Jednoduchý video editor

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Jednoduchý video editor

#1 Příspěvek od labeent »

Ahoj,
mohl byste někdo poradit jednoduchý video editor pro Mint?
Vím o těch Kdenlive, Cinerella, ale ty mi přijdou na to, co potřebuji až moc složité, takže, co vlastně potřebuji?

1) Potřebuji sestřihat nahraný film ve formátu .TS ze setopboxu. Takže spojit více částí a z nich vystřihnout pár záběrů z reklam. Vše bez jakékoliv změny formátu, prostě opravdu jen střih.

Pokud byste mi na to doporučili ty výše zmíněné editory, tak bych potřeboval lehký návod, jak to udělat. Protože oni standardně potom to video upravují (renderují), což nepotřebuji.

2) Až bych měl vyřízeno toto, sháněl bych editor na vložení další stopy audio nebo titulků do hotového filmu. Samozřejmě včetně doladění těch stop na tu konkrétní video stopu. Radu prosím včetně návodu, jak na to. Na tohle jsem před moc lety na Windows párkrát použil Sony Vegas.Ale nechci to dělat pod Windows a nechci to kupovat za raketu. A hlavně už si ani nepamatuji, jak jsem to vše dělal.

Moc díky za rady.
Obrázek

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Jednoduchý video editor

#2 Příspěvek od alojz »

...prvy krok ti spravi vid cutter.druhy openshot.
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Jednoduchý video editor

#3 Příspěvek od Adem »

OpenShot video editor ve Správa software. Místo rad nutno spíš vyzkoušet. Seznamoval jsem se týden a opět vše zapoměl. Občas se mi zasekl => ukládat projekt..
https://www.openshot.org/user-guide/
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Jednoduchý video editor

#4 Příspěvek od RadekD »

Před časem jsem úspěšně používal Avidemux. Jeho výhodou je, že pokud ponecháš vstupní i výstupní soubor stejný (třeba ten *.ts), stříhá přímo bez renderování a tudíž velice rychle. Bohužel pak přestali vydávat balíky (např.: *.deb) a musel jsem ho kompilovat přímo ze zdrojáků, což však nebyl problém a při dodržení požadavků na systém a doporučeného postupu (popis přímo ve staženém archivu) to dopadlo pokaždé dobře. Před pár lety měl problém s kodekem H264 a H265, ale to už funguje. Aktuální stav neznám, už to neřeším - ukládám soubory z boxu tak jak jsou a reklamy přeskakuji při přehrávání, nebo - pokud mi na tom moc záleží - reklamy stříhám přímo v boxu (Enigma2), kde jsou na to nástroje.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Jednoduchý video editor

#5 Příspěvek od juhele2014 »

Jen v krátkosti - Avidemux 2.7.4 v LM 20 xfce funguje výborně, pro jednoduchý střih žádný problém. Staženo dle této stránky http://ubuntuhandbook.org/index.php/201 ... -10-18-04/ stačí tři příkazy:

Kód: Vybrat vše

sudo add-apt-repository ppa:ubuntuhandbook1/avidemux
sudo apt-get update
sudo apt-get install avidemux2.7-qt5 avidemux2.7-plugins-qt5

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Jednoduchý video editor

#6 Příspěvek od akojak »

Na strih videa môžeš použiť Avidemux a stiahnuť sa dá odtiaľto:

Avidemux 2.7.4
https://yadi.sk/d/gytU6peyxThO_g

Zložil som ho z deb balíčkov a obsahuje všetky závislosti. Funguje na najnovšom Debiane a ostatných produktoch závislých od Debianu.

Môžeš si videá pretvoriť do formátu mp4 pomocou kvalitného HANDBRAKEu.
Hlasitosť zvuku vieš otestovať a upraviť – zvýšiť, znížiť pomocou EASYMP3GAIN,
ktorý upravuje zvuk okrem mp3 tiež vo formáte aac (mp4) a aj vorbis.

V balíčkoch so závislosťami na stiahnutie:
Easymp3gain
https://yadi.sk/d/dpUsMt3TPSeFIQ

Zamčeno