Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

Diskuze, problémy a zkušenosti s programy, nástroji nebo balíčkovacími systémy
Zpráva
Autor
Ragiowan
Kontaktovat uživatele:

Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

#1 Příspěvek od Ragiowan » 18 dub 2019, 19:00

Zdravím,
chtěl jsem převést data z LastPass (cvs) do KeepasX (kbdx). Jenže mi to nejde. Na stránce https://keepass.info/help/base/importexport.html jak jsem pochopil pomocí google překladače (neumím EN), že KeepasX zvládá import z LastPass. Píšou tam něco o Generic CSV Importer. Celkově nejsem moc chytrý z toho článku.
Prosím o radu jak převést databázi z LastPass do KeePassX.
Předem děkuji za jakoukoliv radu.
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

redhawk
Guru Mintu

Re: Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

#2 Příspěvek od redhawk » 18 dub 2019, 20:40

nepouzivam ani jeden ale podla navodu treba pouzit na export z Lastpasu do csv
nasledne cez Generic CSV Importer nainportovat do keepassu

inak pouzivat tychto spravcov je take divne.
vsetci sa boja o sukromie a keepasu ci lastpasu venuju vsetky svoje hesla.
Pravděpodobně kecám.

redhawk
Guru Mintu

#3 Příspěvek od redhawk » 18 dub 2019, 20:49

inak odporucam pozriet sa na [urlhttps://bitwarden.com/]bitwarden[/url].
Pravděpodobně kecám.

Ragiowan
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Ragiowan » 18 dub 2019, 22:51

Zdravím,
děkuji za odpověď. O možnosti Generic CSV Importer vím. Jenže ve svém KeePassX nemám tuto možnost. Pravděpodobně starší verze. Takže budu muset přenést ručně.
Domovskou stránku správce hesel Bitwarden jsem si pročetl. Vypadá to velmi dobře. Ale. Hlavní klient (desktopový) pracuje jako trezor hesel. To je moc dobré. Jenomže pak spolupracuje s rozšířením pro browser. A tady nastává problém pro mne. Toto rozšíření není pro Pale Moon a Waterfox. A já používám Pale Moon, kvůli malému vytížení systému. Tedy skoro žádnemu. Což Firefox, Chrome i Chromium, tak i Opera velmi vytěžují procesor. Neustále téměř na 100 procent.
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

redhawk
Guru Mintu

#5 Příspěvek od redhawk » 19 dub 2019, 08:11

Ragiowan píše:
18 dub 2019, 22:51
Toto rozšíření není pro Pale Moon a Waterfox. A já používám Pale Moon, kvůli malému vytížení systému. Tedy skoro žádnemu. Což Firefox, Chrome i Chromium, tak i Opera velmi vytěžují procesor. Neustále téměř na 100 procent.
aha jasne. no ono tie prehliadace zabijaju skoro vsetky starsie procesory. moj EPC (900MHz celeron M, 1GB ram a 16GB usb flash) zvlada vsetko v pohode (mp3/ogg, maily, uklada info o pocasi a senzory z arduina, logy z domacej siete aj z honeypotu) az na web a akykolvek prehliadac.

k transferu: nuz tak potom skusit vsetko rucne.
Pravděpodobně kecám.

Ragiowan
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Ragiowan » 19 dub 2019, 08:44

Zdravím,
došel jsem k poznání, že sice nerad musím zůstat u LastPass. Protože žádný z těch správce nespolupracuje s Pale Moonem. :(
Děkuji za rady, sice nemohu využít nabytých informací, ale aspoň jsem se zase kapku přiučil.

redhawk
Guru Mintu

#7 Příspěvek od redhawk » 19 dub 2019, 09:54

Ragiowan píše:
19 dub 2019, 08:44
Zdravím,
došel jsem k poznání, že sice nerad musím zůstat u LastPass. Protože žádný z těch správce nespolupracuje s Pale Moonem. :(
fuha. tak to je dost zle, ale vdaka za info.
Pravděpodobně kecám.

