Časovač, alarm, budík pro Mint (Cinnamon)

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
buena
Příspěvky: 31
Registrován: 14 bře 2014, 07:34

Časovač, alarm, budík pro Mint (Cinnamon)

#1 Příspěvek od buena »

Zdravím.
Používám Mint krátce, ale už teď musím napsat, že se mi líbí jeho používání.
Ledva co budu schopna sehnat a nainstalovat adekvátní náhrady pomocníků z w7 tak se tu uhnízdím natrvalo.
Jen ještě několik onlinovek zůstane zaparkovaných ve zmíněném systému... to kvůli obyčejné relaxaci.
Bohužel LOTRO Online, Minecraft a ani wowko si tu rozjet nedokážu...

Ale abych už konečně položila otázku.
Mám asi čistě ženský problém. Hledám prográmek, který by byl spuštěný jako alarm, chcete-li tak budík anebo stopky.
Měl by umět alespoň odečítat nastavený čas a po jeho uplynutí spustit třeba mp3 zvuk.
Velmi často doma něco dělám u PC tak zaujatě, že vůbec nevnímám čas. A tak zrovna tu v Mintu hrozí, že s klením běžím do kuchyně k připálenému obědu anebo až věčer zjistím, že jsem vyprala jen jedno prádlo ač jsem měla v plánu pračky třeba tři :(
A to se ani nezmiňiji o zapomenutých zavoláních na telefon, slíbených emailech a dalších činnostech.

Existuje prosím takový prográmek pro obyčejné lidi? Něco přívětivého, co by se dalo mnou nainstalovat a využít k mým potřebám?
Děkuji za případnou pomoc.
Nejen prací živ je člověk a Kdo si hraje ten (se) nezlobí

kamowski

Re: Časovač, alarm, budík pro Mint (Cinnamon)

#2 Příspěvek od kamowski »

ahoj, vitaj medzi nami
toto by ti mohlo pomôcť:
http://www.linux-mint-czech.cz/pripomie ... arm-clock/
:)

buena
Příspěvky: 31
Registrován: 14 bře 2014, 07:34

Re: Časovač, alarm, budík pro Mint (Cinnamon)

#3 Příspěvek od buena »

kamowski píše:ahoj, vitaj medzi nami
toto by ti mohlo pomôcť:
http://www.linux-mint-czech.cz/pripomie ... arm-clock/
:)
Děkuji.
Toto by mi mohlo stačit.
Countdown Label nikde nevidím ikdyž zaškrtnu, ale svému účelu i tak je to dostačující utilitka... a už naozaj premáva :)
Ještě jednou díky.
Nejen prací živ je člověk a Kdo si hraje ten (se) nezlobí

kamowski

Re: Časovač, alarm, budík pro Mint (Cinnamon)

#4 Příspěvek od kamowski »

v synapticu je ešte sw Alarm-clock
je to niečo podobné ale tento applet sa mi viac pozdáva
môžeš otestovať, posúdiť

buena
Příspěvky: 31
Registrován: 14 bře 2014, 07:34

Re: Časovač, alarm, budík pro Mint (Cinnamon)

#5 Příspěvek od buena »

kamowski píše:v synapticu je ešte sw Alarm-clock
je to niečo podobné ale tento applet sa mi viac pozdáva
môžeš otestovať, posúdiť
Děkuji za další tip.
Je tam toho trochu víc, to je pravda.
Mým potřebám vyhovuje ten první asi víc.... uvidím ale co na to řekne praxe :)

Mimochodem.... netušila jsem kolik zajímavých věciček v Synapticu je.
Ještě tak nějakou pěknou free online hru k relaxaci a jsem spokojená :)
Nejen prací živ je člověk a Kdo si hraje ten (se) nezlobí

admin

Re: Časovač, alarm, budík pro Mint (Cinnamon)

#6 Příspěvek od admin »

Poohlédni se po našem webu... návodů na instalaci rozličných her už tam bylo popsáno dost a dost.

Jinak doufám, že se Ti Mint natrvalo uhnízdí v počítači a že Ty zůstaneš jednou z velmi mála minťaček. My Ti naopak vždy rádi pomůžeme. :)

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Časovač, alarm, budík pro Mint (Cinnamon)

#7 Příspěvek od Allconius »

No možná bych se mrknul po nějakém kalendáři kam bych si ty úkoly psal např.: http://www.linux-mint-czech.cz/geeteedee-udelej/ nebo lightning: https://addons.mozilla.org/cs/thunderbi ... lightning/ a co se týče těch her tak mrkni do diskuze:
http://forum.linux-mint-czech.cz/viewforum.php?f=26 a nainstaluj si ten playonlinux, já jsem na linuxu hrál online hry např. Shayiu nebo World of tank
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

buena
Příspěvky: 31
Registrován: 14 bře 2014, 07:34

Re: Časovač, alarm, budík pro Mint (Cinnamon)

#8 Příspěvek od buena »

Děkuji :)
A na ty kalendářové odkazy mrknu, slibuji.
A na fórum také. Postupně.

