Nejde nainstalovat Aptik

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#41 Příspěvek od alojz »

Snímka obrazovky z 2021-03-15 12-51-59.png
Snímka obrazovky z 2021-03-15 12-48-34.png
Snímka obrazovky z 2021-03-15 12-47-20.png
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#42 Příspěvek od Ventero1 »

Pokud ta funkce zálohy aplikací a jejich konfigurací není v "Přejít na novější verzi systému" - což by bylo rétoricky dost nešťastné - tak ji tam nevidím a uvedené modelové situace tento, jinak výborný a komplexní, nástroj neřeší.
Pochopte - pokud udělám spoustu změn a budu to řešit něčím jako Systemback, tak se musím vrátit třeba do hodně dlouho starého stavu, kde jsem zase ještě neměl pořádně nic nainstalováno. To je sice ne úplně běžná, ale možná situace, kdy je řešení via Aptik prostě lepší. S tím přenosem mezi dvěma OS je to také jistě rychlejší, než vytvoření instalátoru ze současného OS - nehledě na situace, kdy systémy nechci mít identické.
Ani si nejsem jistý, jestli Systemback umí vytvořit modifikované spouštěcí médium tak, aby se tyto aplikace i nainstalovaly. Např. v MX jsem nějakou takovou funkci zkoušel a v live všechno bylo, ale po instalaci to byl běžný systém se základní výbavou. Ale i kdyby ano - je tam pořád mezera v popsaných situacích a zatím nevím o ničem jiném, než Aptik ...
Pro vlastní modifikace instalátoru používám zase Cubic, který pracuje se samotným obrazem iso, aniž by bylo třeba systém instalovat.

Takže pokud to tam není někde schované, tak je to jistě dobrý námět pro vývojáře - teď už asi z toho modrého týmu, aby tam tuto feature přidali - tedy čistě zálohu instalovaných aplikací s jejich konfigurací a hodnotami. Pokud to tam tedy už nemají - může někdo vyzkoušet ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#43 Příspěvek od alojz »

...skríny som dal pre lepšie spoznanie systembacku...
Pochopte - pokud udělám spoustu změn a budu to řešit něčím jako Systemback, tak se musím vrátit třeba do hodně dlouho starého stavu, kde jsem zase ještě neměl pořádně nic nainstalováno.
...nie...vratis sa na poslednu zmenu...vcetne aplikacii,a nastaveni systemu... :geek: :geek: :geek:
...nenutim nikomu pouzivat systemback,len som si vsimol,že na domacich forach je to také nezname...ja nič iného som zatial nepouzival,timeshift som skušal,nepochodil som... :roll: :roll: :roll: ...asitaknijak...
pées-mne hlavne bolo podstatné na zaciatkoch pouzivania linuxu,aby cely system sa vratil do stavu,ked este fungoval... :oops: :oops: :oops:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#44 Příspěvek od Ventero1 »

Když se změny udělají v krátkém čase, tak není chronologicky stará, ale z hlediska stavu systému ano. A někdy se opravdu může stát, že se změny kupí a něco se projeví, až po něčem / spolu s něčím, co už se stalo nedohladetelně dříve (jedno jestli v jeden den nebo v jednom roce) a pak se musí po návratu zase třeba dělat hromada. A to je výhoda Aptiku, že pracuje čistě s aplikacemi.

Je to zajímavé s tím Timeshiftem - je hodně proklamovaný - nefungoval nebo nevyhovoval?

Jinak osobně se ničím takovým moc nezabývám - na zkoušení používám live a až když tam to vše běží, tak instaluji do hlavního systému. Také mám minimální rozsah potřeb, co se týče OS. Aktualizace neprovádím, pouze po potřebných částech jako Firefox a semtam něco, když třeba k nějaké aplikaci novější balík a tak mám systém léta funkční. No a jako sichr mám to modifikované iso, kde mám vše, co nutně potřebuji, takže v případě velké nouze mohu jet z něho.
Jinak jsem vždy řešil trable s OS tím, že jsem raději provedl čistou instalaci - už od WXP - měl jsem pak čerstvější a rychlejší systém.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#45 Příspěvek od alojz »

...timeshift-nevyhovoval... :o :o :o
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#46 Příspěvek od Ventero1 »

No - on je asi takový kostrbatější trochu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#47 Příspěvek od akojak »

Bolo by zaujímavé vedieť koľko je tých programov a ich nastavení, ktoré už treba vážne zálohovať a kde ide o život…

Ja som v mojom pc také zatiaľ nenašiel a dlho som pátral…

Predtým som zálohoval nastavenia browsera Waterfox, lenže kvôli častým aktualizáciám sa dosť mení a použitie starších záloh zapríčinilo pravý opak, totiž len problémy.
To isté platí pre thunderbird a emaily mám radšej u seba na disku.

Zálohujem jedine záložky .json, ktoré vždy používam a často sa aj menia. A ešte svoje nastavenia conky + vlastné nastavenia ekvalizeru.

Kvôli pár programom sa mi neoplatí zaoberať zálohami a zbytočne tŕpnuť či sa niečo nepokaká.
Mám radšej čerstvý tovar….a za 1-2 minúty si nastavím vždy to čo použijem.

Z pohľadu tvorcov zálohovacích programov je samozrejme vynikajúce ak sa user pokaká a má neprestávajúci strach o svoje programy…
Taký vymytý useri určite bohate zaplatia za nič.
Najlepší biznis sa robí so strachom...

To isté platí pre všetky vírusy a antivírusy a ďalšie vymyslené nezmysly aj pre kokovid.

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#48 Příspěvek od alfisko »

Po tom ako som si zmazal dolezity subor, mi ho maly skriptik skopiruje pri kazdom zapnuti pocitaca na iny samostatny disk. A vymaze zalohu starsiu ako tyzden. Bez zalohovacich kolosov.

Zamčeno