Inštalácia linux vs. linux

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Inštalácia linux vs. linux

#1 Příspěvek od menom »

.

Manjaro som naposledy instaloval asi rok alebo dva dozadu a nebol problem na stary notebook
co ma disk s MBR (tabulkou msdos alebo dos byva oznacena).

Neda sa instalacka spustit v legacy mode, tak ze na zaciatku vyberes v boot menu riadok v ktorom neni
to slovo UEFI ?

.
.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Inštalácia linux vs. linux

#2 Příspěvek od menom »

munu píše: 13 led 2019, 18:59 Čosi podobné sa stalo asi aj ked som skúšal inštalovať Antergos. Inštalácia začala slubne a v polovici sa pretrhla s error.
Nastaviť tu asi veľa nenastavím. Je to starší stroj - Machine: Mobo: Acer model: Veriton X4610G Bios: Acer v: P01-B1 date: 07/20/2011.
Vymazať disk nechcem lebo tu beží niekoľko zabehaných kvalitných linuxov, ktoré používam.
Inštalovať chcem kvôli koncu podpory Lmde.
Jediný linux ktorý okamžite rozpoznal pridaný wifi modem (dosť starostí bolo s inštaláciou driverov) a funguje je Manjaro a Antergos (LM to prečo nevie?).
Zatiaľ som tam hodil Devuan, ale bohužiaľ ide len bez wifi - nepozná modem - na jadro sa nedá inštalovať driver.
.

Mohol by si vyskusat MX 17.1 ten by mohol mat ovladac na tu wifi.

.
.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Inštalácia linux vs. linux

#3 Příspěvek od menom »

redhawk píše: 14 led 2019, 22:54
menom píše: 13 led 2019, 21:08
Mohol by si vyskusat MX 17.1 ten by mohol mat ovladac na tu wifi.

.
MX18 :-) 17.1 je uz nahradena
.

To je pravda, napriek tomu dopoucim to co mam odskusane pretoze ako vieme to nove mnohokrát potrebuje
doladit.

Takze som konzerva, ale vypada to tak, ze ani nevyskusal vsetky moznosti v MX ...

:D
.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Inštalácia linux vs. linux

#4 Příspěvek od menom »

munu píše: 15 led 2019, 23:16 Skúšobnú inštaláciu Manjaro som znova urobil na starom pc s linuxom.
Tu mi automaticky ponúklo zaškrtnuté Bios a nainštaloval v pohode. Po tomto skúsim ešte raz naostro na druhý počítač.
V manjaro všetko beží ako má až na chýbajúce veci ako thumbnaily. Čo je na to dobré?
.

Kukni do odkazu:

viewtopic.php?f=24&t=2297&hilit=LM+Mate ... B&start=10

.
.

Zamčeno