Skype cez 3G

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
erricco
Příspěvky: 3
Registrován: 20 bře 2014, 23:19

Skype cez 3G

#1 Příspěvek od erricco »

Zdravim,

Mam Mint 16 Cinnamon a problem so Skypom.
Pri pripojeni cez wifi ide Skype uplne normalne, akonahle sa vsak pripojim na internet cez USB stick so SIM kartou, Skype sa nedokaze prihlasit :roll:
Internet pritom ide normalne.
Som z toho uz zufaly, nakolko som v zahranici a Skype vyuzivam na volania domov.
Dakujem vopred

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Skype cez 3G

#2 Příspěvek od ulo »

Viděl bych to na problém u operátora toho 3G/LTE připojení - může mít třeba nějaké omezení pro provoz Skypu atd.
Asi bych se nejdřív obrátil s dotazem na podporu poskytovatele netu (operátora od koho máš SIMku) nebo zkusil pohledat na netu, jestli už to někdo také neřešil v souvislosti se stejným operátorem. Podle mě ve Skypu (ale nepoužívám ho, tak nevím přesně) se nemusí způsob připojení k netu nějak nastavovat.

EDIT: ještě jsem našel přímo na foru Skypu radu, jak si nastavit HTTP Proxy a to by mohlo pomoci i tobě: http://community.skype.com/t5/Windows-d ... ue#M120719
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

erricco
Příspěvky: 3
Registrován: 20 bře 2014, 23:19

Re: Skype cez 3G

#3 Příspěvek od erricco »

Zdravim, u operatora problem nie je, kupil som kartu ktora je urcena prave aj na VOIP :(
Ked ju dam do telefonu a spravim wifi siet, tak mi nabehne skype aj v notebooku, ked vsak mam kartu priamo v USB tak internet ide, ale skype nie ... skusal som aj to proxy nastavit a stale nic.
Zrejme bude chyba priamo v aplikacii skype 4.2 pre Linux, pretože vo Windowse to ide tiez bez problemov :(

edit:

Tak prave som zistil ze chat cez skype funguje, znamy ma vidia ako prihlaseneho, ale dovolat sa neviem nikam a mne stale zobrazuje skype ako neprihlaseny ( sede koliesko ) :?

admin

Re: Skype cez 3G

#4 Příspěvek od admin »

Co si tak matně vzpomínám, tak s touto verzí Skype pro Linux jsou nějaké problémy. Zkus nějakou starší.

erricco
Příspěvky: 3
Registrován: 20 bře 2014, 23:19

Re: Skype cez 3G

#5 Příspěvek od erricco »

Bohuzial nefunguje to ani so starsou verziou :(

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Skype cez 3G

#6 Příspěvek od segfault »

Je blbost, aby internet šel a Skype ne. Chtělo by to zjistit, kde je problém konkrétně.

Postup pro becné řešení problému s připojením:
1) ip addr -> zkontrolovat přidělenou ip, masku a bránu
2) ping na lokální ip
3) ping na bránu
4) ping na 8.8.8.8
pokud vše sem fungovalo, chyba v připojení není

5) iptables -L -> zkouknout pravidla firewallu
6) dig skype.com -> měly by být vráceny A záznamy na skype
7) wireshark a analýza komunikace skypu


Edit: Jestliže chat ve Skype funguje, tak se bude jednat nejspíš o nějakou filtraci provozu, kterou by měl ukázat wireshark.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 15
Registrován: 04 pro 2012, 23:26
Bydliště: Aviano

Re: Skype cez 3G

#7 Příspěvek od mano »

V minte 16 nešlo skype ani mne a staršie verzie padali .Preto som sa vratil k mintu 15 ,tu to ide normálne.
LinuxMint 17.3 Cinnamon

Zamčeno