Libreoffice více mezer

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Libreoffice více mezer

#11 Příspěvek od pavel56jh »

kamowski>Díky, díky to je ono, vše funguje jak má! Škoda jen, že já pablb na to koukal a zmátlo mě to "dvojité".
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

kamowski

Re: Libreoffice více mezer

#12 Příspěvek od kamowski »

fajn, takže niekto robil úpravy v nastaveniach ;)
doplním jednu radu, 2x, 3x, ...medzerník, kedy sa to môže hodiť? no takmer nikdy a nie je to správne a ani pekné
na odsadenie textu sa má požívať TABULÁTOR
kto s ním pracuje často, môže si nastaviť aj veľkosť odsadenia

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Libreoffice více mezer

#13 Příspěvek od Ventero1 »

No - tabulator ma taky svoje mezery ;-)
Casto jsem donucen pouzit radeji vice mezer - zvlaste na meziplatformni prenos je to jistejsi, nebot mezera je v podstate znak, zatimco tabulator je atribut. Take kdyz clovek pracuje s prostym textem vyplati se spise mezernik. A vsichni vime, jak to kolikrat vypada, kdyz se dokument udela v jednom office a otevre v druhem. Vinik je samozrejme Microsoft, ktery nedodrzuje standardy - ani ty co sam vytvoril - za me umyslne za ucelem udrzet si monopol.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski

Re: Libreoffice více mezer

#14 Příspěvek od kamowski »

Ventero1 píše: 19 pro 2020, 08:53 ... zatimco tabulator je a...
....čo? čože to je ten tabulátor? neviem, čo si tým chcel povedať ale nevadí, tak či tak, nemôžem s tebou súhlasiť, stačí, že sa zmení písmo alebo jeho veľkosť a tvoje medzery rozhádžu celý text
koľkokrát som dostal takto rozhádzaný text, stačí si dať zobraziť "riadiace znaky" (pomenovanie vo writery) a vidím, že tam autor napchal riadok medzerníkmi, už klasika, napr. na konci dokumentu, miesto pre podpis jedného a druhého účastníka aktu, popisok a "vybodkovanie" nie je tam, kde má byť
detto na začiatku, meno a adresa adresáta, krista-krážom
---
no ale, ja nie som vševedko, aj som napísal, že "takmer" nikde sa to nedá použiť, možno to autor vlákna, alebo ten "niekto" nepoužíva na odsadenie textu ale na niečo úplne iné, snáď odpíše
a keďže múdry sa do smrti učí, rád sa nechám poučiť aj ohľadom tých tabulátorov, ak sem dáš nejaké príklady, najlepšie aj s prílohami v rôznych formátoch

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Libreoffice více mezer

#15 Příspěvek od Ventero1 »

Nehodlam se poustet do nejake velke diskuze - jen jsem chtel poukazat na to, ze zrovna s tabulatorem jsem nemel take v urcitych pripadech dobrou zkusenost a glosoval jsem proc mozna ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno