Linux MX16

Zde řešíme problémy ostatních distribucí Linuxu
Zpráva
Autor
redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux MX16

#21 Příspěvek od redhawk » 19 pro 2017, 15:30

vxmery píše:
19 pro 2017, 15:11
Ja problem nemam :-)
Super, uvidíme ako sa vyjadria ďalší. ak to uspeje, môžeme to navrhnúť adminovi ;)
si myslim, ze by nemuseli byt proti. MX17 ma sancu dostat sa aj do uradov, Hearts, Solitaire a FreeCell su uz by default a bola by skoda nestihnut vlak :lol: :lol:
Smrt nikdy nelže

menom
Velkovezír Mintu

#22 Příspěvek od menom » 19 pro 2017, 17:17

vxmery píše:
19 pro 2017, 15:02

Prubol som ale MX-17 na stroji s Uefi + Secure bootom v Live a všetko išlo na parádu.
Taký návrh - čo tak rozšíriť toto fórum/podporu aj o MX? :idea:
Otazka k inemu distru by mala ostat v sekcii Ostatní Linuxová distra , neviem ako to myslis,
mozno rozsirit tuto sekciu o dalsie podsekcie.
Nerad by som to videl pomiesane s otazkami o LM.
Aj teraz sa mi nepaci, ked ma niekto problem s wifi a da otazku do uz vyriesenej temy a nakoniec to ani neni rovnaka karta.
Taka otazka by sa mala oddelit do novej temy.

.

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od redhawk » 19 pro 2017, 17:41

menom píše:
19 pro 2017, 17:17
vxmery píše:
19 pro 2017, 15:02

Prubol som ale MX-17 na stroji s Uefi + Secure bootom v Live a všetko išlo na parádu.
Taký návrh - čo tak rozšíriť toto fórum/podporu aj o MX? :idea:
Otazka k inemu distru by mala ostat v sekcii Ostatní Linuxová distra , neviem ako to myslis,
mozno rozsirit tuto sekciu o dalsie podsekcie.
Nerad by som to videl pomiesane s otazkami o LM.
Aj teraz sa mi nepaci, ked ma niekto problem s wifi a da otazku do uz vyriesenej temy a nakoniec to ani neni rovnaka karta.
Taka otazka by sa mala oddelit do novej temy.

.
skor ide o to urobit vo fore samostatne sekciu pre MX.
dovodov nez sme sa bavili je viac.
1. MX nema cz/sk forum, a ak sa dobre pamatam riesi sa prechod LM cz pod OpenAlt kde bude viac distier.
2. LM ide dolu vodou. Odchadzaju vyvojari, Mate dost neochotne spolupracuje s Clemom, lebo....
3. LM je postavene na Ubuntu, 90% veci je rovnakych vratane bugov
4. suhlasim malo by to byt oddelene od LM, kludne pod vlastnym vlaknom.

Co sa tyka vlakien, suhlasim. a aj dopytujuci si vobec nezatvaraju otazky ked su vyriesene.
To sa da riesit dvomi sposobmi, nutit uzivatelov dodrziavat vlakna, alebo delit vlakna moderatormi/adminom
Smrt nikdy nelže

menom
Velkovezír Mintu

#24 Příspěvek od menom » 19 pro 2017, 18:50

.

S tým samozrejme súhlasím, pokial sa to nebude miesat ...

.

kamowski
Vezír Mintu
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od kamowski » 19 pro 2017, 19:06

súhlasím, urobte si fórum, sekcie, podsekcie, podpodsekcie ... na riešenie problémov v akomkoľvek distre priatelia, ale nie tu!
nie je vám vôbec blbo niečo také navrhnúť? už len čiste z ľudského hľadiska? ako kukučky!
sú všeobecné stránky o linuxe, abcčko, root, linuxos,..., kde sa vo fórach rieši všetko, urobte si stránku/y fórum/fóra a riešte
tu ste ale na špecializovanom fóre k stránke o Linux Minte! ak je to s mintom také zlé, ono to užívatelia dajú najavo, budú sa kopiť problémy až nakoniec ustanú, všetci zmenia distro a mnohí vás určite budú nasledovať, fórum bez poradcov nemá budúcnosť
do vtedy nech to ostane tak, ako je, alebo to treba zatvoriť

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od redhawk » 22 pro 2017, 09:09

kamowski píše:
19 pro 2017, 19:06
fórum bez poradcov nemá budúcnosť
suhlasim, rovnako ako distro bez vyvojarov.
no a kedze LM nepouzivam, mam navrh, zrus mi nick vratane vsetkych prispevkov tu aj na uvodnej stranke :D

EDIT: jo, kedze tu nevidiet ako som to myslel, ber to ako rypnutie.
Smrt nikdy nelže

kamowski
Vezír Mintu
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od kamowski » 22 pro 2017, 10:57

nedal som ti dôvod na rýpanie
ak by si na fóre o bmw chcel samostatnú sekciu o toyote, určite by si bol odmietnutý a nikto by sa nad odmietnutím ani nepozastavil a aj ty by si uznal, že to je off topic
presne tú istú logiku som aplikoval na sekciu o mx
proti distru mx nič nemám, moja pani ho má na eeepc a mám ho aj na starom pc v garáži

