Instalace software

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
janos
Příspěvky: 39
Registrován: 23 led 2021, 13:07

Instalace software

#1 Příspěvek od janos »

Chci nainstalovat naraz, ne po jednom vsechny programy z baliku Veda a vzdelavani. Kdyby to bylo pres synaptic, kde se dozvim jaky nazev ma balik pro vzdelavani ?

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Instalace software

#2 Příspěvek od alfisko »

Synaptic - vzdelavanie. Tam je zoznam. Oznacis a spustis.

kamowski

Re: Instalace software

#3 Příspěvek od kamowski »

to nie je balík "vzdelávanie", to je len kategória programov, pre ľahšie vyhľadávanie
je tam (v synapticu) ale jeden taký mix - junior-education, pozri si, čo všetko sa ti s tým nainštaluje a či to ozaj potrebuješ, myslím ten sw, nie závislosti :)
ja mám v pc pre vnučku:
tuxpaint
tuxtype
a hlavne gcompris, to je super, v repo LM je ver. 0.97, tá je slušne preložená, nová ver. 1.0 je preložená dosť slabo, dá sa stiahnuť, rozbaliť a spustiť

janos
Příspěvky: 39
Registrován: 23 led 2021, 13:07

Re: Instalace software

#4 Příspěvek od janos »

Diky, ja to chcem pre 10 rocneho vnuka, co by bolo pre neho ?

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Instalace software

#5 Příspěvek od alfisko »

kamowski píše: 08 bře 2021, 09:59 to nie je balík "vzdelávanie", to je len kategória programov, pre ľahšie vyhľadávanie
je tam (v synapticu) ale jeden taký mix - junior-education, pozri si, čo všetko sa ti s tým nainštaluje a či to ozaj potrebuješ, myslím ten sw, nie závislosti :)
ja mám v pc pre vnučku:
tuxpaint
tuxtype
a hlavne gcompris, to je super, v repo LM je ver. 0.97, tá je slušne preložená, nová ver. 1.0 je preložená dosť slabo, dá sa stiahnuť, rozbaliť a spustiť
Na lavej strane je vzdelavanie a vpravom okne je ten zoznam z ktoreho si vyberies co chces.Janos sa nepytal co ma instalovat ale kde to ma v synaptiku hladat.

kamowski

Re: Instalace software

#6 Příspěvek od kamowski »

to mi chceš dávať lekcie z jazyka?

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Instalace software

#7 Příspěvek od alfisko »

kamowski píše: 08 bře 2021, 15:01 to mi chceš dávať lekcie z jazyka?
nie, len som odpovedal

kamowski

Re: Instalace software

#8 Příspěvek od kamowski »

janos píše: 08 bře 2021, 14:14 Diky, ja to chcem pre 10 rocneho vnuka, co by bolo pre neho ?
netuším, čo preberajú na jednotlivých predmetoch v 4. ročníku
kedysi bolo distro edubuntu, vraj na vzdelávanie ale ...., jednak už ukončili jeho vývoj ale aj tak to nebolo celkom ono, to je totiž ťažko niečo také vytvoriť
---
ale je to dobrá téma
hlavne teraz, keď máme to debil, či čo?, či ako?, jáj, dištančné vzdelávanie
a možno by mali záujem viacerí rodičia
---
máme prváka
suplovať učiteľa neviem, nepoznám učebné osnovy,viem im asistovať pri tom telemoste, pri riešení domácich úloh a v pc hľadať jemu primerané aktivity, rôzne omaľovánky, či už tlačené alebo online
ofúkol som prach z genius mousepen a vie si s tým vymaľovať tie online obrázky alebo nacvičovať písanie písanými písmenami
dnes budeme lepiť modely domov, budov, hradov,..., tzn.,že si to musíme nakresliť, vyfarbiť, vystrihnúť a zlepiť, samozrejme, najprv pozriem niečo na internete, či tam nie je už niečo hotové :)
---
ty pre 10 ročného budeš musieť tiež len hľadať doplnky k učivu, idú sviatky, tak vysvetliť, o čom to je, aká je to tradícia, odkiaľ, ....
to ťa dovedie k zemepisu, svetovým stranám, možno slnečným hodinám, pohybu planét, striedaniu dňa a noci, ročných období, slnovrat, ...
trochu dejepisu, .... :)

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Instalace software

#9 Příspěvek od labeent »

kamowski píše: 08 bře 2021, 15:54
janos píše: 08 bře 2021, 14:14 Diky, ja to chcem pre 10 rocneho vnuka, co by bolo pre neho ?
netuším, čo preberajú na jednotlivých predmetoch v 4. ročníku
kedysi bolo distro edubuntu, vraj na vzdelávanie ale ...., jednak už ukončili jeho vývoj ale aj tak to nebolo celkom ono, to je totiž ťažko niečo také vytvoriť
---
ale je to dobrá téma
hlavne teraz, keď máme to debil, či čo?, či ako?, jáj, dištančné vzdelávanie
a možno by mali záujem viacerí rodičia
---
máme prváka
suplovať učiteľa neviem, nepoznám učebné osnovy,viem im asistovať pri tom telemoste, pri riešení domácich úloh a v pc hľadať jemu primerané aktivity, rôzne omaľovánky, či už tlačené alebo online
ofúkol som prach z genius mousepen a vie si s tým vymaľovať tie online obrázky alebo nacvičovať písanie písanými písmenami
dnes budeme lepiť modely domov, budov, hradov,..., tzn.,že si to musíme nakresliť, vyfarbiť, vystrihnúť a zlepiť, samozrejme, najprv pozriem niečo na internete, či tam nie je už niečo hotové :)
---
ty pre 10 ročného budeš musieť tiež len hľadať doplnky k učivu, idú sviatky, tak vysvetliť, o čom to je, aká je to tradícia, odkiaľ, ....
to ťa dovedie k zemepisu, svetovým stranám, možno slnečným hodinám, pohybu planét, striedaniu dňa a noci, ročných období, slnovrat, ...
trochu dejepisu, .... :)
Co se týče vystřihovánek, tak si dej vyhledat ABC. Vrcholem byla kompletní Městská památková rezervace, ale ta už nebyla pro začátečníky.

Edubuntu - nebylo to kdysi úplně špatné, ale co si pamatuju, tak to byl celý balík v Synapticu, který měnil celý systém včetně bootovacích i přihlašovacích obrazovek apod. Myslím, že se některé programy dají ještě stáhnout ...
Obrázek

kamowski

Re: Instalace software

#10 Příspěvek od kamowski »

ak by mal niekto ešte záujem o túto tému, narazil som na debianedu a tak som si v distrowatch zadal *edu a vyhodilo pár ditribúcií
načim pozrieť

Zamčeno