazil na zádrhel, se kterým si nevěděl rady. A proto jsem se nakonec pokorně vrátil sem "domů". Málo platné... tady se přece jen nejméně bojím výsměchu. Nu uvidíme - ještě mě čeká doinstalovat všechny programy, vč. Wine... ;)

Re: Zásuvný modul pro txt. editor Xed

Napsal: 08 led 2019, 21:20
od juhele2014
:arrow: caine
Souhlas, wine si tam dej, s tím si užiješ spousty legrace ... ;) Já si myslim, že si sem stejně choděj bývalí admini číst, jak to tady vypadá a frčí ... Lombardo je sice pryč, ale její komentáře neměli chybu, ta byla někdy pěkně vostrá, ale v pohodě ... ;) To víš, někdo si to tady jen čte, někdo se sem chodí vykecávat ... (třeba já) 8-)