Rozumí někdo cookies? (Palemoon už nezlobí) -vyřešeno Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Rozumí někdo cookies? (Palemoon už nezlobí) -vyřešeno

#1 Příspěvek od juhele2014 »

V prohlížeči Palemoon se mi některé stránky nezobrazují korektně. Např. zde: https://www.sport.cz/fotbal/pohar/clane ... berec.html Vypadá to takto: pokud mám vyčištěnou keš od cookies, resp. jsou tam jen první tři dle printskrýnu, (crush those cookies 1.4.0) tak je to dobrý, viz Pokud ale stránku reloudnu, nebo si jdu přečíst diskuzi, tak se to rozhodí, viz Nemá na to vliv adblok, ani jiný blokátor, dělá to pouze Palemoon, jiné prohlížeče nikoliv. Pokud bych vždy smazal cookies před klikáním kvůli dalšímu čtení na sport.cz, tak to bude ok, to je ovšem drbání se levou rukou za pravým uchem, to není úplně optimální ...
ps : trošku to tady zlobí s obrázkama, ale snad to celé pochopíte ...
Přílohy
sport-neok.jpg
sport-ok.jpg
Naposledy upravil(a) juhele2014 dne 04 bře 2021, 19:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rozumí někdo cookies? (Palemoon zlobí)

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Místo, které je vyhrazené čistě pro reklamu se při adblock po reloadu uvolní a zaplní roztažením stránky. To nebude na úrovni cookies, ale na úrovni nějaké automatiky toho prohl.
Buď je to nějaká funkce tipu fit-to-screen - ať už maskovaná jakýmkoliv názvem nastavení či k něčemu přifařená či napevno nastavená/chténá nebo vedlejší produkt nějaké myšlenky vývojáře/nechtěná ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Rozumí někdo cookies? (Palemoon zlobí)

#3 Příspěvek od juhele2014 »

Je to možný. Nyní zkouším Palemoon 28.6.0.1 bez doplňků, a zatím se to tváří normálně. Akorát je tam moc moc reklamy, a to jest nežádoucí. Postupně vyzkouším nějaký blokátory, a uvidíme, co se osvědčí ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Rozumí někdo cookies? (Palemoon zlobí)

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Zdá se, že jsem na to kápnul. Zde na stránce https://addons.palemoon.org/extensions/ ... -security/ je až dole blokátor uBlock Origin (Legacy). V základu je aktivní CZE, SVK: EasyList Czech and Slovak, takže blokování reklamního hnusu je vcelku dobrý, a formát stránky se mě nerozchází. Předtím jsem měl v Palemoonu pár pluginů a doplňků, a blbnulo to. Takže cookies dráždit nebudu, zdá se, že v tom jsou nevinně.
Konec hlášení ... :roll: http://www.palemoon.org/

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rozumí někdo cookies? (Palemoon už nezlobí) -vyřešeno

#5 Příspěvek od Ventero1 »

A jak je to s obsazeností RAM v Palemoon?
Naposledy, když jsem po něm pošilhával, tak měl bug s tím, že se RAM vúbec neuvolňovala po zavření záložek, takže na tom za chvíli byl hůř, než ten nenažranec Chrome ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Rozumí někdo cookies? (Palemoon už nezlobí) -vyřešeno

#6 Příspěvek od juhele2014 »

Stále stejné. Včera sem s tím blbnul, pustil jsem Palemoon v safe mode úplně holej, žádnej plugin, nic, a zabralo to tuším 128MB. Ale nyní sem tedy nabral celkem kolem 1GB balastu, pak jsem to celé uvolnil, zbyla akorát hl. stránka fora LM. A výsledek je zde:
pale-RAM.jpg
Takže - bohužel. Ten skok uvolnění paměti je pěkně vidět, ale i tak je obsazeno necelých 400MB RAM, takže nic nového pod sluncem. Mám dojem, že i když se nastaví limit cache na 0, tak to nezabere ... :roll:

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Rozumí někdo cookies? (Palemoon už nezlobí) -vyřešeno

#7 Příspěvek od sasa.chetan »

juhele2014 píše: 05 bře 2021, 21:39 Stále stejné. Včera sem s tím blbnul, pustil jsem Palemoon v safe mode úplně holej, žádnej plugin, nic, a zabralo to tuším 128MB. Ale nyní sem tedy nabral celkem kolem 1GB balastu, pak jsem to celé uvolnil, zbyla akorát hl. stránka fora LM. A výsledek je zde:
pale-RAM.jpg
Takže - bohužel. Ten skok uvolnění paměti je pěkně vidět, ale i tak je obsazeno necelých 400MB RAM, takže nic nového pod sluncem. Mám dojem, že i když se nastaví limit cache na 0, tak to nezabere ... :roll:
skus Slimjet alebo Chromium, Palemoon ma problem s Goannou a pamatou.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rozumí někdo cookies? (Palemoon už nezlobí) -vyřešeno

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Musim rict, ze nedavno jsem Slimjet zkousel na netbooku s nejakym slabym Brazosem ve dvoujadru tusim (neco jako Atom) 1GB RAM pod minimalni instalaci Xubuntu a moc me tedy nepresvedcil. Na lehky prphlizec je to dost obsahly balik s hromadou funkci jako cely Chrome a nic tam skoro nespustim. No ono nejspise tech 756MB, co tam zbyva po zabrani grafikou a konecnych cca 300MB po nahrati OS uz asi staci jen na terminalovy textovy prohlizec ...
Jeste muzu nekdy zkusit to Chromium ale necekam, ze by to na tomhle stroji bylo lepsi.
Je hlucny ten netas a nelze rozsirit pamet (leda snad preletovat chipy na desce, coz by bylo nakladnejsi nez koupit repasovany PC, ktery ostatne neni hlucnejsi), takze se nehodi ani jako prehravac a pujde nejspis do srotu.
Kdybych mel naladu bastlit, tak by jiste slo desku vyndat, dat nekam jinam a vymyslet tissi chlazeni, ale takovej nadsenec nejsem a pervitin neberu .. :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno