LibreOffice-soubory nejdou otevřít

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

LibreOffice-soubory nejdou otevřít

#1 Příspěvek od klocek »

Zdravím
Z ničeho nic mi nejdou v Mint19.1 Mate otvírat .odt soubory. Kliknu na soubor, naskočí otvírání programu(nápis přes půl obrazovky LibreOffice). Pak mi ještě u šipky myši trochu točí kolečko a pak nic. Prostě mi z panelu zmizí otvíraný program, zmizí taky nápis Libreoffice a tím to zhasne.

Oddinstaloval jsem všechen LO, změnil země odkud se stahují balíky, aktualizoval jsem balíky, dal znovu nainstalovat a problém přetrvává. Mohu se zeptat, jestli má někdo řešení?

děkuji

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: LibreOffice-soubory nejdou otevřít

#2 Příspěvek od klocek »

zkusil jsem otevřít .doc a .txt libreofficem a dělá to stejně.
Zkusil jsem kompletně odinstalovat a vymazat všechny libreoffice soubory ze složek. Pak instalace a problém je furt stejný.

máte někdo nápad, jak to vyřešit?

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: LibreOffice-soubory nejdou otevřít

#3 Příspěvek od akojak »

klocek píše: 02 čer 2020, 19:10 zkusil jsem otevřít .doc a .txt libreofficem a dělá to stejně.
Zkusil jsem kompletně odinstalovat a vymazat všechny libreoffice soubory ze složek. Pak instalace a problém je furt stejný.

máte někdo nápad, jak to vyřešit?
Spusti libreoffice appimage, ako to pojde.
https://libreoffice.soluzioniopen.com/s ... 4.AppImage

https://libreoffice.soluzioniopen.com/s ... 4.AppImage

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: LibreOffice-soubory nejdou otevřít

#4 Příspěvek od klocek »

akojak: velmi ti děkuji. Hledal jsem nějakou portable verzi, ale našel jsem jen pro Win. Zkouším verzi "full" a ta mi funguje bez závad. "Fresh" verze jde taky spustit.

Nicméně co to je za libreoffice? Je to totožný projekt jako ten, co je v Synaptiku?

Existuje nějaká možnost zprovoznit ten původní LO ?

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: LibreOffice-soubory nejdou otevřít

#5 Příspěvek od akojak »

klocek píše: 02 čer 2020, 20:29
Nicméně co to je za libreoffice? Je to totožný projekt jako ten, co je v Synaptiku?
Je to echt LO prenosný.


klocek píše: 02 čer 2020, 20:29 Existuje nějaká možnost zprovoznit ten původní LO ?
Kedže nikto nevie čo sa stalo, istý je iba reinstall......

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: LibreOffice-soubory nejdou otevřít

#6 Příspěvek od klocek »

no reinstall mě taky napadl... ale kdo to má dávat pak do současného nastavení? :) Tuším že v únoru jsem dělal nový OS... S tím přenosným LO to snad nějakou dobu zvládnu :)

ještě jednou díky

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: LibreOffice-soubory nejdou otevřít

#7 Příspěvek od klocek »

Zkusil jsem smazat složky v home/jmenoPC/.config/libreoffice/ a původní instalace začla fungovat.
(kdyby měl někdo podobný problém)

děkuji

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: LibreOffice-soubory nejdou otevřít

#8 Příspěvek od akojak »

klocek píše: 02 čer 2020, 21:04 no reinstall mě taky napadl... ale kdo to má dávat pak do současného nastavení? :) Tuším že v únoru jsem dělal nový OS... S tím přenosným LO to snad nějakou dobu zvládnu :)

ještě jednou díky
Naštastie existuje možnosť linuxový systém kedykoľvek bez odmedzenia znova inštalovať, čo je NAJRÝCHLEJŠÍ A NAJJEDNODUCHŠÍ SPÔSOB ODSTRÁNENIA PROBLÉMOV -a nikoho k tomu nepotrebuješ :D :lol:
Za pár minút sa dá zvládnuť! Ak si z automatizuješ proces - môžeš si vytvoriť napr. inštalačné skripty a v termináli všetko nainštalovať naraz atd.
Určite sa to oplatí urobiť - lebo nikdy nemôžeš vedieť iste či neškodovali aj iné časti systému.
Ani nastavenie z configu by som pre istotu neprenášal, lebo problémy môžu byť aj tu zakopané.
Ak nemáš 450 + nastavení programov tak to zvládneš za pár minút. Najhorší je asi Firefox...... :mrgreen:
Hurá do toho!!!

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: LibreOffice-soubory nejdou otevřít

#9 Příspěvek od juhele2014 »

Když teda chci něco promazat, tak je na to utilita bleachbit, viz např. https://www.bleachbit.org/download/linux Nebo utilita Kremator, viz https://www.linux-mint-czech.cz/2014/08 ... h-zaznamu/ :idea:

Zamčeno