Instalované programy se nezobrazí v Menu

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Instalované programy se nezobrazí v Menu

#1 Příspěvek od Neoka »

Prosím o radu. Nedávno jsem nově nainstaloval LM, po té co jsem dva roky používal XUBUNTU ( 13.10 se fakt nepovedla a celkově jsem začal být nespokojený, zvlášť po té co jsem koukl na LiveLM ).
Hned na začátku mám ale problém, potřeboval jsem rozbalit zálohu Home, nainstaloval jsem Sbackup a Déjà Dup. Bohužel ani jeden program se mi neobjevil v Menu.Programy v LM jsou a přes terminál jsem si s nimi poradil, ale je to pro mě dost obtížné. Instaloval jsem přes Správce software, a překvapilo, mě že už tam jsem neviděl info, kde program najdu...
Dělám něco špatně, nebo jsem něco přehlídl a v LM je to jinak?
Děkuji
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

admin

Re: Instalované programy se nezobrazí v Menu

#2 Příspěvek od admin »

Zkusíme Ti poradit, jen co nám sdělíš jaký Mint a s jakým prostředím sis nainstaloval. Tyto údaje jsou totiž dost důležité a už v odkazu http://forum.linux-mint-czech.cz/viewforum.php?f=30 (Jak se ptát na fóru), který by si měl každý přečíst jako první, je na to jasně poukázáno.

Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Re: Instalované programy se nezobrazí v Menu

#3 Příspěvek od Neoka »

Omlouvám se samozřejmě:
Linux Mint 16 Petra, Xfce
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

admin

Re: Instalované programy se nezobrazí v Menu

#4 Příspěvek od admin »

V LM to není jinak, jedná-li se o GUI program (s grafickým rozhraním), tak pokud se instaluje pomocí Správce softwaru, Synapticu nebo z přidaných repozitářů, tak se spouštěcí ikona v menu objeví. Není-li tomu tak, je možné si v nastavení menu pomocí vytvoření spouštěče takovou ikonu vytvořit. Někdy pomůže restart prostředí. Podívej se tedy do nastavení menu, jestli tam dané programy jsou. Mohou tam totiž být a nejsou zaškrtnuté, tudíž se nezobrazují.
Osobně Ti pro Xfce doporučuji použít Whisker menu (návod najdeš na http://www.linux-mint-czech.cz/whisker-menu/). Toto menu mně osobně sedí víc a jeví se mi i přehlednější. Zkus ho tedy a dej vědět.

Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Re: Instalované programy se nezobrazí v Menu

#5 Příspěvek od Neoka »

Dík za info, menu Whisker používám, je dobré, problém byl, že jsem v něm neměl editor Menu. Až po googlování jsem doinstaloval "alacarte" tak jsem si mohl přidat do menu DejaVu (musel jsem ale změnit soubor který se spouští), Sbackup se mi v menu stejně nepodařilo rozchodit ( je to zvláštní oba programy mají grafické rozhraní), uvidím jak to bude vypadat až začnu doinstalovávat další programy.
Naposledy upravil(a) Neoka dne 07 dub 2014, 12:56, celkem upraveno 1 x.
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Instalované programy se nezobrazí v Menu

#6 Příspěvek od KOLEGA »

záleží na tom jak je ten který program zabalíčkovaný... GUI na na položku v menu nestačí... Je to trochu složitější... BTW při instalaci si v terminálu jde všimnout "zpracování spouštěčů pro gnome-menus", nebi tak nějak a to je ten moment kdy se vytvoří spouštěč do menu...
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

admin

Re: Instalované programy se nezobrazí v Menu

#7 Příspěvek od admin »

S KOLEGOU musím opět nesouhlasit - jasně píši ve své předešlé reakci, že se musí jednat o GUI aplikace, instalované pomocí Správce softwaru, Synapticu nebo vlastních repozitářů ( a ty mají i obě výše zmiňované apky). Pokud instaluji nějaký více či méně pochybný .deb balíček, tak je to celkem jasné....

Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Re: Instalované programy se nezobrazí v Menu

#8 Příspěvek od Neoka »

přiznám se pánové, že teď příliš nerozumím kdo ke komu mluví. Již v prvním příspěvku jsem zmínil, že programy jsem instaloval pře Správce softwaru...a přesto nic
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

admin

Re: Instalované programy se nezobrazí v Menu

#9 Příspěvek od admin »

Takže i mně Sbackup po instalaci z distribučního kanálu zlobil, ovšem po instalaci .deb balíčku z tohoto odkazu: http://launchpadlibrarian.net/140932704 ... u5_all.deb se normálně zobrazily ikony pro spuštění v Menu > Správa > Simple Backup Configuration a Simple Backup Restoration, tož to zkus taky. Zřejmě tedy verze z distribučního kanálu je nějaká "bugovitá".... KOLEGOVI se tímto omlouvám, ale osobně jsem se s takovým problémem při instalaci softu přímo z distribučního kanálu ještě nesetkal.

Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Re: Instalované programy se nezobrazí v Menu

#10 Příspěvek od Neoka »

Zajímavé, skutečně asi nějaký "bug" i pro mě nová zkušenost :-)...
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

Zamčeno