Neviem obnoviť SW zo zálohy v mintBackup 2.0.9. [vyřešeno]

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
206martin
Příspěvky: 3
Registrován: 15 zář 2013, 15:27

Neviem obnoviť SW zo zálohy v mintBackup 2.0.9. [vyřešeno]

#1 Příspěvek od 206martin »

Prešiel som z LM 13 KDE 64-bit na LM 15 KDE 64-bit. Riadil som sa pri tom v kocke týmto návodom: http://www.linux-mint-czech.cz/upgrade-linux-mint/
V skratke:
Stiahol som si LM 15 KDE 64-bit a cez unetbootin som si obraz napálil na USB klúč. Popri tom som spustil ešte na starom LM 13, mintBackup a zalohoval som si domovský priečinok a tak isto aj všetok software, teda balíčky, cez ponuku "Zálohovať vybraný software". Všetko prebehlo úplne v poriadku a aj som potvrdil OK, záloha bola úspešná.
Následne som reštartoval systém a vyskúšal novú 15. Všetko naoko klapalo a myslím, že klape až na malé maličkosti aj teraz. Tak som si rovno nainštaloval LM 15 z klúča.
Disk mám riešený tak, že som ho cez live CD rozdelil.
T.j. 320 GB je rozdelených na 30 GB ako /, 5 GB je swap a zvyšných cca 270 GB som pripojil ako /home.
Na 270 GB časti som spravil 2 adresáre: /home/270 GB a /home/mint.

Čiže keď som robil zálohu suborov v LM13 uložil som si ju do /home/270 GB/ZALOHA a keď som robil zálohu softwaru uložil som si ju do adresára /home/270 GB/ZALOHA/Software. Takže po nainštalovaní LM 15 z klúča som cez mintBackup ťahal z reálnej zálohy ktorá pri inštalácii nebola vymazaná, vďaka rozdeleniu disku. Obnova zo zálohy súborov prebehla úplne vporiadku, ibaže obnova zo zalohy softwaru bola neúspešná. Vypisuje mi:

Kód: Vybrat vše

 "Nepodarilo sa vykonať zmeny! Najprv opravťe poškodené balíčky."
Doplnky, asi dôležité, neviem...
Počas používania LM 13 som si pridával rôzne repozitáre cez terminál, keď som brázdil tieto stránky, nejako mám pocit, že to bude asi s tým súvisieť. Blbé je, že som už zabudol čo všetko som tam mal popridávane a tak mi to teraz vypisuje opravte poškodené balíčky. Ale to je len moja hypotéza, neviem...
Inak tie balíčky som skúšal opraviť cez Synaptic, ale nepomohlo...

Takže, ak by ste mi niekto vedeli poradiť ako obnoviť software zo zálohy mintBackup, budem mu vďačný, lebo som tam mal teda kvantum balíkov.
NTB Lenovo G570, Linux Mint 15 "olivia" KDE 64-bit

admin

Re: Neviem obnoviť software zo zálohy v mintBackup 2.0.9.

#2 Příspěvek od admin »

Obávám se, že je tvá diagnóza správná, chybí PPA a tudíž se poškodily i balíčky. Není nad čistou instalaci.

206martin
Příspěvky: 3
Registrován: 15 zář 2013, 15:27

Re: Neviem obnoviť software zo zálohy v mintBackup 2.0.9.

#3 Příspěvek od 206martin »

satapouch píše:Obávám se, že je tvá diagnóza správná, chybí PPA a tudíž se poškodily i balíčky. Není nad čistou instalaci.
No to si ma veľmi nepotešil, ale asi to teda spravim nacisto odznova. Len sa teda čisto akademicky opýtam.
Dá sa niekde vydolovať zoznam repozitárov, ktoré som mal v LM13 pridané? Napadá ma história stránok z firefoxu, ale aj keby som si ich znovu popridával do software sources, bola by možná obnova balíčkov? Mal som tam cca 10 repozitárov...
NTB Lenovo G570, Linux Mint 15 "olivia" KDE 64-bit

kamowski

Re: Neviem obnoviť software zo zálohy v mintBackup 2.0.9.

#4 Příspěvek od kamowski »

mintbackup ukladá len zoznam balíčkov do txt súboru
pri obnove číta názvy týchto balíčkov, a z repo ich inštaluje

ak si pridáš chýbajúce ppa, urob update a mintbackup nájde tie "zálohované" a nainštaluje ich
ak si si ppa pridával na základe článkov tu na LMcz, tak si budeš musieť opäť prejsť tie články a určite nájdeš aj niečo navyše :D

206martin
Příspěvky: 3
Registrován: 15 zář 2013, 15:27

Re: Neviem obnoviť software zo zálohy v mintBackup 2.0.9.

#5 Příspěvek od 206martin »

Ďakujem všetkým, idem to prebrázdiť. Aspoň že sa to dá ešte celkom schodnou cestou s tým update.
Vďaka za rady :)
NTB Lenovo G570, Linux Mint 15 "olivia" KDE 64-bit

timpane
Příspěvky: 1
Registrován: 19 zář 2013, 07:43

Re: Neviem obnoviť software zo zálohy v mintBackup 2.0.9.

#6 Příspěvek od timpane »

Obávám se, že je tvá diagnóza správná, chybí PPA a tudíž se poškodily i balíčky.

Zamčeno