A Linux a já?
Během měsíce jsem vyzkoušela (nesmějte se prosím) Fedoru, Debian, Mandrivu, Centos, Ubuntu, Suse a Mageivu... až nakonec Mint mě, zdá se, přirostl k srdci.
Ne že bych podkuřovala místní komunitě, to ne. Ale faktem je, že je to živá distribuce (jak se říká) s velmi příjemným prostředím Cinnamonu. Docela se v tom už začínám orientovat. A ta svižnost Mintu mě překvapuje stále.
Ikdyž... s první instalací jsem se trochu trápila. Nejednoznačné rozdělování disků je pro nováčky trochu depresivní :) Ale podruhé jsem už věděla o co jde.

Jen se obávám, že když se budu ptát na pro vás jednoduché věci tak mne asi začnete brát jako dotěrnou osůbku :) Uvídíme.
Nejen prací živ je člověk a Kdo si hraje ten (se) nezlobí

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Časovač, alarm, budík pro Mint (Cinnamon)

#9 Příspěvek od ulo »

buena píše:...
A na ty kalendářové odkazy mrknu, slibuji. ...
Já mohu za sebe doporučit ten plugin Lighting (ale pokud např. nepoužíváš poštovního klienta Thunderbird, tak je ti samozřejmě na nic a chtělo by to něco "systémového", co není závislé na stálém spuštění jedné aplikace - třeba kolegou zmiňovaný GeeTeeDee).
buena píše: ...
Jen se obávám, že když se budu ptát na pro vás jednoduché věci tak mne asi začnete brát jako dotěrnou osůbku :) Uvídíme.
Tak z toho opravdu neměj obavu či stísněné pocity :-) Pro to jsme to tady zakládali, abychom pomohli lidem, kteří chtějí Mint používat, ale dostanou se do problémů, které zatím sami neumějí vyřešit. Vždy se tu najde někdo, kdo rád poradí a "Minťačky" si musíme hýčkat, páč jich tu ještě moc nemáme ;-)
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

buena
Příspěvky: 31
Registrován: 14 bře 2014, 07:34

Re: Časovač, alarm, budík pro Mint (Cinnamon)

#10 Příspěvek od buena »

ulo píše:
buena píše:...
A na ty kalendářové odkazy mrknu, slibuji. ...
Já mohu za sebe doporučit ten plugin Lighting (ale pokud např. nepoužíváš poštovního klienta Thunderbird, tak je ti samozřejmě na nic a chtělo by to něco "systémového", co není závislé na stálém spuštění jedné aplikace - třeba kolegou zmiňovaný GeeTeeDee).
buena píše: ...
Jen se obávám, že když se budu ptát na pro vás jednoduché věci tak mne asi začnete brát jako dotěrnou osůbku :) Uvídíme.
Tak z toho opravdu neměj obavu či stísněné pocity :-) Pro to jsme to tady zakládali, abychom pomohli lidem, kteří chtějí Mint používat, ale dostanou se do problémů, které zatím sami neumějí vyřešit. Vždy se tu najde někdo, kdo rád poradí a "Minťačky" si musíme hýčkat, páč jich tu ještě moc nemáme ;-)
Pardon za silnější výraz, ale před těmi utrápenými několika dny jsem vykopala slavný The Bat za domu a teď nasadím Thunderbird jak u Billa tak i v Mintu. A bude po problému.
Kdysi, před dávnými časy jsem s ním krátce pracovala ale to jsem znala anglicky tak maximálně Stop a Good morning plus How are you a How do you do:).
V posledních měsících, když mě Bat odmítal dělat zálohy větší než 4GB jsem vlastně jen čekala na osud a ten rozhodl. A je to.
Tak teď čekám až mi člověk z hostingu pošle přístupy na účty a rozjedu jej.
Tím děsným podceněním a nezálohováním jsem ztratila vše.
Nejen na emaily, ale i ftp. A až stáhnu weby tak teprve z nich vyčtu i mysql nastavení.
Prostě ani vývojové verze webů mi nezůstaly.
Fakt se musím tomu pousmát jak jsem kolem sebe slyšívala - že toho a tamtoho potkalo něco ošklivého - nedělal si ten smělý chlapec zálohy. A teď kosa sebrala i mě...
Božínku já jsem ukecaná... :(

Aha, teď mne napadlo.
Dalo by se sjednotit úložiště Thunderbirdu pro winy i Mint?
Logicky bych řekla, že ano. Uvidím - vyzkouším.
Nejen prací živ je člověk a Kdo si hraje ten (se) nezlobí

Zamčeno