při startu KeePassXC mrzne Firefox

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

při startu KeePassXC mrzne Firefox

#1 Příspěvek od soundeng »

Mám otevřený Firefox a v něm formulář, do kterého chci vložit jméno a heslo. Pro správu hesel používám KeePassXC. Ten otevřu a v tu chvíli se FF zablokuje na několik minut. Nejde s ním dělat prakticky nic, jakoby zamrzne. Pak se ale sám od sebe probere a vše funguje v pořádku. Když nastartuju nejdřv KeePassXC a pak teprve FF, tak FF už funguje v pořádku hned. To znamená, že to teď dělám tak, že když mám otevřený FF, musím ho úplně zavřít, nastartovat KeePassXC a pak zase nastartovat FF a to je docela otrava. Nevíte, čím by to mohlo být, resp. Jak to vyřešit?
Díky. Pavel


soundeng
Příspěvky: 93
Registrován: 03 říj 2018, 07:55

Re: při startu KeePassXC mrzne Firefox

#3 Příspěvek od soundeng »

Zjistil jsem, že ta chyba se objevuje i při startu jiných aplikací, a to:
KeepassXC (psal jsem), a také
Avidemux
Kdenlive
OBS studio

Procesy, které berou v tu chvíli až 50% výkonu CPU jsou:
Web Content
Web Content
WebExtensions

Pomáhá buď shodit celý Firefox, nebo zabít tyhle tři procesy a obnovit okna ve Firefoxu, a nebo počkat těch několik minut, než se procesor uvolní sám. Zkoušel jsem ve Firefoxu v nastavení:
Použít doporučené nastavení výkonu - zrušit zaškrtnutí,
Použít hardwarovou akceleraci, je-li dostupná - zaškrtnout
Omezit počet procesů pro obsah na - volím 2.

Zdá se, že prodleva zamrznutí je kratší, ale pořád dlouhá.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: při startu KeePassXC mrzne Firefox

#4 Příspěvek od Ventero1 »

1. Mě teď taky FF nějak začal občas někdy něco načítat strašně dlouhou dobu - zatím doufám, že kolísá síť :)
2. Pro sichr - jakou máš konfiguraci PC - CPU,RAM, HDD nebo SSD, a jaké máš prostředí? Nemáš náhodou Cinnamon? - tam bývá něco takového celkem obvyklé ...
3. Všechny ty procesy se zdá ukazují k samotnému firefoxu - projdi si hlavně doplňky a rozšíření a potestuj ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno