Firefox 72.0.1 - oprava - bez pluginů žít nelze :(

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Firefox 72.0.1 - oprava - bez pluginů žít nelze :(

#41 Příspěvek od Ventero1 »

Jinak taky casto pomaha zbavit se flashplugin-installer, pak rucni stahnuti, rozbaleni a nakopirovani modulu libflashplayer.so do prislusne slozky. Ted si nevzpomenu, ale primo na strankach Firefoxu je navod.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Firefox 72.0.1 - oprava - bez pluginů žít nelze :(

#42 Příspěvek od labeent »

juhele2014 píše: 22 úno 2020, 09:19 Mám všechno aktuální, LM 19.3 Mate, ff73.0.1, kernel 5.4 , blokátory vypnutý, a nic. Na téma flash error 2046 jsem dohledal odpovědi, ale na web kontaminace to nezabralo. Až na této diskuzi https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=83557 jsem našel úspěšný recept:

Kód: Vybrat vše

rm -rf ~/.adobe
rm -rf ~/.mozilla
Tohle zabralo a mám klid ... :idea:
Jestli to dobře chápu, tak tím se vymaže složka .mozilla a složka .adobe.
Takže pro ostatní dávám tohle upozornění:
Složku .Mozilla (skrytá složka v Home) si před smazáním důkladně zazálohujte. Máte v ní schovaný profil Vašeho Firefoxu, tedy i všechny oblíbené záložky, hesla apod. Asi by se Vám nelíbilo, kdybyste o to najednou přišli a předtím to tam dodávali třeba 5 let.
Obrázek

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Firefox 72.0.1 - oprava - bez pluginů žít nelze :(

#43 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: labeent
Apropó záložky ... Byl jsem svědkem, jak moje sestra pracuje s PC. Je to typický BFU, ačkoliv s počítačem už dělá déle než deset let, takže by mohla lecos odkoukat nebo se poučit, ale to bych po ní asi chtěl moc. Nevim. Každopádně - internet pro ní znamenal modrý velký éčko, to byly začátky. Po čase jí syn instaloval firefox, to si pochvalovala, ale jako OS měla win Vista, budiž, nějak to fungovalo, a jednoduchý stránky tam jely. Pokud něco hledala, tak zásadně přes seznam.cz, kde do hledacího řádku zadala požadované a pak jedním klikem zobrazila stránku. Systém záložek? Neznámá věc. Zálohování - bezvíznamné, co to je a k čemu je to dobrý. Říkala - já to dělám takhle a to mi stačí ... Samozřejmě - zkušenější uživatel je schopen si záložky někam uložit, třeba na SD kartu, a pak si je kdykoliv nahrát do prohlížeče. Ale vsaď se o co chceš, že 90% čtenářů tady na foru žádný zálohy nedělají, a ani jim to pak nechybí. Jestli si dobře pamatuju, v prvních prohlížečích byli český adresy přednastavený už při instalaci, teda ne ve všech, jestli to mívala Opera? Nevim, to už je dávno, víc jak 20 let ...

Zamčeno