nefungující flash player

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
orphanage
Příspěvky: 3
Registrován: 11 dub 2014, 16:10

nefungující flash player

#1 Příspěvek od orphanage »

Zdravím Linuxáky
nedávno jsem nainstaloval Mint a nějakou záhadou se mi nedaří spustit žádné video v prohlížeši Firefox žádné video ať už se jedná o youtube nebo tn.cz nic se nespustí mám tam pouze šedé okno.Nemáte někdo nějakou podrobnou radu co s tím ?

Děkuji.....

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: nefungující flash player

#2 Příspěvek od ulo »

Cago a vítáme. Potřebujeme vedet jestli vubec máš nainstalovany flash plugin? Dělal jsi něco se systémem před tim nez jsi zjistil, ze nejde?

- posláno z Tapatalku, omluvte tedy překlepy -
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

orphanage
Příspěvky: 3
Registrován: 11 dub 2014, 16:10

Re: nefungující flash player

#3 Příspěvek od orphanage »

Ahoj,
no Minta jsem nainstaloval včera mám Linux Mint 16 Petra,hned včera jsem zkoušel funkčnost zatím vše šlape jak má kromě teda toho flashe,dnes jsem zkoušel doinstalovat balík ze správce softveru a pořád stejný (adobe flashplugin version 11).Nevím teda co s tím v linuxu se moc neorientuju. Jinak si myslím že Mint je jedna z nejšikovnějších distribucí. Vyzkoušel jsem Mandrivu,ubuntu,kubuntu,xubuntu atd.



díky za pomoc :)

orphanage
Příspěvky: 3
Registrován: 11 dub 2014, 16:10

Re: nefungující flash player

#4 Příspěvek od orphanage »

Jo ještě jsem vlastně zapoměl,že po instalaci systemu jsem jej hned aktualizoval.....

admin

Re: nefungující flash player

#5 Příspěvek od admin »

Ahoj,
no tak to asi bude ta chyba... Mint má totiž svůj vlastní flash.... Mint-flashplugin a ten, pokud je mi známo, se při současně nainstalovaném "adobáckém" flashi s tímto "pere". Proto ho odinstaluj se vším všudy a mělo by to běhat. Osobně jsem nikdy v Mintu neměl problém s flashem v žádném prohlížeči a nikdy jsem nemusel nic přiinstalovávat.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: nefungující flash player

#6 Příspěvek od ulo »

Přesně tak, jak píše Satapouch - mít nainstalovaný pouze balíček mint-flashplugin-11 (může se číslo značící verzi lišit, ale hlavní název zůstavá stejný). Taky jsem s flashem nikdy neměl problém s tímto pluginem.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: nefungující flash player

#7 Příspěvek od Allconius »

mě taky flash nejede ALE na noťase kde jsem na instalaci použil nějaké neoficiální CD LM13 protože ten noťas už je hrozně starej a má jen CD mechaniku a z flashky neumí bootovat :-D Pokud jsem instaloval z oficiálních DVD obrazů tak jsem taky nikdy problém neměl
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

kamowski

Re: nefungující flash player

#8 Příspěvek od kamowski »

v LM13 som mal problém s flash-om v opere, musel som používať mint-flashplugin 10, bol v repozitári, teraz v LM16 už tá 10 nie je, aj tak som niekedy musel urobiť od/nainštalovanie
na každý pád, môžeš mať len jeden,
buď si nechaj minťácky alebo od adobe, ten druhý odinštaluj (mint-flash tam má dva balíčky, tak odstráň obidve)
poprípade odinštaluj všetky a použi flashplugin-installer

ešte ma napadá, že mnohí začínajúci linuxáci si z win prinesú zvyk, hneď pri prvom spustení OS inštalovať ovládače, kodeky, ...., pritom mint je stavaný tak, že nainštalujem a idem, tak možno by pomohlo, vrátiť všetko do pôvodného stavu
toto riešenie si môžeš otestovať spustením live, ak ti pôjde flash, tak to vráť, ak nie, skús ten flashplugin-installer

Zamčeno