Linux MX18

Zde řešíme problémy s ostatními distribucemi Linuxu
Zpráva
Autor
Ventero1
Vezír Mintu

Re: Linux MX18

#21 Příspěvek od Ventero1 » 04 zář 2019, 08:29

Tak jsem narazil na něco s čím jsem nepočítal: Udělal jsem snapshot z upraveného live a myslel jsem, jak mám chytře udělaný OS pro okamžité a pohodlné použití a zároveň instalačku. Jenže tvůrci to koncipovali tak, že se to instaluje už jako hotový systém - tedy zůstanou zachovány přihl. údaje a nelze je během instalace změnit. No má to jinou logiku, než jsem čekal - myslel jsem, že instalace bude probíhat původně a čistě. No proto je to asi snapshot - jako rovnou připravená záloha pro obnovení. Teď abych celou multiboot fleshku, z kterou jsem se babral kvůli konfiguraci syslinux/isolinux - kde je mimochodem nějaký bug, který jsem právě musel obcházet - celý víkend.
Takže snapshot jedině z nainstalovaného OS.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

redhawk
Guru Mintu

#22 Příspěvek od redhawk » 04 zář 2019, 11:28

Ventero1 píše:
04 zář 2019, 08:29
Tak jsem narazil na něco s čím jsem nepočítal: Udělal jsem snapshot z upraveného live a myslel jsem, jak mám chytře udělaný OS pro okamžité a pohodlné použití a zároveň instalačku. Jenže tvůrci to koncipovali tak, že se to instaluje už jako hotový systém - tedy zůstanou zachovány přihl. údaje a nelze je během instalace změnit. No má to jinou logiku, než jsem čekal - myslel jsem, že instalace bude probíhat původně a čistě. No proto je to asi snapshot - jako rovnou připravená záloha pro obnovení. Teď abych celou multiboot fleshku, z kterou jsem se babral kvůli konfiguraci syslinux/isolinux - kde je mimochodem nějaký bug, který jsem právě musel obcházet - celý víkend.
Takže snapshot jedině z nainstalovaného OS.
da sa vytvorit s defaultnym nastavenim (root / root a demo / demo)
Pravděpodobně kecám.

Ventero1
Vezír Mintu

#23 Příspěvek od Ventero1 » 04 zář 2019, 11:57

To se právě vytvořilo. A tak to taky, bez možnosti změny, zůstalo po instalaci tohoto snapshotu; což je nežádoucí. Ale ty asi myslíš, že potom, při tvorbě z nainstalovaného systému se pro ten snapshot mohou nastavit defaultní přihlaš. údaje.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Guru Mintu

#24 Příspěvek od menom » 04 zář 2019, 15:35

Ventero1 píše:
04 zář 2019, 11:57
To se právě vytvořilo. A tak to taky, bez možnosti změny, zůstalo po instalaci tohoto snapshotu; což je nežádoucí. Ale ty asi myslíš, že potom, při tvorbě z nainstalovaného systému se pro ten snapshot mohou nastavit defaultní přihlaš. údaje.
.

Ked poznas heslo k uctu root
tak je mozne pre root nastavit nove heslo, este som nepocul, ze by to nebolo v linuxoch mozne

Takisto pre uzivatela, alebo som nieco zle pochopil ?

.

Ventero1
Vezír Mintu

#25 Příspěvek od Ventero1 » 05 zář 2019, 02:20

Zmenit heslo by asi slo, ale nevim, jestli by slo zmenit nazev profilu a zachovat vsechna nastaveni. Mozna, ze by byla cesta to cele prekopat - vytvorit novy profil s novym heslem, smazat puvodni atd. V tu chvili to vsak znamena znovu vse nastavovat a prednastavena instalacka ztraci smysl. Mozna, ze na tohle je tam ten druhy nastroj (USB maker ciraknejak) kde nemam osahane ty moznosti - ze tim by to slo ta myslenka puvodni zrealizovat.

Jeste jsem narazil na zajimavou vec. Zatimco v live sezeni se automaticky po cca 5 minutach objevi hlaseni o dostupnych aktualizacich, tak v nainstalovanem systemu ani po hodine a musel jsem pres kontextove menu ikony updateru spustit rucne - to mi taky nedava moc logiku.

Odpovědět