GPARTED

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Sikkim76
Příspěvky: 38
Registrován: 05 kvě 2014, 21:44

GPARTED

#1 Příspěvek od Sikkim76 »

Ahoj, mám disk 320 GB a zkoušel jsem na něm vícero systémů. Teď tam mám UBUNTU a KUBUNTU 14.04 LTS. A pak LINUX MINT 16 CINNAMON. Potřebuju v gparted odstranit UBUNTU a KUBUNTU a to volné míto po nich přeformátovat a připojit do MINTU. U této distribuce hodlám zůstat, nadchla mi. Na druhém disku 500 GB mám wokna 7, ty tam zatím musí zůstat a boot manager je ten součástí linuxové distribuce. Poradí někdo, jak to udělat, abych zbyl MINT a měl oddíly od UBUNTU a KUBUNTU volný a připojený k sobě...? Děkuji moc předem. Radši se ptám, abych něco neposr....

menom
Příspěvky: 2780
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: GPARTED

#2 Příspěvek od menom »

Vsetko zavisi od toho ako mas rozlozene oddiely (particie).
Idealne by bolo keby bol Linux Mint na 1 mieste.
Vtedy by si zmazal ubuntu a kubuntu a zvetsil oddil na cely disk.

Ak je Linux Mint na 3 oddieli, tak po zmazani tych dvoch budes musiet presunut oddiel (particiu) na zaciatok disku - inak ich nespojis dohromady.

A v tom pripade sa mi zda jednoduchsie zalohovat vsetko co mas v Linuxe Mint a nainstalovat ho na cely disk.
Ale samozrejme de to presunutim oddielu (particie) na zaciatok disku, len to dlhsie trva a moze dojst k chybam.

Konkretne poradit sa da, ak sem das obrazek, alebo aspon vypis z Terminalu:

Kód: Vybrat vše

sudo fdisk -l

Kód: Vybrat vše

sudo parted -l
.

Sikkim76
Příspěvky: 38
Registrován: 05 kvě 2014, 21:44

Re: GPARTED

#3 Příspěvek od Sikkim76 »

Ahoj, tady přikládám snímek obrazovky.
Screen.png

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: GPARTED

#4 Příspěvek od segfault »

Počkal bych na MINT 17 LTS a pak udělal čistou instalaci.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

emmasam
Příspěvky: 1
Registrován: 21 říj 2014, 11:17

Re: GPARTED

#5 Příspěvek od emmasam »

já jsem si do NTB nainstaloval LM16 a win7, a při rozdělování disku(u obou instalací) my to nechtělo povolit více oddílů než 4, je to v pořádku?
Our excellent online C_TFIN52_66 questions training programs will lead you to success in the VMWARE exam.

admin

Re: GPARTED

#6 Příspěvek od admin »

Ano, pokud se jedná o primární oddíly, logických oddílů můžeš mít co hrdlo ráčí.....

Zamčeno