Aktualizace Darktable

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
OmKapur
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2014, 12:42

Aktualizace Darktable

#1 Příspěvek od OmKapur »

Zdravím.
Mám problém...Pořídil jsem zrcadlovku a na vyvolání RAWů mi nejvíc vyhovuje program Darktable....problém je, že v oficiálních repozitářích Mintu (mám verzi 15)je ve verzi 1.1.3 a přitom je venku už i 1.4.1....nedaří se mi program aktualizovat ani po přidání PPA přímo z Darktable webu.
V linuxu pracuji na úrovni bežného uživatele, takže pokud někdo dokážete poradit, prosím spíše o návod pro blbečka....díky za jakoukoli odpověď.

admin

Re: Aktualizace Darktable

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
stačí jen používat vyhledávací pole na našem webu. Návod najdeš na http://www.linux-mint-czech.cz/darktabl ... nux-mintu/.

OmKapur
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2014, 12:42

Re: Aktualizace Darktable

#3 Příspěvek od OmKapur »

Právě že způsob instalace popsaný ve Vašem odkaze nefunguje! Nainstaluje se mi stará verze

admin

Re: Aktualizace Darktable

#4 Příspěvek od admin »

Tak asi každý děláme něco jiného... Právě jsem si Darktable nainstaloval dle onoho návodu a mám verzi 1.4.1. Tak si tu starou verzi odinstaluj a zkus to znovu dle návodu.

OmKapur
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2014, 12:42

Re: Aktualizace Darktable

#5 Příspěvek od OmKapur »

Ne neděláme každý něco jiného (v linuxu jsem sice začátečník, ale zkopírovat tří řádky příkazů do terminálu ještě zvládnu) odinstalaci a opětovnou instalaci jsem samozřejmě zkoušel, zrovna tak odebrat a znovu přidat PPA...aktualizace či instalace nové verze přes terminál ani Synaptic nefunguje....stále to nabízí pouze verzi 1.1.3
Chyba musí být někde jinde....

admin

Re: Aktualizace Darktable

#6 Příspěvek od admin »

A jakým způsobem jsi to odinstaloval? V terminálu zadej:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get purge darktable*
a následně zadej ony tři příkazy. Jiný PPA než uvedený v článku není, tudíž se Ti musí nainstalovat poslední verze. Mně to šlo, tak to musí jít i Tobě, jinak je chyba víš kde.....

OmKapur
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2014, 12:42

Re: Aktualizace Darktable

#7 Příspěvek od OmKapur »

Zkoušel jsem to odinstalovat jak skrze Synaptic tak přes Terminal pomocí apt-get remove darktable.....a pak ještě apt-get autoremove, následně update a příkaz k instalaci z návodu....k autoremove mě vybízí i ten příkaz purge darktable....
Zkusil jsem snad všechno...napadá mě už jen jedna věc....nikde jsem o tom nečetl ani zmínku a to jsem to vyloženě hledal(!), a to sice, že novější verze Darktable nepodporují 32bitový systém...

OmKapur
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2014, 12:42

Re: Aktualizace Darktable

#8 Příspěvek od OmKapur »

Tak už jsem na to asi vyzrál....v adrese PPA repozitáře Darktablu ve Zdrojích softwaru jsem změnil slůvko raring na saucy a ejhle....nová verze je na světě :-)

Aha....to nefunguje :-( tak ja už nevím
Je tam nějaký problém se zavislostmi na jiných balících...zdá se, že pro verzi mintu 15 (raring) Darktable ve verzi 1.4.1 zkrátka není

Poslední edit: Vyřešeno!!! místo saucy a raring jsem zadal quantal a jede to :lol:

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Aktualizace Darktable

#9 Příspěvek od segfault »

Jinak pro zjištění toho, co je dostupné a co se instaluje slouží následující příkaz:

Kód: Vybrat vše

apt-cache policy <balík>
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Zamčeno