F.lux

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: F.lux

#11 Příspěvek od Ventero1 »

S tim spicim programem - to zni divne - nechces to sem hodit v originale, jak zni to hlaseni, log nebo z ceho vychazis? ...
Takhle od boku me napada, jestli k tomu neni pridruzeny nejaky cronjob citakneco ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: F.lux

#12 Příspěvek od juhele2014 »

Já myslím, tedy vobčas, že to je v pořádku, že to spí. Ve dne spí, večer se probudí, přesně dle zeměpisného nastavení. Sluníčko zapadá večer, a v tu dobu se mění světelné podmínky. Takže v tu dobu se to probudí a pak to zkoriguje barvu, resp. posune. Ale ještě nám Ramonka neprozradila, co má za monitor, ale že by měl jasovou automatiku, která by šla proti redšiftu nebo f.luxu, to se mi nezdá ... :idea:

Ramonka
Příspěvky: 36
Registrován: 17 led 2020, 19:49

Re: F.lux

#13 Příspěvek od Ramonka »

juhele2014 píše: 25 led 2020, 08:12 Já myslím, tedy vobčas, že to je v pořádku, že to spí. Ve dne spí, večer se probudí, přesně dle zeměpisného nastavení. Sluníčko zapadá večer, a v tu dobu se mění světelné podmínky. Takže v tu dobu se to probudí a pak to zkoriguje barvu, resp. posune. Ale ještě nám Ramonka neprozradila, co má za monitor, ale že by měl jasovou automatiku, která by šla proti redšiftu nebo f.luxu, to se mi nezdá ... :idea:
Trochu intimní informace :lol:
Eizo Nanao - mám tu nějaký eyecare, ale to nefunguje stejně jako f-lux nebo redshift - barevný tón je konstantní.
Naposledy upravil(a) Ramonka dne 26 led 2020, 21:34, celkem upraveno 1 x.

Ramonka
Příspěvky: 36
Registrován: 17 led 2020, 19:49

Re: F.lux

#14 Příspěvek od Ramonka »

Ventero1 píše: 24 led 2020, 22:50 S tim spicim programem - to zni divne - nechces to sem hodit v originale, jak zni to hlaseni, log nebo z ceho vychazis? ...
Takhle od boku me napada, jestli k tomu neni pridruzeny nejaky cronjob citakneco ...
Žádné hlášení tu nemám, jen ta ikona na liště je šedivá a program spí i ve 21.00 - viz zde:
Snímek obrazovky pořízený 2020-01-26 21-06-00.png

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: F.lux

#15 Příspěvek od Ventero1 »

Nemam osobni zkusenost, ale jevi se mi to tak (preneseno z jinych aplikaci), ze ve spravci uloh je viditelna jen nadstavba "fluxgui" nikoliv samotna aplikacni baze flux - jesli tam nikde neni, tak je pravdepodobne, ze se program nespustil a proto nemas viditelne zmeny na obrazovce. Je tedy mozne, ze je to oravdu vazano na nejakou (nejspis casovou) podminku, ktera bud neni splnena nebo je problem v aktivaci pri jejim naplneni. Bylo vyzkouseno spustit flux (bazalni - nikoliv nadstavbu fluxgui) z terminalu primo?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ramonka
Příspěvky: 36
Registrován: 17 led 2020, 19:49

Re: F.lux

#16 Příspěvek od Ramonka »

Ventero1 píše: 26 led 2020, 22:07 Nemam osobni zkusenost, ale jevi se mi to tak (preneseno z jinych aplikaci), ze ve spravci uloh je viditelna jen nadstavba "fluxgui" nikoliv samotna aplikacni baze flux - jesli tam nikde neni, tak je pravdepodobne, ze se program nespustil a proto nemas viditelne zmeny na obrazovce. Je tedy mozne, ze je to oravdu vazano na nejakou (nejspis casovou) podminku, ktera bud neni splnena nebo je problem v aktivaci pri jejim naplneni. Bylo vyzkouseno spustit flux (bazalni - nikoliv nadstavbu fluxgui) z terminalu primo?
Hledala jsem příkaz, kterým bych to vyzkoušela a nenašla. Těžká práce.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: F.lux

#17 Příspěvek od Ventero1 »

Taky jeste ten status spanku by mohl byt vazan na to jestli je gui aktivni - tedy spustene na obrazovce - zkus to, jestli se zmeni status bezici.
Jinak zkus ten prikaz a uvidis co to bude delat a pripadne postni co terminal nasledne vypise.
Pocitam, ze se jedna o zemepisnou delku a sirku, tedy souradnice, mista, kde se uzivatel nachazi. Tim padem je to vazano na podminku nejspise casovou - tedy ani vecer za tmy se neprojevi zmena obrazu?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno