Stránka 1 z 1

Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

Napsal: 18 dub 2019, 19:00
od Ragiowan
Zdravím,
chtěl jsem převést data z LastPass (cvs) do KeepasX (kbdx). Jenže mi to nejde. Na stránce https://keepass.info/help/base/importexport.html jak jsem pochopil pomocí google překladače (neumím EN), že KeepasX zvládá import z LastPass. Píšou tam něco o Generic CSV Importer. Celkově nejsem moc chytrý z toho článku.
Prosím o radu jak převést databázi z LastPass do KeePassX.
Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Re: Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

Napsal: 18 dub 2019, 22:51
od Ragiowan
Zdravím,
děkuji za odpověď. O možnosti Generic CSV Importer vím. Jenže ve svém KeePassX nemám tuto možnost. Pravděpodobně starší verze. Takže budu muset přenést ručně.
Domovskou stránku správce hesel Bitwarden jsem si pročetl. Vypadá to velmi dobře. Ale. Hlavní klient (desktopový) pracuje jako trezor hesel. To je moc dobré. Jenomže pak spolupracuje s rozšířením pro browser. A tady nastává problém pro mne. Toto rozšíření není pro Pale Moon a Waterfox. A já používám Pale Moon, kvůli malému vytížení systému. Tedy skoro žádnemu. Což Firefox, Chrome i Chromium, tak i Opera velmi vytěžují procesor. Neustále téměř na 100 procent.

Re: Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

Napsal: 19 dub 2019, 08:44
od Ragiowan
Zdravím,
došel jsem k poznání, že sice nerad musím zůstat u LastPass. Protože žádný z těch správce nespolupracuje s Pale Moonem. :(
Děkuji za rady, sice nemohu využít nabytých informací, ale aspoň jsem se zase kapku přiučil.

Re: Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

Napsal: 21 dub 2019, 10:55
od Abby
Omlouvám se za OT, ale... Také používám LastPass, můžete mi říct co je na něm špatného? Databáze hesel je šifrovaná, hlavní heslo mám hodně silné a ještě používám dvoufaktor, takže mě nenapadá jak by se mohl někdo k mým heslům dostat neautorizovaně. Poučte mě prosím, jestli o něčem nevím, díky moc.

Re: Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

Napsal: 21 dub 2019, 16:42
od Abby
A existuje tedy nějaký opravdu bezpečný správce hesel který funguje na macOS, Windows, Linux, iOS a Android a je zdarma případně za nějakou přiměřenou částku (řekněme do $20 USD za rok bez omezení množství zařízení)? Samozřejmě s automatickou synchronizací databáze hesel mezi zařízeními, s generátorem hesel, šifrováním databáze, pluginem minimálně do Chrome, Firefox, Safari, zabezpečením dvoufaktorem a samozřejmě podporou Google Authenticator (resp. Authy), zkrátka aby to fungovalo jako LastPass... Já jsem teď koukala do své databáze a mám tam něco přes 200 unikátních přihlašovacích údajů, což se nedá zapamatovat a mít to napsané na papíře je podle mě ještě nebezpečnější než to mít v LastPass, navíc krutě nepohodlné. Abych pravdu řekla, dost mě obtěžuje že musím jednou měsíčně zadat kód z Authy, natož pak se probírat papíry a opisovat hesla ručně. Osobně považuji LastPass za dostatečně bezpečný v kombinaci s dvoufaktorovým ověřováním, navíc na opravdu kritická místa (bankovnictví, e-maily atd) každý soudný člověk má ten dvoufaktor také a samozřejmostí je šifrovaný HDD/SSD, heslo do OS (tedy žádné automatické přihlašování), heslo do UEFI v případě notebooku atd, odhlašovat se od kritických služeb, prostě základní zabezpečení.

Jak to tedy řešíš ty, abys měl všude unikátní bezpečné heslo, aby se nikde heslo neopakovalo a aby sis těch minimálně pár set hesel pamatoval? A samozřejmě aby přihlášení bylo co nejsnazší. Fakt by mě to zajímalo.

edit: používám LastPass už tuším asi 12 let, prostě hodně dlouho a neměla jsem jediný bezpečnostní incident, akorát jednou mě vyzvali, že mám změnit hlavní heslo, protože došlo k úniku databáze, ale nikde na žádném z hlavních ani vedlejších účtů jsem neměla žádný průnik, žádnou krádež, nikdo mě nijak nenapadl. A to jsem ze začátku používala asi tak dvě hesla a teprve časem jsem si dala tu práci, že jsem všechny účty prošla a změnila heslo na unikátní.

Re: Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

Napsal: 21 dub 2019, 19:44
od Abby
Tak často heslo neměním, ale občas ano. A neměla by být dvoufaktorová autentizace neprůstřelná? Vždyť i kdyby někdo zjistil to mé hlavní heslo tak bez mého mobílku si neškrtne, protože je potřeba ještě těch šest čísel. Nebo i tohle se dá nějak hacknout?

Re: Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

Napsal: 21 dub 2019, 19:56
od Abby
Takže by to mohli dešifrovat tu databázi? Ale to se přece ještě nikomu nepovedlo, jinak by to byl celosvětový mega průšvih. A dnešní šifrování by i superpočítače dešifrovaly minimálně pár milionů let.

Re: Přenos datbaze z LastPass do KeePassX

Napsal: 22 dub 2019, 01:35
od Ragiowan
redhawk píše:
19 dub 2019, 09:54
Ragiowan píše:
19 dub 2019, 08:44
Zdravím,
došel jsem k poznání, že sice nerad musím zůstat u LastPass. Protože žádný z těch správce nespolupracuje s Pale Moonem. :(
fuha. tak to je dost zle, ale vdaka za info.
Tak jsem si nainstaloval Slimjet. Asi u mne jediný použitelný browser po Pale Moonu. A do něj nainstaloval doplněk Bitwarden. Je to sice trochu jiný způsob práce s hesly než LastPass. Ale nic co nejde zvládnout. Jenže mám Pale Moon mám rád. Sice ne tak jak jsem měl rád starou Operu (do 12.16 :( ). Nejsem fanda chromoidních browserů. Je to asi tím, že dávám také na vzhled:
Obrázek
Takovej staromódní ;)