Abby
Poradce Mintu

#8 Příspěvek od Abby » 21 dub 2019, 10:55

Omlouvám se za OT, ale... Také používám LastPass, můžete mi říct co je na něm špatného? Databáze hesel je šifrovaná, hlavní heslo mám hodně silné a ještě používám dvoufaktor, takže mě nenapadá jak by se mohl někdo k mým heslům dostat neautorizovaně. Poučte mě prosím, jestli o něčem nevím, díky moc.

redhawk
Guru Mintu

#9 Příspěvek od redhawk » 21 dub 2019, 16:02

Abby píše:
21 dub 2019, 10:55
Omlouvám se za OT, ale... Také používám LastPass, můžete mi říct co je na něm špatného? Databáze hesel je šifrovaná, hlavní heslo mám hodně silné a ještě používám dvoufaktor, takže mě nenapadá jak by se mohl někdo k mým heslům dostat neautorizovaně. Poučte mě prosím, jestli o něčem nevím, díky moc.
spatne su vsetky tieto programy.
LastPass mal za poslednych 6 mesiacov 14 unikov databaz (lebo su online)
Keepass od 2016 neopravena chyba pre Man In The Middle attack. Problem s iOS verziou. 2 uniky DB za 6 mesiacov
Bittwarden problem s vlastnym nasadenim (vacsinou nespravne nastavena bezpecnost vo vlastnej instalacii) 1 unik DB za 9 mesiacov

a tak dalej.
Na bleeping computer sa to uz x krat riesilo, je to pohodlne ale...
Pravděpodobně kecám.

Abby
Poradce Mintu

#10 Příspěvek od Abby » 21 dub 2019, 16:42

A existuje tedy nějaký opravdu bezpečný správce hesel který funguje na macOS, Windows, Linux, iOS a Android a je zdarma případně za nějakou přiměřenou částku (řekněme do $20 USD za rok bez omezení množství zařízení)? Samozřejmě s automatickou synchronizací databáze hesel mezi zařízeními, s generátorem hesel, šifrováním databáze, pluginem minimálně do Chrome, Firefox, Safari, zabezpečením dvoufaktorem a samozřejmě podporou Google Authenticator (resp. Authy), zkrátka aby to fungovalo jako LastPass... Já jsem teď koukala do své databáze a mám tam něco přes 200 unikátních přihlašovacích údajů, což se nedá zapamatovat a mít to napsané na papíře je podle mě ještě nebezpečnější než to mít v LastPass, navíc krutě nepohodlné. Abych pravdu řekla, dost mě obtěžuje že musím jednou měsíčně zadat kód z Authy, natož pak se probírat papíry a opisovat hesla ručně. Osobně považuji LastPass za dostatečně bezpečný v kombinaci s dvoufaktorovým ověřováním, navíc na opravdu kritická místa (bankovnictví, e-maily atd) každý soudný člověk má ten dvoufaktor také a samozřejmostí je šifrovaný HDD/SSD, heslo do OS (tedy žádné automatické přihlašování), heslo do UEFI v případě notebooku atd, odhlašovat se od kritických služeb, prostě základní zabezpečení.

Jak to tedy řešíš ty, abys měl všude unikátní bezpečné heslo, aby se nikde heslo neopakovalo a aby sis těch minimálně pár set hesel pamatoval? A samozřejmě aby přihlášení bylo co nejsnazší. Fakt by mě to zajímalo.

edit: používám LastPass už tuším asi 12 let, prostě hodně dlouho a neměla jsem jediný bezpečnostní incident, akorát jednou mě vyzvali, že mám změnit hlavní heslo, protože došlo k úniku databáze, ale nikde na žádném z hlavních ani vedlejších účtů jsem neměla žádný průnik, žádnou krádež, nikdo mě nijak nenapadl. A to jsem ze začátku používala asi tak dvě hesla a teprve časem jsem si dala tu práci, že jsem všechny účty prošla a změnila heslo na unikátní.

Odpovědět