Postavit si svou Linuxovou Distribuci na již existující distribuci

Problémy s příkazy v příkazovém řádku nebo obecně s terminálem
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Postavit si svou Linuxovou Distribuci na již existující distribuci

#11 Příspěvek od Ventero1 »

Pořád tvrdím, že vytvářet nové distro je zbytečné, pakliže jich je, odhaduji, už přes sto.

Daleko užitečnější by bylo vytvořit nějaké univerzální driverpacky na síťové karty a tiskárny a vymyslet nějakého klienta, který by je snadno zakomponoval do jádra nebo je vždy načetl, tak aby fungovaly s jakýmkoliv jádrem a distrem ...

Svět se řítí do pekelné jámy právě proto, že se téměř všechno úsilí plýtvá na věci zbytečné a kontrafunkční až škodlivé.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Postavit si svou Linuxovou Distribuci na již existující distribuci

#12 Příspěvek od sasa.chetan »

Ventero1 píše: 04 led 2021, 19:32
Daleko užitečnější by bylo vytvořit nějaké univerzální driverpacky na síťové karty a tiskárny a vymyslet nějakého klienta, který by je snadno zakomponoval do jádra nebo je vždy načetl, tak aby fungovaly s jakýmkoliv jádrem a distrem ...
mx linux. ma asi najrozsiahlejsi pocet driverov + hplip pre tlaciarne samsung a hp
canon ide lahko pridat.
pre najnovsi hw ahs verzia vratane rtl wifi

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Postavit si svou Linuxovou Distribuci na již existující distribuci

#13 Příspěvek od Ventero1 »

Pravda je, že MX je spolehlivostí, funkčostí a nabídkou feature opravdu někde jinde - jsou 3 důvody, proč jsem na něj ještě nepřešel:
- xfce v něm běhalo ve všech mnou zkoušených verzích opticky znatelně pomaleji, než v Xubu (tuším, že dokonce verze 18 byla opravdu katastroficky pomalá, že byla téměř nepoužitelná)
- nepodařilo se mi tam implantovat "dočasné sezení hosta" - hlavní důvod
- jistá míra konzervativnosti :-)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Postavit si svou Linuxovou Distribuci na již existující distribuci

#14 Příspěvek od sasa.chetan »

Ventero1 píše: 04 led 2021, 23:47 Pravda je, že MX je spolehlivostí, funkčostí a nabídkou feature opravdu někde jinde - jsou 3 důvody, proč jsem na něj ještě nepřešel:
- xfce v něm běhalo ve všech mnou zkoušených verzích opticky znatelně pomaleji, než v Xubu (tuším, že dokonce verze 18 byla opravdu katastroficky pomalá, že byla téměř nepoužitelná)
- nepodařilo se mi tam implantovat "dočasné sezení hosta" - hlavní důvod
- jistá míra konzervativnosti :-)
je tam fluxbox :D
ten je 1. konzervativny
2. rychly

docasne sezeni hosta? ako sa to oznacuje v anglictine?
to je ten docasny ucet co zmizne po restarte?
mx linux ma tkzv. kiosk mode
popripade staci guest aktivovat

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Postavit si svou Linuxovou Distribuci na již existující distribuci

#15 Příspěvek od Ventero1 »

Asi Temporary Guest Session" :)
Ten kiosk jsem úplně nepochopil - nevím, co si pod tím představit, ale ten druhý odkaz vypadá, že je to ono. Tohle bych však dohromady nikdy nedal. Pokoušel jsem se o rozdílovou implantaci - tedy instaloval jsem lightdm do MX a dále vyhledal všechny soubory s řetězcem guest v Xubu a kopíroval je do příslušných složek MX. To nefungovalo však - buď sem něco opomenul nebo to byla naivní představa.
Každopádně dík.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Postavit si svou Linuxovou Distribuci na již existující distribuci

#16 Příspěvek od sasa.chetan »

Ventero1 píše: 05 led 2021, 10:39 Asi Temporary Guest Session" :)
Ten kiosk jsem úplně nepochopil - nevím, co si pod tím představit, ale ten druhý odkaz vypadá, že je to ono. Tohle bych však dohromady nikdy nedal. Pokoušel jsem se o rozdílovou implantaci - tedy instaloval jsem lightdm do MX a dále vyhledal všechny soubory s řetězcem guest v Xubu a kopíroval je do příslušných složek MX. To nefungovalo však - buď sem něco opomenul nebo to byla naivní představa.
Každopádně dík.
kiosk nastavenie xfce je v podstate cosi co bolo kedysi v inet kaviarni. pokial si prihlaseny je to normalna session, po odhlaseni / restart to vymaze vsetko a mas cisty system

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Postavit si svou Linuxovou Distribuci na již existující distribuci

#17 Příspěvek od menom »

.
Ventero1 píše:instaloval jsem lightdm do MX a dále vyhledal všechny soubory s řetězcem gues

To tvrzeni nevypada moc doveryhodne, lebo v MX je obvykle lightdm v zaklade ...

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Postavit si svou Linuxovou Distribuci na již existující distribuci

#18 Příspěvek od Ventero1 »

To jsem si nebyl tehdy jisty a me postupy mi nefungovali, tak jsem to zkusil i takto. No a zas tak mimo to nebude - jestli jsem to pochopil v tom odkazu dobre - tak ma nejspise nejake vlastni /modifikovane a navod zacina tim, ze se nahrazuje za ubuntacky lightdm a pak se pokracuje implantaci skriptu pro zprovozneni docasneho sezeni hosta.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Postavit si svou Linuxovou Distribuci na již existující distribuci

#19 Příspěvek od menom »

.

No dobre mas pravdu v navode to tak je ....

:)

.
.

Zamčeno