skanování wifi - jaký vhodný program?

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

skanování wifi - jaký vhodný program?

#1 Příspěvek od juhele2014 »

Večer je tropický, balkon otevřený a na něm plechovka od whísky - wifi anténa :) Zkoušel jsem skanovat wifi sítě a záhy narazil na problém, s kterým si zatím nevím rady - jaký program použít, aby se sítě daly uložit např. do xls nebo html tabulky a měl sem srovnání pro příští průzkum? Ve widlích je výborná utilita WirelessNetView viz http://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_view.html , ta mě zde nefunguje. Používám program WiFi Radar 2.08, ovšem skanovaný přehled neumím uložit. Ví někdo o vhodném programu?
---------
Ještě sem to stihl editovat - nyní sem našel program iwScanner v0.2.4 odsud http://www.kuthulu.com/iwscanner/?module=download Výsledek se uloží do .ndd a přetáhne do excelu (libreoffice). To funguje ...

Bohatyr
Příspěvky: 87
Registrován: 16 kvě 2014, 10:03

Re: skanování wifi - jaký vhodný program?

#2 Příspěvek od Bohatyr »

Ahoj,

hledáš složitosti, tam kde, nejsou :)

- skupina příkazů iw:

Pro tvou potřebu příkaz v terminálu "iwlist" jehož výstup lze přesměrovat např. do souboru. Nabývám ovšem dojmu, že jsi na lumpárny, v tom případě doporučuji live distribuci Kali linux, kde nalezneš více utilit, než jsi kdy schopný zvládnout.
Windows 3.11 (1993), MS-DOS 3.3, PC 386SX, 4 MB RAM, HDD 15.5 MB

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: skanování wifi - jaký vhodný program?

#3 Příspěvek od juhele2014 »

Bohatyr
:D Ano, rozumím, vím o vím o nich, ale v terminálu se zobrazují i údaje, které mě neinteresují a pro rychlý přehled to není to pravé ořechové. Jejda, na lumpárny sem už poněkud ..., zkrátka hodně pamatuji a snad proto obdivuji tvojí PC soustavu, jo, to si každej nemůže dovolit ... ;) Šikovný program by se hodil, pro představu jsem připravil takový "běžný" seznam sítí, co zde na balkoně můžu nalovit a to zdaleka nemám výhled na celou Prahu, ale jen takovou malou výseč. Ovšem skanování je vcelku zábava, onehdy jsem jel busem do Rakovníka a notebuk jsem nechal puštěný a sledoval, jak jsme projížděli vesnicema, jaký cvrkot je na wifi sítích - bylo to docela zajímavý. Distribuci Kali linux mám k dispozici, tam mě zajímá pouze SDR radio a radiam. obsah, zbytek programů mě nechává vcelku v klidu ... 8-)
Přílohy
skan10-06.ods.7z
(68.04 KiB) Staženo 120 x

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: skanování wifi - jaký vhodný program?

#4 Příspěvek od segfault »

Výstup iwlistu můžeš filtrovat grepem.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Zamčeno