Zvláštnost jazykového prostředí po instalaci.

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
Sikkim76
Příspěvky: 38
Registrován: 05 kvě 2014, 21:44

Zvláštnost jazykového prostředí po instalaci.

#1 Příspěvek od Sikkim76 »

Ahoj, mám takový problém. Instaloval jsem LINUX MINT 16 se CINNAMON na svůj notebook - vše perfektní. Na pevný PC - vše perfektní. A pak na notebook svojí přítelkyně. Tam se ale stala podivnost. Pracovní prostředí je česky. Ale polovina software je v angličtině. Musel jsem počeštit FIREFOX, THUNDEBIRD a ještě jeden softík. Ale GIMP se mi počeštit nedaří a nenašel jsem v repozitáři český language pack. A v nastavení GIMPU je pouze nastavit jazyk podle jazyku prostředí a víc s tím nezmůžu a tu anglinu nemůžu vyhodit. Poradí mi prosím někdo? Přítelkyni se LINUX MINT moc líbí a chce u něj zůstat, ale toto ji vadí. Pomozte prosím někdo. Děkuji moc.

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Zvláštnost jazykového prostředí po instalaci.

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, je potřeba jít do Ovládacího centra a pak Language Support, v nabídce "jazyk pro nabídky okna" musí být čeština, případně ji tam přidej přes "přidat/odstranit jazyky" a pak jen dát nainstalova a uplatnit v rámci celého systému :-)
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Zvláštnost jazykového prostředí po instalaci.

#3 Příspěvek od KOLEGA »

Jinak trochu offtopic. Linux Mint 17 přijde s novým nástrojem pro správu jazyků, takže se to trochu srovná ... Aktuálně se přebírají nástroje z GNOME a ty jsou tak trochu uměle naroubované :)
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Zamčeno