Greenie Linux

Zde řešíme problémy ostatních distribucí Linuxu
Odpovědět
Zpráva
Autor
hank

Greenie Linux

#1 Příspěvek od hank » 24 čer 2018, 19:15

Máte někdo zkušenost s distribucí Greenie Linux? Můžete se o ni prosím podělit?

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

Re: Greenie Linux

#2 Příspěvek od redhawk » 24 čer 2018, 19:50

greenie 18.04 je upravena Ubuntu mate 18.04.
Oproti Ubuntu MATE sú pridané hry, prehliadač Chromium, GIMP vo verzií 2.10, Pinta, Shotwell, Evince, Htop, jednoduchý dock Plank, Kazam, Synaptic, niekoľko nástrojov, Calibre a podobne.
Čo mi tu chýba je Conky, ale ten sa dá doinštalovať.
Viac o rozdieloch sa dá nájsť na blogu Greenie Linuxu priamo od autora alebo v časti najčastejšie otázky . V podstate pre bežného užívateľa prechádzajúceho z Windows by som odporučil ako prvý z týchto troch. zdroj moj blog
testy mint mate vs ubuntu mate vs greenie

ako na linuxos som Stana trochu trapil, ale greenie je na tom o chlp lepsie ako lm 19 beta.
v greenie ma na rozdiel od ubuntu priamo synaptic (v ubuntu treba doinstalovat) a taktiez Stano trochu zlepsil oproti lm preklad a upravil niektore veci. napr ma novsie jadro, kniznice pre pythona a pod. inak oproti Ubuntu je na 90% rovnake. plus su tam pomocky (knihy) na pracu s linuxom
Smrt nikdy nelže

hank

#3 Příspěvek od hank » 24 čer 2018, 19:57

Děkuji. Klobouk dolů před autorem distra, ale riziko z hlediska budoucího vývoje a podpory vidím v tom, že jde víceméně o one man show...

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od redhawk » 24 čer 2018, 20:02

hank píše:
24 čer 2018, 19:57
Děkuji. Klobouk dolů před autorem distra, ale riziko z hlediska budoucího vývoje a podpory vidím v tom, že jde víceméně o one man show...
ano to sme mu hovorili, osobne ked mate tak matku LM a Greenie - Ubuntu Mate + doinstalovat si veci podla seba (tkzv. minimalnu instalaciu a doplnit si synaptic a veci co clovek potrebuje. a dostane sa do greenie priamo na ubu mate)
Smrt nikdy nelže

Odpovědět