UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#1 Příspěvek od Atila »

Zdravím,

včera mi přestala fungovat TV v prohlížeči Firefox. Připojení k internetu mám od UPC a TV sleduji na počítači. Od včerejška to však nejde. Zkoušel jsem přeinstalovat Firefox. Chtěl jsem naistalovat Palemoon (četl jsem komentáře, že to zde funguje). To ale zahlásilo, že nelze přiřadit PPA repozitář. Přes Wine se mi nepodařilo nainstalovat IE, kde je ten Silverlight již zahrnutý. Nemáte s tím někdo zkušenost? Nevíte jak zprovoznit Horizon Go. Nejde to ani v Chromiu, Opeře ani ve Foxu. Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Nevim, co s tim ma spolecneho silverlight - to tusim,jestli jsem to dobre tenkrat pochopil, byla kdysi alternativa k flashi, ktera se neuchytila a byla potrebna jen pro par microsoftich funkci, coz uz je take davno minulost (nevim ted o nicem, co by ho vyzadovalo).
Co se tyce poskytovatelu IPTV, tak tam je bohuzel obvykle, ze jedou jeste na flashi, pricemz uz 5 let se vi, ze bude plne ukoncen a nejsou schopni prejit na html5. No a v prohlizecich uz letos bude flash plne ukoncen - tak uz to nejspis zacalo. Kontaktuj podporu UPC, at se vyjadri, zda jedou jeste na flashi a pokud ano, tak jeste aktualizuj flash. Take uz muzou jet na necem jinem a podivej se, jestli se ve firefoxu plne instaloval cisco kodek h264 ci co to tam je. Vubec bych byl neoblomny a tvrde vyzadoval po upc vsechny informace a max. pomoc pro zprovozneni s tim, ze jim za to platis a nazdar.
Naposledy upravil(a) Ventero1 dne 12 led 2020, 22:14, celkem upraveno 1 x.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#3 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Atila
Musíš si ujasnit, co je to televize, a co je to strým. TV ve firefoxu je píčovina, bo televizní signál (dvbt, dvbt2) neumí firefox jakkoli rozkodovat a ty na to nemůžeš koukat. To video, který vidíš ve firefoxu, není primárně televize, ale stream (proud), kterej tam ty buzny, např. z ČT, pouštěj. Takže OK, nejdou ti strýmy. Je ti jistě známo, že v lednu 2020 končí celá řada vysílačů dvbt, takže např. Žižkov ČT už v dvbt nevysílá, jede se v dvbt2. Pokud chceš relevantní odpovědi, popiš tvůj problém pokud možno co nejpodrobněji. A když kontaktuješ technickou podporu na UPC, tak to nebude chyba. :idea:
pic78.jpg
pic78.jpg (11.47 KiB) Zobrazeno 4312 x
https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/slu ... ch-kanalu/

Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#4 Příspěvek od Atila »

Mám doma dva počítače. Starší s Win7, který jsem přestal používat, protože jsem přešel na Linux. Tak jsem ho po delší době zapnul, abych zkontroloval, zda tam běží UPC Horizon Go. Byl jsem překvapený, ale na těch sedmičkách běží! Tedy jen na IE nebo Chrome. Když jsem to zkoušel na Opeře, tak mi to zahlásilo chybu. Na Linuxu mi běžel na Firefoxu asi do předvčrejška. Takže to přenosem od UPC nebude, to by nešlo ani na Windousech.
Jsem zvyklý na TV v počítači přes Horizon Go a kvůli tomu se mi nechce kupovat TV. A na sedmičkách se mi to sledovat taky nechce. Ten počítač je už starý a Wokna jsem už pohřbil ;-) Na UPC mi tak možná poradí, abych si koupil TV :-( ach jo.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#5 Příspěvek od juhele2014 »

No vidíš, jak ses pěkně rozpovídal. Ještě by bylo hezký, kdybys nám sdělil, co máš za linux, a ještě lepší by bylo zkusit abgrejdovat linux. Např. příkazy

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
Ale pokud si nejsi jistý, co se stane, tak na to opatrně. Ale jinak je zde https://www.vltavsky.cz/2015/02/linux-s ... bo-go.html návod, jak to v linuxu rozchodit.

Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#6 Příspěvek od Atila »

Na ten návod, co jsi mi poslal, jsem už včera narazil a zkoušel jsem ho. Zjistil jsem, že odkaz na Pipelight již nefunguje. Zkusil jsem přidat repozitář, ale ohlásilo to "Nedaří se přidat PPA repozitář: „'Toto PPA nepodporuje bionic".
A tím tento návod pro mě skončil. Někde radili nainstalovat prohlížeč Midori, že to tam prý funguje...mno tak...nefunguje to ani tam.

Mám Linux Mint 19.3 Cinnamon. Jen nemám aktuální jádro pro 19.3, ale starší 4.15.0-72, protože se po instalaci z 19.2 -> 19.3, a tím i nového jádra, projevil problém s linkovým výstupem na repráky (viz viewtopic.php?f=19&t=6824).

Když jsem zadal do googlu "pipelight ubuntu" a prohledával jiná fóra, tak i ostatní narazili na nefunkčnost Pipelight v Ubuntu. Napadá tě něco dalšího? :D

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Prestalo to jit jen tak nebo po nejakem zasahu do systemu (aktualizace,upgrade apod.)? Jestli ano bude to na urovni systemu ci firefoxu, jestli ne, je to na urovni zmeny standartu stran UPC.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#8 Příspěvek od Atila »

Řekl bych jen tak. Mám ale podezření, že to vzniklo po upgrade Firefoxu na verzi 71.0. Nejsem si ale jisty na 100%. Pořád jsou nějaké upgrady systému, takže nevím, zda to vzniklo v důsledku konkrétně tohoto.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#9 Příspěvek od Ventero1 »

Firefox 71 ma zase zprisnene zasady - ten doplnkovy kodek byl zkontrolovan? S nastavenim jsi si pohral? A co instalace "restricted-extras" - nevim jaky je presny nazev baliku pro Mint - ja na Xubu pouzivam

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get install xubuntu-restricted-extras
.
Tu podporu bych kontaktoval s tim, ze chci mluvit s nnejakym technikem a ziskal informace, jake standarty streamu upc horizon vyzaduje a co je k tomu potreba - popr. to pak dohledavat ...
Naposledy upravil(a) Ventero1 dne 10 led 2020, 18:46, celkem upraveno 1 x.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#10 Příspěvek od juhele2014 »

Když blbne fleš, tak jsem používal prohlížeč SLIMJET. Neříkám, že to půjde, ale co když ... ?

https://www.slimjet.com/

ps: A co zkusit jeden z těchto doplňků? https://addons.mozilla.org/cs/firefox/s ... user+agent

Zamčeno