Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ragiowan
Příspěvky: 81
Registrován: 23 zář 2017, 18:16
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

#1 Příspěvek od Ragiowan »

Zdravím,
chtěl jsem převést data z LastPass (cvs) do KeepasX (kbdx). Jenže mi to nejde. Na stránce https://keepass.info/help/base/importexport.html jak jsem pochopil pomocí google překladače (neumím EN), že KeepasX zvládá import z LastPass. Píšou tam něco o Generic CSV Importer. Celkově nejsem moc chytrý z toho článku.
Prosím o radu jak převést databázi z LastPass do KeePassX.
Předem děkuji za jakoukoliv radu.
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

Uživatelský avatar
Ragiowan
Příspěvky: 81
Registrován: 23 zář 2017, 18:16
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

#2 Příspěvek od Ragiowan »

Zdravím,
děkuji za odpověď. O možnosti Generic CSV Importer vím. Jenže ve svém KeePassX nemám tuto možnost. Pravděpodobně starší verze. Takže budu muset přenést ručně.
Domovskou stránku správce hesel Bitwarden jsem si pročetl. Vypadá to velmi dobře. Ale. Hlavní klient (desktopový) pracuje jako trezor hesel. To je moc dobré. Jenomže pak spolupracuje s rozšířením pro browser. A tady nastává problém pro mne. Toto rozšíření není pro Pale Moon a Waterfox. A já používám Pale Moon, kvůli malému vytížení systému. Tedy skoro žádnemu. Což Firefox, Chrome i Chromium, tak i Opera velmi vytěžují procesor. Neustále téměř na 100 procent.
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

Uživatelský avatar
Ragiowan
Příspěvky: 81
Registrován: 23 zář 2017, 18:16
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

#3 Příspěvek od Ragiowan »

Zdravím,
došel jsem k poznání, že sice nerad musím zůstat u LastPass. Protože žádný z těch správce nespolupracuje s Pale Moonem. :(
Děkuji za rady, sice nemohu využít nabytých informací, ale aspoň jsem se zase kapku přiučil.
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

Uživatelský avatar
Ragiowan
Příspěvky: 81
Registrován: 23 zář 2017, 18:16
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

#4 Příspěvek od Ragiowan »

redhawk píše: 19 dub 2019, 09:54
Ragiowan píše: 19 dub 2019, 08:44 Zdravím,
došel jsem k poznání, že sice nerad musím zůstat u LastPass. Protože žádný z těch správce nespolupracuje s Pale Moonem. :(
fuha. tak to je dost zle, ale vdaka za info.
Tak jsem si nainstaloval Slimjet. Asi u mne jediný použitelný browser po Pale Moonu. A do něj nainstaloval doplněk Bitwarden. Je to sice trochu jiný způsob práce s hesly než LastPass. Ale nic co nejde zvládnout. Jenže mám Pale Moon mám rád. Sice ne tak jak jsem měl rád starou Operu (do 12.16 :( ). Nejsem fanda chromoidních browserů. Je to asi tím, že dávám také na vzhled:
Obrázek
Takovej staromódní ;)
Dell Latitude D610, CPU:1.6 GHz, RAM:1280MB, HDD:40GB, VGA: Intel 915GM, LinuxMint 17.3, Xfce
TOSHIBA Satellite L450-16N, CPU:dual-core 2,2 GHz, RAM:3 GB, HDD 500 GB, VGA:Intel integrovaná, MX Linux 18.2_x64, Xfce

Zamčeno