WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#11 Příspěvek od soundeng »

Díky za všechnu pomoc. Ale Montax nejede dobře. Sice se rozběhne, ale nefunguje vůbec lišta s nástroji. Na většinu tlačítek není možné stiskat.
Nevím, jestli by nebylo nejlepší odinstalovat celé WINE a nainstalovat je úplně od začátku.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#12 Příspěvek od soundeng »

Odinstaloval jsem tedy kompletně WINE a nainstaloval kompletně znovu podle návodu:
https://wiki.winehq.org/Ubuntu
Dokonce se mi pak i Montax nainstaloval a spustil, ale ani jako přes Playonlinux mi nefungují nabídky a většina tlačítek. Jiné instalované Windows aplikace jedou v pořádku. Tak opět nevím co dál.
Prosím, těm, kdo jste Montax instalovali, v něm všechny ovládání fungují? Díky

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#13 Příspěvek od alojz »

...crossoveru len tak lahko nezbavis,vlastne nijak...bola to chyba nainstalovat......
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#14 Příspěvek od soundeng »

redhawk píše: 22 čer 2019, 13:46 co skusit PDF Shuffler ?
PDF shuffler jsem vyzkoušel, umí prakticky jen zpřehazovat stránky, vymazat je a rotovat. Já potřebuji dělat booklet, archy o určitém počtu stránek, zvětšovat, zmenšovat ... Prakticky tohle vše umí jPdf Tweak http://jpdftweak.sourceforge.net/ ale teď jsem potřeboval navíc pdf opatřit i ořezovými značkami. To by dokázal Scribus, ale ten mi zase nenačítá pdf, i když by to měl umět. Takže jsem našel ten Montax, který je dokonalý i ve free verzi (mám vyzkoušeno na Windows). Jen ho zprovoznit na mém PC pod LM a WINE.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#15 Příspěvek od soundeng »

Montax Imposer mi už funguje, ale náhodou jsem přišel na jeho celkem nestandardní chování. Při zobrazení na celou obrazovku nefungují nabídky a tlačítka zhruba od půlky obrazovky doleva. Když jeho okno zmenším a celé posunu napravo, funguje vše. Jakmile ale okno Montax Imposeru zvětším a překročím určitou pomyslnou hranici doleva, tak od té hranice vlevo tlačítka a nabídky zase nefungují. Čím to může být? Všechny ostatní programy mi pod WINE jedou v pořádku, s tímhle se setkávám za hodně let poprvé.
EDIT: Hraju si s tím: Teď zase funguje vše v celoobrazovkovém zobrazení, ale část přestane, když vezmu jedno z plovoucích oken a nechám ho dockovat na lištu ke straně. Jakmile zmenším okno celé aplikace, zase se to chová docela jinak, aktivní jsou zase jiné části a jiné neaktivní. Je to docela detektivka.

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#16 Příspěvek od soundeng »

Další pokrok: Ve WINE (winecfg) jsem zkusil zapnout volbu Emulace virtuálního desktopu. Pak Montax Imposer funguje bez problémů. Jakmile to vypnu, chová se špatně. Snažil jsem se nastavit tuhle volbu pro každou aplikaci ve WINE zvlášť a i když winecfg ukazuje, že každá ji má nastavenou extra pro sebe, stejně se chovají jen podle nastavení společného (Stantardní nastavení). Protože potřebuji mít u jedné aplikace desktop Linuxu, moc se mi ten virtuální jako společný nehodí. Máte zkušenosti s virtuálním desktopem pod WINE?

soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: WINE - instalace Visual C++ Redistribute (32bit)

#17 Příspěvek od soundeng »

Tak jsem zřídil nový Wineprefix, v něm nastavil Emulaci virtuálního desktopu a nainstaloval Montax. Vše funguje v pořádku.
Díky všem za pomoc.

Zamčeno