Rychlost bootování (startup)

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zpráva
Autor
exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Rychlost bootování (startup)

#41 Příspěvek od exxp »

Tak už jsem zakázal to spouštění při startu f.luxu. Místo toho jsem nainstaloval nějaký Iris https://iristech.co/

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Rychlost bootování (startup)

#42 Příspěvek od exxp »

Píšu, že jsem to vypnutí při startu už našel ... jednotlivé soubory radši mazat nebudu, bylo jich hodně a pravděpodobně bych smazal i něco navíc.
Mám to instalovaný na desktopu (jestli je to ten správný výraz), takže ovládání jasu a kontrastu je leda tlačítkama na monitoru, ale to bych musel každou čtvrthodinu jak se stmívá. Ale myslím že ten Iris funguje, akorát se otevře po startu v dole v liště jako to nastavení, tak to musím vždy zavřít.

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Rychlost bootování (startup)

#43 Příspěvek od exxp »

OK, díky - použil jsem uvedené příkazy:
sudo rm -rf /usr/local/lib/python2.7/dist-packages/{fluxgui/,f.lux_indicator*}
sudo rm /usr/local/share/icons/hicolor/scalable/apps/fluxgui.*
sudo rm /usr/local/share/applications/fluxgui.desktop
sudo rm /usr/local/bin/{xflux,fluxgui}
rm -rf ~/.gconf/apps/fluxgui/

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Rychlost bootování (startup)

#44 Příspěvek od exxp »

Ke klávesové zkratce ovšem potřebuješe nějaký program, který ta zkratka bude ovládat
To by pak šlo - Redshift + program na ovládání kontrastu

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Rychlost bootování (startup)

#45 Příspěvek od menom »

.
exxp píše:Já to neberu emotivně, prostě je to spíš pro zábavu Linux na PC ...
Klobuk dolu ked si tak nad vecou.

Ale k windows 10 musim napisat - okrem toho ze je to system na zber dat o uzivatelovi a o tom
ako pouziva pocitac, ma vytaca ked firma co vyrobila windows mi da podmienku, ze si mam vybrat 12 hodinovy
interval, kedy budem pouzivat pocitac.
V ostatnych 12 hodinach ho totiz mrkvosoft chce pouzit na prenos aktualizacii inym uzivatelom - teda pre ich pocitace.

Takze ja som zaplatil za pocitac, platim elektrinu ale pouzivat 12 hodin ho chce ta nenazrana
spolocnost M$

S tym nesuhlasim a nemam v umysle pozivat taky system aj keby vypadal najkrajsie na svete.

.
.

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Rychlost bootování (startup)

#46 Příspěvek od exxp »

Win10 jsem si nainstaloval přes "Media Creation Tool", ale letěl z počítače asi tak do půl hodiny. Tam už není možné nastavit ani "normální" vzhled a ovládání - vypadá to jak systém ze smartfonu. A ta snaha "znárodnit" můj počítač do nějakého cloudu tam smrdí z každýho rohu ...
Když to nebudem brát emotivně ... MS taky nemám rád - a je mně jasný, že je to historická brzda technologického vývoje. Kdyby se na začátku místo uzavřených Windows prosadil open source OS, tak může být IT dneska někde úplně jinde. Stačí se podívat jak MS roky kur... web svým iexplorerem nedodržujícím standardy, nebo např. nekompatibilita dokumetů z office ...
Používám především opensource programy a nedám na ně dopustit, ale jestli se někdy víc prosadí celý operační systém, to je asi hodně velký sousto ...

exxp
Příspěvky: 92
Registrován: 29 črc 2017, 20:49

Re: Rychlost bootování (startup)

#47 Příspěvek od exxp »

Ještě jsem našel něco dalšího:

https://www.maketecheasier.com/protect- ... ift-linux/

U toho Redshiftu by mělo jít nakonfigurovat "denní a noční brightness"

Asi bych ten Redshift dal do autostart s příslušnými parametry, to by mohlo fungovat ...

No, zatím se v tom plácám - oproti Windows je to dost rozdíl.
Večer vyzkouším to mapování kláves, to jsem zvědavej, co to všechno umí

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rychlost bootování (startup)

#48 Příspěvek od Ventero1 »

menom píše: 09 srp 2017, 18:44
Ventero1 píše: 09 srp 2017, 17:44 ... a tearing, a bordel ve video a audio vystupech apod, odradi tez ...
Ak mas problem s tearingom tak by si ho mal riesit.

Urcite su dostupne riesenia

Len ty nechapes ze Linux neni Windows Zadarmo

Bud si za to zaplatis, alebo sa musis posnazit sam ak to nefunguje automaticky „na prvy sup“

A vies preco to pisem ?

Pretoze Linux tvoria ludia zadarmo vo svojom volnom case ...

A ti co vyvijaju pre redhat a pod. uz maju svoju odmenu ....


.
Tearing lze vyřešit jen za určitých okolností a někdy to ani nejde ... Ne vždy je tolik času, kolik si linuxové samozáplaty vyžadují ... A to je ten zásadní problém ... většina uživatelů nemá dispozice a z toho zbytku nemá většina čas ...

To ano, ale ne vždy a ne vždy použitelná ... Spousta vláken ohledně tohoto zůstalo bez 100% vyřešení

To chápu - jen jsem odpovídal / zdůvodňoval / konstatoval, proč se Linux dvakrát moc neujal, když nepočítám Android, což silně podkládá až dokazuje mou dedukci ohledně koncepčnosti a konzistence ...

Vysvětlil jsi, proč to píšeš, takže to už vím, ale ne úplně chápu ...

Vím ... ... nicméně správná koncepce může ušetřit práci a čas všem zúčastněným ...

Odměna budiž přána všem, kdo něco smysluplného dělají ... Blahoslaven budiž Orál!
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski

Re: Rychlost bootování (startup)

#49 Příspěvek od kamowski »

zapnem za x sekúnd a týždeň-dva neriešim, uspávam :D

Zamčeno