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od redhawk » 22 pro 2017, 11:52

kamowski píše:
22 pro 2017, 10:57
nedal som ti dôvod na rýpanie
ak by si na fóre o bmw chcel samostatnú sekciu o toyote, určite by si bol odmietnutý a nikto by sa nad odmietnutím ani nepozastavil a aj ty by si uznal, že to je off topic
presne tú istú logiku som aplikoval na sekciu o mx
proti distru mx nič nemám, moja pani ho má na eeepc a mám ho aj na starom pc v garáži
Pravda, ja len ze pomaly ale isto sa LM bud bude musiet zmenit, alebo skonci bez uzivatelov, ktori utekaju/ujdu prec.

BMW je close, Linux OSS, de facto ide len o "mierne rozdiely v 3 vetvach toho isteho.
Povedzme ako BMW M3 vs BMW 5 vs BMW 3 ale chapem. Len ta reakcia nemala ist do fora ale ste si to mali vyjasnit modi medzi sebou ;)
Ved ani ja proti LM, sluzilo od LM 13 dobre, len namiesto dozretia nam skyslo....

Inak technicka otazka, preco sa neda zrusit ucet priamo uzivatelom?
Smrt nikdy nelže

Ventero1
Poradce Mintu

#29 Příspěvek od Ventero1 » 22 pro 2017, 13:23

Reakce 1 věcná pragmatická:

Srovnání LM vs MX s BMW versus Toyota je dosti pokulhávající - první mají stejný základ, zatímco druhá dvojice v podstatě nic mimo použitých materiálů. No a abych to úplně doved do konce, tak když mají Toyota, Peguot a Citroen stejnou továrnu, kde spolu vyrábí vozy, tak co by nemohlo být společné fórum pro příbuzná distra, zvláště v tak malé zemi s tak malou základnou.

Už takhle mi přijde zbytečné - i když to chápu z hlediska nějaké posloupnosti, že je zvlášť fórum na Ubuntu a LM, když snad půlka lidí, ne-li víc, je tam i tam. A řešení jsou v 90% stejná ...

Férové by bylo samostatné vlákno v nejbližší sekci s diskuzí a hlasování, podobné jako proběhlo na portále Svět Hardware, kde jsme si zargumentovali a odhlasovali odebrání jednoho tématu a regulaci druhého na fóru a přidání tématu ve článcích ...

Reakce 2 věcná emotivní:

TVL - to jsou nějaký skvrny na slunci nebo co dpč ...

Nejdřív se kvůli prkotině zblázní Lombardo a odejde - a ještě smaže příspěvky pro všechny a ne jen pro toho kdy ji naštval a teď s tím začíná Redhawk. A Kamowski zase ortodoxně odmítne cokoliv s odkazem na aplikaci logiky, která ale není korektní, jak jsem podložil v první části reakce. Takže nezbývá, než aby jste si položili věcnou otázku:

Děláte to pro sebe, pro lidi v komunitě a i ostatní, kteří potřebují podporu a pro podporu Linuxu a LM jako takového, nebo se jedná jen o ego?

Protože to pak opravdu spěje k umření fóra a to neprospěje nikomu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od redhawk » 22 pro 2017, 13:33

Ventero1 píše:
22 pro 2017, 13:23
Reakce 2 věcná emotivní:

Nejdřív se kvůli prkotině zblázní Lombardo a odejde - a ještě smaže příspěvky pro všechny a ne jen pro toho kdy ji naštval a teď s tím začíná Redhawk. A Kamowski zase ortodoxně odmítne cokoliv s odkazem na aplikaci logiky, která ale není korektní, jak jsem podložil v první části reakce. Takže nezbývá, než aby jste si položili věcnou otázku:

Děláte to pro sebe, pro lidi v komunitě a i ostatní, kteří potřebují podporu a pro podporu Linuxu a LM jako takového, nebo se jedná jen o ego?

Protože to pak opravdu spěje k umření fóra a to neprospěje nikomu ...
Ja neblaznim ani neodchadzam. Len proste prestavam trpiet v domacnosti LM (este sa na starom Dell GX620 najde) :-)
a suhlasim s Kamowskim, je to forum LM, tak maximalne pre MX vlakno takto v sekcii ine distra. Okrem toho, ak som to dobre pochopil, bude nove zhromazdiste OSS pod OpenAlt a LM bude len jednym z distier ;).

Keby som to robil pre seba, mam postaveny sukromny blog ;) a vxmery, kamowski su moderator, takze maju horne slovo, nad nimi je uz len admin a Wakantanka.

Hlavne klud a udrzujte paniku :-)

PLS vymazte alebo oddelte to od vlakna MX16
Smrt nikdy nelže

Odpovědět