Rychlost bootování (startup)

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rychlost bootování (startup)

#31 Příspěvek od Ventero1 »

Podle me bude ten deal break az bude stejny system a koncepce prace s ovladaci - to je nejvetsi slabina, kde se bohuzel musi konstatovat, ze Win ho ma naprosto prakticky a zmakly, a jde o to, aby povolili ega a nestydelo se prevzit to co je maximalne funkcni. Tak jak to delal Symbian, ktery se paradoxne tesne pred zanikem propracoval na nejlepsi mobilni OS ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Rychlost bootování (startup)

#32 Příspěvek od exxp »

Práce s ovladači - něco jako "Správce zařízení"?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rychlost bootování (startup)

#33 Příspěvek od Ventero1 »

Ano - to by bylo nejlepší. Ale hlavně speciální databáze / repozitář ovladačů v deb balíčcích (či obdoba pro jiné báze), jako je MS update katalog. A lepší komunikace s výrobci či nezávislými dobrovolnými vývojáři, aby takto ovladače distribuovali na stránce výrobku a vývojáři zajišťovali zpětnou kompatibilitu jader s těmito drivery či jejich modifikaci - i za cenu nabobtnání kernelu ... Github není úplně to pravé ořechové. V tomhle je prostě Linux 20 let pozadu ... Jsem opravdu přesvědčen, že toto je ta opravdu zásadní věc ... Neschopnost rozšířit Linux je vinou chybné koncepce, což dokazuje neúspěch ambiciózního a prodraženého plánu Canonicalu, kdy už předloni slibovali Ubuntu či odnože na milionu zařízení ...

Verze 16.04 jasně ukázala, že se od MS učí jen ty zhovadělosti a ty užitečné věci pomíjí ... A to se potažmo týká i Mintu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Rychlost bootování (startup)

#34 Příspěvek od exxp »

O Canonical tak nějak nevím co si mám myslet ...
Co jsem tak četl, tak problém je v tom, že v nových jádrech už ty starší nesvobodné ovladače nejsou kompatibilní - takže tak třeba skončila podpora starších GK od ATI, zatímco Windows máš třeba prostě XP nebo 7 a ten můžeš používat třeba 10 let, zatímco nějaký Ubuntu z roku 2007 už dneska asi nikdo nainstalovaný mít nebude ...

Spíš by mě zajímalo, co zabrání používání Linuxu, když má někdo starší počítač a HW tam funguje na svobodných ovladačích.
Podle mě to bude asi hlavně to, že ty Windowsy prostě fungujou a instalací Linuxu ten uživatel nezíská nic navíc, i kdyby fungoval úplně stejně jako ten Windows. No a to co toho BFU odradí a přinutí aby se vrátil k Windowsům i když všechno z hlediska HW funguje - tak tam právě vidím ty drobný nedokonalosti - jako je právě to vyhlazování fontů - to mě asi vždy nejvíc sralo, když jsem v minulosti zkoušel Linux.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rychlost bootování (startup)

#35 Příspěvek od Ventero1 »

... a tearing, a bordel ve video a audio vystupech apod, odradi tez ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Rychlost bootování (startup)

#36 Příspěvek od exxp »

To je tak, že ten Windows prostě funguje a většinou je už předinstalovanej, takže tím padá ta cenová výhodnosti Linuxu.
A Linux ve výchozí podobě bývá pro BFU často dost podivná věc, zvlášť když to umí s Windowsama

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Rychlost bootování (startup)

#37 Příspěvek od menom »

Ventero1 píše: 09 srp 2017, 17:44 ... a tearing, a bordel ve video a audio vystupech apod, odradi tez ...
Ak mas problem s tearingom tak by si ho mal riesit.

Urcite su dostupne riesenia

Len ty nechapes ze Linux neni Windows Zadarmo

Bud si za to zaplatis, alebo sa musis posnazit sam ak to nefunguje automaticky „na prvy sup“

A vies preco to pisem ?

Pretoze Linux tvoria ludia zadarmo vo svojom volnom case ...

A ti co vyvijaju pre redhat a pod. uz maju svoju odmenu ....


.
.

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Rychlost bootování (startup)

#38 Příspěvek od menom »

exxp píše: 09 srp 2017, 18:01 To je tak, že ten Windows prostě funguje a většinou je už předinstalovanej, takže tím padá ta cenová výhodnosti Linuxu.
Linux tu neni aby cenou konkuroval windows

Linux ponuka svobodu volby pre kazdeho, kto nechce byt omezeny

A ze neni vsetko perfektni okamzite, prosto neni tolko testerov aby sa obsiahli vsetky alternativy na roznom HW

Preto je mozno reportovat chyby (bugy)

Bohuzel places na nespravnem hrobe ...

.
.

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Rychlost bootování (startup)

#39 Příspěvek od exxp »

Já to neberu emotivně, prostě je to spíš pro zábavu Linux na PC ...
Btw. po restartu mně nefunguje Wifi adaptér - jenom když počítač vypnu a znovu zapnu.
Instaloval jsem f.lux, ale ta Linuxová verze je jenom takový demo, a teď se toho nemůžu zbavit - v Synapticu to vůbec nejde najít, instaloval jsem to z githubu https://github.com/xflux-gui/xflux-gui, ale ten uninstall postup nefunguje (klasika - nějaký problém s oprávněním, jak už to v linuxu bývá ...)
Ale jak jsem napsal - je to prostě pro zábavu.
To píšu jenom jako příklad - asi by to patřilo do jiné kategorie ...

A ještě mně to vždy když najedu do Mintu posune hodiny ve Windows o 2 hodiny zpátky, přitom tam mám normálně Prahu, tak nevím ...
Dokud mně to nevaří hardware, nebo tak něco, tak je mně to jedno

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Rychlost bootování (startup)

#40 Příspěvek od exxp »

redshift jsem taky zkoušel - ale ten nemá "brightness controll" - což je pro mě takhle večer naprosto zásadní
Ak je program nainštalovaný len pomocou nejakého inštalačného skriptu, stačí odstrániť príslušné súbory, ktoré boli tak vytvorené.
Bohužel netuším, které soubory se instalovaly, bylo jich hodně. Možná by mně stačilo zlikvidovat to autospouštění po startu ... ale nevím jaká je obdoba msconfig v Linuxu. Až to bude moc zasraný, tak udělám reinstal - už s více zkušenostma, na co si dát pozor ...

Nepotřebuji "kopii Windows", stačí mně stejná funkčnost. A nemožnost restartovat systém, aniž by přestala fungovat síť, nebo nefunkční pro mě klíčová aplikace (f.lux) a nejspíš neexistence plnohodnotné alternativy není "snaha o napodobení vzhledu a nastavení Windowsů".

Zamčeno