Nelze obnovit seznam aktualizací

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Nelze obnovit seznam aktualizací

#1 Příspěvek od Ahoj »

Zdravím,

neukazují se mi aktualizace. Ve správci aktualizací mi to píše:

Nelze obnovit seznam aktualizací
Encountered a section with no Package: header,
Problem with MergeList /var/lib/apt/lists/archive.ubuntu.com_ubuntu_dists_trusty_restricted_i18n_Translation-cs,
The package lists or status file could not be parsed or opened.

Víte, prosím, čím by to mohlo být?

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Nelze obnovit seznam aktualizací

#2 Příspěvek od Ahoj »

[/quote]
Ubuntu 14.04 uz je po podpore a Linux mint 17.x tiez proste nevie najst servery Trusty tar ak to je novsi LM treba TT zdroj vyhodit
v terminali

Kód: Vybrat vše

sudo rm -vf /var/lib/apt/lists/archive.ubuntu.com_ubuntu_dists_trusty_restricted_i18n_Translation-cs
sudo apt update
[/quote]

Aha, moc díky! Po zadání příkazu se mi ty aktualizace objevily. Ale asi nejdou nainstalovat, u všeho mi to píše:

W: Chyba při získávání http://security.ubuntu.com/ubuntu/pool/ ... 0_i386.deb
404 Not Found [IP ...

V čem může být chyba?

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Nelze obnovit seznam aktualizací

#3 Příspěvek od Ahoj »

Jo až takhle.. Díky, redhawk, chvíli mi trvalo, než mi ta jednoduchá informace docvakla a vzpomínám, že jsem to tu před necelým rokem vlastně už řešila, ale s jiným počítačem - to jsem nakonec "vyřešila" tím, že jsem si pořídila novější ntb (z druhé ruky), který už je 64bitový a tím, že mi bylo řečeno, že tam je aktualizovaný Linux, jsem automaticky předpokládala, že je tam už LM19, ale "aktualizoval" mi asi jen ty 17ky. Takže jsem to vlastně moc nevyřešila :D Mě klepne. Půjdu znovu prostudovat to staré vlákno, ale asi mi to bude nějaký čas trvat.

Než s tím něco udělám, je nějaká možnost, jak si do pc nainstalovat Audio Recorder, když mi to teď běžnou cestou nejde nebo dokud nepřeinstaluji LM17 na LM19, tak nelze?

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nelze obnovit seznam aktualizací

#4 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Ahoj
Tady https://itsfoss.com/record-streaming-audio/ píšou, že pro Mint by to mělo fungovat takto:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-add-repository ppa:audio-recorder/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install audio-recorder
Bez záruky, nezkoušel jsem to.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nelze obnovit seznam aktualizací

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Nevim, jestli nejsem mimo, ale nestaci v takovych pripadech jenom zmenit adresu repa na archive? Nevim, jak to bylo presne - jeste jsem to neresil, ale na Ubuforu neco takoveho popisovali ... Pak by melo spojeni fungovat - jen uz tam nebudou novejsi verze atp. Snad to chapu dobre.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ahoj
Příspěvky: 95
Registrován: 11 zář 2015, 15:17

Re: Nelze obnovit seznam aktualizací

#6 Příspěvek od Ahoj »

juhele2014 píše: 04 čer 2019, 23:38 :arrow: Ahoj
Tady https://itsfoss.com/record-streaming-audio/ píšou, že pro Mint by to mělo fungovat takto:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-add-repository ppa:audio-recorder/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install audio-recorder
Bez záruky, nezkoušel jsem to.
Po zadání toho prvního příkazu mi to píše:

'Toto PPA nepodporuje trusty'
Nelze přidat PPA repozitář: ''Toto PPA nepodporuje trusty''.

Škoda tedy :/

Zamčeno