Chromium zamrzává

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Chromium zamrzává

#11 Příspěvek od sasa.chetan »

kamil_v píše: 04 čer 2020, 13:21 Ahoj,
jako prohlížeč používám Chromium, verze 81.0.4044.138 (Oficiální sestavení) Built on Ubuntu , running on LinuxMint 19.2 (64bitový)

Vše funguje jak má. Jen jednou za čas, třeba tak 1x za den, se Chromium zasekne. Poznám to tak, že se kurzor myši začne zastavovat. V lepším případě s ní těžkopádně dojedu na křížek pro zavření prohlížeče, kliknu asi tak 20x a jeden z nich vyvolá zavření prohlížeče. Pak zapnu Chromium znovu, ono mi nabídne obnovení tabů a můžu pokračovat.
V horším případě se zahaltuje celý OS a nemohu ani zavřít prohlížeč. Přestane reagovat i ledka NumLock na klávesnici. Nezbývá pak, než restartovat PC tvrdě.

Problém mi nastal někde u verze 75 tuším, od té doby jsem čekal, že to vyřeší nějaká aktualizace, ale děje se to stále. Zkoušel jsem vypnout v nastavení Chrome HW akceleraci, ale nepomohlo.

Nevím, v kterém logu případně hledat. Netušíte někdo?
Děkuji.
pouzivam chromium Verzia 84.0.4147.105 (oficiálna zostava) bez problemu.
skusil by som v terminali:

Kód: Vybrat vše

sudo apt update
sudo apt purge chromium*
sudo reboot
po restarte

Kód: Vybrat vše

sudo apt update
sudo apt install chromium-browser chromium-browser-l10n chromium-codecs-ffmpeg-extra
popripade to urobit cez synaptic nie cez sw centrum. odinstalovat ce oznacit na uplne odstranenie (mark for completed removal)
chromium_syna.png
po odinstalovani restart

to vyzera na jeden z bugov pri otvorenych viacerych zalozkach (cca od 15 viac) je to opravene v niektorom z 8x buildov)
popripade namiesto chromium pouzivat slimjet

Zamčeno