Nejde nainstalovat Aptik

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#21 Příspěvek od Ventero1 »

pro vyklad - aptik-gtk zajistuje uzivatelske rozhrani
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

P.Indian
Příspěvky: 25
Registrován: 21 úno 2021, 17:37
Bydliště: okr. Pelhřimov

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#22 Příspěvek od P.Indian »

kamowski: nainstaloval jsem aptik-gtk soubor, aptik v menu není a ani nejde spustit v adresáři /usr/bin/aptik

https://paste.ubuntu.com/p/VgjTgBvM9B/
Dell Precision M4600 i7-2860QM NVIDIA Quadro 2000M Crucial 2x8GB DDR3 1333MHz LM 20.1 Cinnamon

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#23 Příspěvek od Ventero1 »

Myslím, že pak musíš v terminálu spouštět ten grafický balík gtk, který si pak sám sáhne na aptik. Jakmile najdeš čím to spustit, tak pak udělat spouštěč nebude snad problém.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

alfisko
Příspěvky: 333
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#24 Příspěvek od alfisko »

K tomu vypisu :

Kód: Vybrat vše

mint-m4600@mint-Precision-M4600:~$ sudo apt-get install aptik-gtk
[sudo] heslo pro mint-m4600:              
Načítají se seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí       
Načítají se stavové informace… Hotovo
E: Nelze najít balík aptik-gtk
Toto znamena ze aptik-gtk nie je v depozitari.

Kód: Vybrat vše

mint-m4600@mint-Precision-M4600:~/Stažené$ sudo dpkg -i aptik-v18.8-amd64.run
dpkg-deb: chyba: 'aptik-v18.8-amd64.run' is not a Debian format archive
Tato hlaska hovori ze dpkg - instaluje len baliky deb.

Kód: Vybrat vše

mint-m4600@mint-Precision-M4600:~/Stažené$ sudo ./aptik-v18.8-amd64.run
Toto je spravne.

Kód: Vybrat vše

mint-m4600@mint-Precision-M4600:~$ aptik
Spusti aptik v terminalovom mode s navodom.

Kód: Vybrat vše

sudo apt install ./aptik-v18.8-amd64.deb
Je to nepochopenie prikazu apt. Ten instaluje z depozitarov ktore su definovane v /etc/apt/sources.list.d/
Daju sa doplnit. Ako, to najdes v googli.
Takze podla toho vypisu tam aptik-gtk asi nemas.

Ak ho mas, najdes ho :sudo find / -name "*aptik.gtk*"

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#25 Příspěvek od akojak »

Aptik už nedrží žiadne distro, možno ešte LM a funguje vôbec? už sa tým zaoberáte dosť dlho ale nikdo ešte nenapísal či funguje :lol:


Latest release
18.8.1

@teejee2008 teejee2008 released this on Jul 21, 2019 · 1 commit to master since this release

The free version of Aptik is more than a year old and is no longer maintained. There may be issues when restoring to newer distributions.
A paid version is available with more features.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#26 Příspěvek od alojz »

...a ze otázkovatel preco trva na aptik...su aj ine programy...jednu som navrhol...dokonca... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#27 Příspěvek od akojak »

Lebo čítal o tom skvelý článok na stránkach lm....

alfisko
Příspěvky: 333
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#28 Příspěvek od alfisko »

Ma ho linux MX

Kód: Vybrat vše

root@alf:/home/alf# aptitude search aptik
p   aptik                                     - Aptik system migration utility                      
p   aptik:i386                                - Aptik system migration utility                      
p   aptik-dbgsym                              - debug symbols for aptik                             
p   aptik-dbgsym:i386                         - debug symbols for aptik                             
p   aptik-gtk                                 - System migration utility for Linux (GTK Frontend)   
p   aptik-gtk:i386                            - System migration utility for Linux (GTK Frontend)   
p   aptik-gtk-dbgsym                          - Debug symbols for aptik-gtk                         
p   aptik-gtk-dbgsym:i386                     - Debug symbols for aptik-gtk                         

P.Indian
Příspěvky: 25
Registrován: 21 úno 2021, 17:37
Bydliště: okr. Pelhřimov

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#29 Příspěvek od P.Indian »

Tady je vidět že nemá smysl číst články a příspěvky víc jak dva roky starý :D :D :D . Aptik jsem chtěl nainstalovat a vyzkoušet na zálohování nainstalovaných aplikací, co by jste doporučili místo Aptiku?


Tady je diskuze rok stará kde Ventero1 doporučuje Aptik viewtopic.php?f=15&t=6930&hilit=aptik


alfisko: k tomu výpisu: už jsem tu psal, že jsem to instaloval podle návodu výrobce ale nevím proč to nefunguje. Nejdříve jsem to zkoušel nainstalovat PPA když to nešlo tak jsem stáhnul instalačky od výrobce a postupoval podle návodu.
If you are unable to install from PPA, you can download the DEB file from GitHub's Releases page. Save the DEB file to your Downloads folder. Open a terminal window and install the package.

# 64-bit
sudo apt install ./aptik-*amd64.deb

# OR

# 32-bit
sudo apt install ./aptik-*i386.deb

Install the aptik-gtk package if you want a GUI.

Download the RUN file from GitHub's Releases page and save it to your Downloads folder. Open a terminal window and execute the installer.

# 64-bit
sh ./aptik-gtk-*amd64.run

# OR

# 32-bit
sh ./aptik-gtk-*i386.run
To taky nepomohlo, tak jsem založil toto vlákno a myslel, že mi zkušenější poradí (jsem začátečník a zjišťuji co jak dělat, jako třeba zálohovat atd.)
Tady je odkaz na výrobce kde je popsaná instalace: https://github.com/teejee2008/aptik/wiki/Installation
Jinak netrvám na Aptiku!!! :oops:
Nejdříve se to snažím vyřešit sám, až když si nevím rady tak se ptám a když něco nefunguje podle návodu tak se ptám proč.
Dell Precision M4600 i7-2860QM NVIDIA Quadro 2000M Crucial 2x8GB DDR3 1333MHz LM 20.1 Cinnamon

alfisko
Příspěvky: 333
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#30 Příspěvek od alfisko »

navod to je pekny, ale sudo apt install ./aptik-v18.8-amd64.deb
celkom jasne odkazuje ze to tymto prikazom nejde

Kód: Vybrat vše

mint-m4600@mint-Precision-M4600:~$ sudo apt install ./aptik-v18.8-amd64.deb
[sudo] heslo pro mint-m4600:              
Načítají se seznamy balíků… Hotovo
E: Zadán nepodporovaný soubor ./aptik-v18.8-amd64.deb

Zamčeno