Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

Diskuze, problémy a zkušenosti s programy, nástroji nebo balíčkovacími systémy
Zpráva
Autor
redhawk
Guru Mintu

Re: Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

#11 Příspěvek od redhawk » 21 dub 2019, 19:22

pouzivam bitwarden s vlastnym serverom. mam cez 500 prihlasovacich mien, to by som nezvladal zapamatat si, a papier nepouzivam.
heslo na btwarden menim od 7 do 20 dni, nahodne, heslo vytvaram takto

on lastpass by mal byt v pohode pri 14 dnovom intervale zmeny hesla.
Pravděpodobně kecám.

Abby
Poradce Mintu

#12 Příspěvek od Abby » 21 dub 2019, 19:44

Tak často heslo neměním, ale občas ano. A neměla by být dvoufaktorová autentizace neprůstřelná? Vždyť i kdyby někdo zjistil to mé hlavní heslo tak bez mého mobílku si neškrtne, protože je potřeba ještě těch šest čísel. Nebo i tohle se dá nějak hacknout?

redhawk
Guru Mintu

#13 Příspěvek od redhawk » 21 dub 2019, 19:54

Abby píše:
21 dub 2019, 19:44
Tak často heslo neměním, ale občas ano. A neměla by být dvoufaktorová autentizace neprůstřelná? Vždyť i kdyby někdo zjistil to mé hlavní heslo tak bez mého mobílku si neškrtne, protože je potřeba ještě těch šest čísel. Nebo i tohle se dá nějak hacknout?
oni neohrozia tvoju autentifikaciu, ukradnu si zo erveru lastpass vratane unverzalneho sifrovacieho kluca.
z tvjej strany je dvojfaktor nepriestrelny.
Pravděpodobně kecám.

Abby
Poradce Mintu

#14 Příspěvek od Abby » 21 dub 2019, 19:56

Takže by to mohli dešifrovat tu databázi? Ale to se přece ještě nikomu nepovedlo, jinak by to byl celosvětový mega průšvih. A dnešní šifrování by i superpočítače dešifrovaly minimálně pár milionů let.

redhawk
Guru Mintu

#15 Příspěvek od redhawk » 21 dub 2019, 20:08

Abby píše:
21 dub 2019, 19:56
Takže by to mohli dešifrovat tu databázi? Ale to se přece ještě nikomu nepovedlo, jinak by to byl celosvětový mega průšvih. A dnešní šifrování by i superpočítače dešifrovaly minimálně pár milionů let.
:D naco to prelamovat ked maju sifrovacie kuce (v USA povinne musia davat) cize stci DB.
https://www.blackhat.com/docs/eu-15/mat ... ith-it.pdf
Pravděpodobně kecám.

Ragiowan
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Ragiowan » 22 dub 2019, 01:35

redhawk píše:
19 dub 2019, 09:54
Ragiowan píše:
19 dub 2019, 08:44
Zdravím,
došel jsem k poznání, že sice nerad musím zůstat u LastPass. Protože žádný z těch správce nespolupracuje s Pale Moonem. :(
fuha. tak to je dost zle, ale vdaka za info.
Tak jsem si nainstaloval Slimjet. Asi u mne jediný použitelný browser po Pale Moonu. A do něj nainstaloval doplněk Bitwarden. Je to sice trochu jiný způsob práce s hesly než LastPass. Ale nic co nejde zvládnout. Jenže mám Pale Moon mám rád. Sice ne tak jak jsem měl rád starou Operu (do 12.16 :( ). Nejsem fanda chromoidních browserů. Je to asi tím, že dávám také na vzhled:
Obrázek
Takovej staromódní ;)
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

redhawk
Guru Mintu

#17 Příspěvek od redhawk » 22 dub 2019, 09:50

Ragiowan píše:
22 dub 2019, 01:35

Tak jsem si nainstaloval Slimjet. Asi u mne jediný použitelný browser po Pale Moonu. A do něj nainstaloval doplněk Bitwarden. Je to sice trochu jiný způsob práce s hesly než LastPass. Ale nic co nejde zvládnout. Jenže mám Pale Moon mám rád. Sice ne tak jak jsem měl rád starou Operu (do 12.16 :( ). Nejsem fanda chromoidních browserů. Je to asi tím, že dávám také na vzhled:
Takovej staromódní ;)
No slimjet pouzivam ako primarny prehliadac, okrem Chromebooku, tam mam chrome.
Po veciach okolo FF som skusal Palemoon a isty cas aj odporucal ale nejak sa nestaraju o Palemoon vyvojari,
Takze bud Waterfox alebo Cyberfox, ale vsetky su uz vratane Firefox, schromovatene a Opera tiez, tak radsej Chrome/Chromium alebo Slimjet, ten sa mi osvedcil hlavne na starych PC
Pravděpodobně kecám.

Odpovědět