/usr/bin/env: „node“: Adresář nebo soubor neexistuje při instalaci LESS

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
IxAriela
Příspěvky: 1
Registrován: 31 bře 2021, 12:30

/usr/bin/env: „node“: Adresář nebo soubor neexistuje při instalaci LESS

#1 Příspěvek od IxAriela »

Zdravím, snažím se do Netbeans nainstalovat LESS css, ale narážím u toho na jeden problém za druhým. LESS jako takový už mám nainstalovaný, ale nedaří se mi ho zprovoznit.
Less se instaluje přes balík npm, ten jsem si nainstalovala pomocí balíčkovacího systému, samotný less pak už přes Terminal. První jsem měla problém, že i přes úspěšnou instalaci se Netbeans nedostal k těm souborům, které potřeboval (usr/local/), tam jsem buď mohla změnit oprávnění, do čehož nechci hrabat, nebo změnit umístění. Tedy jsem změnila umístění složek .npm a .npm-global do mojí kořenové (home/ivet/), odtama už to Netbeans zvládl načíst. Všechno jsem tam tedy nastavila, obecné nastavení i konkrétní projekt a vypadalo to v pořádku.
Chci, aby se to převedlo na css automaticky po uložení, jenže to hodí hlášku "/usr/bin/env: „node“: Adresář nebo soubor neexistuje" a cílový css soubor je stále prázdný. Na to jsem našla několik návodů, v podstatě se stejnou radou: "ln -s /usr/bin/node /usr/local/bin/nodejs", jenže to mi napíše, že link už existuje a nic to nevyřeší. Při bližším zkoumání jsem zjistila, že link opravdu existuje, ale neexistuje cílový soubor.
Ještě jsem našla, že to vyřeší doinstalování Nodejs legacy, jenže toto je starší rada, balík už neexistuje a terminal se tváří, že balíky, které tento nahrazují nainstalované mám. Ani při hledání grep se mi ale nepodařilo dohledat daný soubor, na který by to mělo odkazovat (ani node ani nodejs).

Všude se na toto objevují stejné rady, které mi nefungují a už nevím co dál zkusit. Omlouvám se, jestli to není úplně dotaz sedicí přímo na Mint, nevěděla jsem, kam to jinam dát do českého fóra. Jinak se označuji za takového Linuxového BFU, takže případné odpovědi prosím pište polopaticky :-D

Díky za rady

Zamčeno