Linux distro pro Lenovo Ideapad S12 = antiX 17 [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
oskarenko
Příspěvky: 16
Registrován: 19 lis 2018, 19:38

Linux distro pro Lenovo Ideapad S12 = antiX 17 [vyřešeno]

#1 Příspěvek od oskarenko »

Ahoj,
nedávno jsem zde řešil instalaci Linuxu na můj retro notebook a s vaší pomocí (hlavně „redhawk“ - díky ještě jednou) se mi to úspěšně povedlo. Proto jsem si řekl, že to zkusím i na další „staré vraždě“, ale tvrdě jsem narazil.
Na Lenovo Ideapad S12 se žádná distribuce nechce chytit. Zkoušel jsem MX Linux, AntiX, Puppy, Lubuntu, Ubuntu, Kubuntu a nevím jaké buntu ještě, i Fedoru, ale vždy bez úspěchu. Na fórech Lenovo jsem také našel nějaké „zaručené distra“, různé netbook Linux remixy (UNR) a nic. Vždy nějaký problém. Blikající mezerník, černá obrazovka, bílá obrazovka a další pasti. Byl bych vděčen za jakékoliv funkční distro, ale obávám se, že to bude potřebovat asi nějakou komplikovanější instalaci.

Budu rád za každý tip! Děkuji!

Lenovo Ideapad S12, Procesor - VIA Nano U2250 s frekvencí 1.60 GHz. Počet jader / vláken- 1 / 0 Operační paměť RAM- 2 GB DDR2 Pevný disk- 80 GB 

oskarenko
Příspěvky: 16
Registrován: 19 lis 2018, 19:38

Re: Linux distro pro Lenovo Ideapad S12 - pomoc..

#2 Příspěvek od oskarenko »

Ahoj, ani live..
díky moc za tip, jsem celkem lama, tak se budu muset trochu prokousat pojmy jako, "v boot nastavit legacy" a co se týče BIOSu, je tam:
BIOS Version: 20CN28WW
KBC Version: 03.33
Nevím, co to znamená a co dělat, pokud to nevyhovuje.

Myslím, že tam může být i zrada s ovladaci grafiky, ale uvidíme.
Zkusím trochu postudovat a vyzkouším. Dám opět vědět.
Díky!

oskarenko
Příspěvky: 16
Registrován: 19 lis 2018, 19:38

Re: Linux distro pro Lenovo Ideapad S12 - pomoc..

#3 Příspěvek od oskarenko »

mx 17.1 32 bit se při instalaci tváří nadějně, ale končí to blikajícím kurzorem..
pokud by měl někdo (redhawk :-)chvilku - asi 2min, přikládám video průběhu instalace:
https://roboshare.cz/download/40ece132 ... 223112-mp4
Děkuji.

oskarenko
Příspěvky: 16
Registrován: 19 lis 2018, 19:38

Re: Linux distro pro Lenovo Ideapad S12 - pomoc..

#4 Příspěvek od oskarenko »

Ahoj, zkoušel jsem "failsafe" a čekal jsem hoodně dlouho, ale pouze blikající kurzor. Na jiném fóru je podrobný návod https://help.ubuntu.com/community/NC20 , který se zdá být užitečný, ale bude mi to chvilku trvat, než se tím prokoušu, poněvadž jsem celkem lama, ale mám teď trochu času, tak se mi to snad podaří. Dám pak vědět, jak to probíhalo, snad to pak pomůže i někomu dalšímu. Pokud by to byl problém VIA grafikou, tak nevím jak bych to řešil. Bylo by skvělé, kdyby se mi ve finále podařilo rozjet ten mx 17.1 32 bit, protože jsem s ním opravdu spokojen na ještě starším notebooku.
"redhawk" díky moc za ochotu, moc si toho vážím.

oskarenko
Příspěvky: 16
Registrován: 19 lis 2018, 19:38

Re: Linux distro pro Lenovo Ideapad S12 - pomoc..

#5 Příspěvek od oskarenko »

redhawk píše: 06 pro 2018, 09:48
oskarenko píše: 05 pro 2018, 23:09 mx 17.1 32 bit se při instalaci tváří nadějně, ale končí to blikajícím kurzorem..
pokud by měl někdo (redhawk :-)chvilku - asi 2min, přikládám video průběhu instalace:
https://roboshare.cz/download/40ece132 ... 223112-mp4
Děkuji.
to vyzera na problem s VIA grafikou S3 chrome.
Pozriem sa na moj pc s VIA ako to mam robene (mam este starsi procesor via)
Ahoj, nedíval jsi se náhodou jak to máš řešené na tvém PC s VIA procesorem?
Díky

oskarenko
Příspěvky: 16
Registrován: 19 lis 2018, 19:38

Re: Linux distro pro Lenovo Ideapad S12 - pomoc..

#6 Příspěvek od oskarenko »

Děkuji moc! Zitra zkusím a budu informovat. Klobouk dolů,jak tady na fóru úřaduješ. Takhle nezistne pomáhat a informovat.. To kdyby dělali všichni,každý v oboru,který ho baví a ve kterém je dobrý, to by se nám na té Zemi pěkně žilo. Ještě jednou díky.
Jo a tvoje motto je neprůstřelné.. :-)

oskarenko
Příspěvky: 16
Registrován: 19 lis 2018, 19:38

Re: Linux distro pro Lenovo Ideapad S12 - pomoc..

#7 Příspěvek od oskarenko »

Ahoj,takže AntiX se nakonec jako jediný chytil - až se zapojeným kabelem LAN.(MX a 4mlinux nešli,ani Puppy, Lubuntu, Ubuntu, Kubuntu, Fedora).Děkuji mnohokráte. Systém jako takový jede svižně (Fluxbox),ale jakmile spustím chromium, tak je dlouhá odezva, notas se šíleně zahřívá a brouzdání na netu je otravné. To už je nejspíše dáno hardwarem, který se zřejmě u S12 moc nepovedl. Jo a nějak jsem nepochopil "preto som vzal stary 30GB 2,5" IBM disk a supol tam antix", ale to je dáno tím, že nechápu spoustu věcí :D
Takže výsledek: Linux distro pro Lenovo Ideapad S12 = antiX 17
Určitě pojedou i jiné distra a pokud bych zvládnul (nezvládnu) pokročilejší instalaci, tak tam dostanu asi i můj oblíbený MX Linux. Snad to někomu pomůže.
Díky ještě jednou to "redhawk"!

honzaaaaa
Příspěvky: 1
Registrován: 06 pro 2020, 07:06

Re: Linux distro pro Lenovo Ideapad S12 = antiX 17 [vyřešeno]

#8 Příspěvek od honzaaaaa »

Díky za toto vlákno :-) Pomohlo mi i s mým S12... Na kabelu vse jede... Povedla se nekomu i wifi, nebo je varianta zameny toho Broadcomu za jiny a jak se to dela?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2756
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux distro pro Lenovo Ideapad S12 = antiX 17 [vyřešeno]

#9 Příspěvek od Ventero1 »

Vem model toho Broadcomu a dej ho spolu s názvem svého OS do google - měl by jsi najít několik návodů. Nicméně to může být - zvláště u starého modelu nepěkné martirium s nejistým výsledkem. Odhadem - nutno však prověřit - neudal si model wifi, že v téhle šlupce bude nějaký bcm43xx do miniPCI - tedy sehnatelná levná náhrada je Intel 2200BG.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno