Ubuntu 18.04 vs Linux Mint 19

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Ubuntu 18.04 vs Linux Mint 19

#1 Příspěvek od tomsa91 »

Zdravim vsechny pokud se chcete prechazet z lm18.3 na lm19 tak moc to nedoporucuji protoze po par aktualizacich se zacne lm zpomalovat coz mne osobne odradilo od lm19 na to ze linux mint pouzivam od roku 2013 tak jsem z teto nove verze zklamany. Ovladace nefunguji spravne u zvukove karty scarlet solo. Graficke ovladace spatne vykresluji ve wine takze pokud mate novy hw tak doporucuji spise ubuntu 18.04. Pro ty co maji radi cinnamon tak ty ubuntu nezklame ja sem si jej nainstaloval a i s prostredim cinnamon a funguje mi vse jak ovladace grafiky ve wine tak zvukove ovladace na scarlet solo. Snad se to spravi v Lm19 novejsich verzich v2 pouzitelna ovsem jen pro kancelar pro hrani her a tvorbu hudby z meho pohledu a vyuziti nepouzitelna.
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Ubuntu 18.04 vs Linux Mint 19

#2 Příspěvek od vxmery »

Ja som pre istotu neprechádzal už z lm 17.3, všetko funguje ako má, tak načo
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Ubuntu 18.04 vs Linux Mint 19

#3 Příspěvek od tomsa91 »

Já osobně z LM 17 zkušenosti nemám jelikož jsem použival na starém pc LM 13 KDE časem sem přešel na xfce a sloužilo mi to luxusně pak jsem si skladal nový PC a rovnou jsem přešel na LM 18.3 Cinnamon (od jeho vydání) ale měsíc zpět jsem upgradoval PC tim myslím grafickou kartu od AMD a na LM18 nefungovala pokaždé instalaci amdgpu-pro jak 17.40 tak 18.30 jsem po instalaci měl při bootovaní black screen a nepodařilo se mi jej fixnou tak sem přešel na LM19 kde mi ovladač fungoval ale postupem času jsem přichazel na chyby které mne omezovali v mém používání pc jako je tvorba hudby a občasné hraní her. Ale začlo to dělat až po dvou nebo 3 upgradech systemu kdy ve wine vykreslovaní bylo mizerné což pře aktualizacemi fungovalo normalně. A u zvukové karty mi při recordingu žačlo zaznamenavat jakési skřeky které nešli ani pri masteringu odstranit a tak jsem přešel na Ubuntu 18.04 kde jsem si instaloval své oblibené prostředí Cinnamon a kde tyto problémy nemám ani po upgradech systemu takže už asik 2 tydny používám Ubuntu 18.04 ale ted jsem zjistil že ty same problémy jsou i na ubuntu takže to podle mne bude chyba v systemu založeném na ubuntu 18.04.1 tak jsem přešel na Zorin OS 12.4 a zatím bez chyb vše funguje jak ma uvidíme časem
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

Zamčeno