Bez důvodu černá obrazovka po spuštění

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zpráva
Autor
menom
Guru Mintu

Re: Bez důvodu černá obrazovka po spuštění

#1 Příspěvek od menom »

.

Pri nabehu v GRUBe zvolit Recovery mode alebo nieco podobne a vyskusat ci ten Win funguje.

.
Libriané, Vy jste vyhráli !

menom
Guru Mintu

#2 Příspěvek od menom »

.

Keby to nabehlo do Recovery (nouzovy rezim) tak vyskusat preinstalovat ovladac pre graficku kartu.

Ak neukaze ani GRUB, tak oprava GRUBU napriklad:
https://www.linux-mint-czech.cz/2014/10 ... nux-mintu/

(Boot Repair lze také použít z live CD/DVD nebo USB flash disku)

.
Libriané, Vy jste vyhráli !

Livan
Poradce Mintu

#3 Příspěvek od Livan »

Treba ísť na stránky Antergosu, tam by mali mať niečo, ako miling list alebo fórum a pozrieť sa tam, či sa to deje aj iným a ako si s tým poradili. Na tejto stránke určite nik nebude vedieť riešenie.

Ventero1
Guru Mintu

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Je tam mrtvo a proto Ti Redhawk radi archforum. Tam by mohla byt jeste aktivni Lombardo.

V Kubuntu se nedarilo?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero1
Guru Mintu

#5 Příspěvek od Ventero1 »

No ona Lombardo asi bude na anglofonim foru archu - jestli tedy nejake ceske je ... Doporucene lts. Jinak se da doinstalovat Synaptic.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

takyradejianonymne
Poradce Mintu

#7 Příspěvek od takyradejianonymne »

Možné počáteční úskalí. Já tomu KDE (5 a na knihovnách Qt) přišel na chuť teprve asi před 2 až 3 lety. Záleží na tom jak jsi už zvyklý na vychytávky, pro mne dost důležité no pro někoho ale zase ne. Jde o věci na které jsem byl já hodně zvyklý dříve také z Woken.
Příkladem ve správci souborů (Dolphin) náhledy i na adresáře, to samé v prohlížeči obrázků Gwenview a ten umí při jednom prohlížet s fotkami také i videa, dvojička Digikam s Showfoto také není k zahození a to především u mne, protože tady jsem měl nejméně problémů s identifikací po připojení různých foťáků a mobilů.
Pochopitelně tyto některé věci se můžeš pokusit dohledat i ve variantách a v podobnosti napsaných na knihovnách GTK (třeba právě i prostředí Cinnamon) ale někdy jen pokusit. Potom pokud se budeš snažit a právě v Mintu, který tím KDE už programově opovrhl, roubovat dodatečně věci z KDE (Qt) právě do prostředí Cinnamon (GTK) a které bylo pro tyto účely (jak jsem dříve zjistil) nejméně přátelské tak mohou být potom nepříjemné problémy. Nejméně problematické bylo u mne a pro tyto účely prostředí Xfce. I když v některých detailech (s aplikacemi Qt) to bylo v Xfce (GTK) také drbání se nohou za krkem.
Tím je také dána odpověď na to jestli se dá to KDE do Mintu dodatečně doinstalovat: ano dá a nahoď si google, ovšem silně bych nedoporučoval, v Mintu to KDE bylo (u mne) problematické i ve verzích před tím než ho Mint odhodil úplně. Je třeba si najít distribuci, která se o to KDE slušně stará, také i proto že správci distribuce to KDE a v jejich podání mohou někdy různě i dotvořit a zaintegrovat dle svého. Také je třeba hledat distribuci se slušně vedeným repozitářem. Chutě každého jsou různé a tak vybrat si musí nejlépe každý sám.

zeleno110
Poradce Mintu

#8 Příspěvek od zeleno110 »

Keby som potreboval distro s KDE, skúsil by som toto https://sourceforge.net/projects/adrian-test/files/

zeleno110
Poradce Mintu

#9 Příspěvek od zeleno110 »

Mám to len pár dní, takže vyskúšané len krátkodobo.
Screenshot_20190524_180013.png

takyradejianonymne
Poradce Mintu

#10 Příspěvek od takyradejianonymne »

Abby a možné doporučení - tak po zkušenostech už se vůbec já neodvažuji!
Ovšem co se týče mé spokojenosti tak zatím(!) a budou to asi 3 poslední roky jsem našel to co jsem hledal tam, kde bych to vůbec nečekal. Bylo to ode mne i taková tehdy recese a kontrariánství ale teď smekám: hodnoceno jak prvním dojmem a tedy očima tak potom spolehlivostí v profesionálním přístupu od správce distribuce a protože také v jedné větvi aktivit se tím i živí a má prý certifikát od ministerstva obrany, to KDE5 on ještě doučesává a je to vidět, slušně vedený repozitář: ROSA Linux Fresh R11 a to KDE5 je označováno dál jako PLASMA 5, je u mne verze 64 bit ale zkoušel jsem kdysi i 32 bit.
Odkazy ke stažení na poslední R11 verzi v anglicky psaných stránkách ještě nejsou, pozor, je třeba jít na ruské stránky, no a potom je zde takový mráček protože instalaci nutno provést nejlépe v angličtině a potom distribuci s KDE5 počeštit ale dá se a stojí to laborování s češtinou za námahu. Jen upozorňuji, že označení KDE je starší KDE4 a pro KDE5 je to ta verze označená jako PLASMA. Také je poněkud a když poprvé rizikový přechod na proprietární ovladač grafiky, je tam klikátko ale je třeba čekat na opravdu ukončení operace i když opticky se zdá že je hotovo a možno PC vypnout.
Jako druhý záložní a pro sledování a srovnání mám v posledku OpenSUSE 15.0 Leap, ta ROSA Linux si klade za cíl být lepší a celkově se jí to myslím daří. Distribuce s KDE a založené na Ubuntu (Debian) čas od času zkouším, opticky se to jeví jako nepřeberný výběr možností ale u mne pokaždé v tom konci je spíše zklamání a nehledě na možný jepičí život těch některých a často nějak vzdoro jednoúčelových mutací.
http://wiki.rosalab.ru/ru/index.php/ROS ... 0%B8%D0%B7
Pokud jsi začínala na Mandrake (Mandriva) mohlo by ti to být blízké, odzkoušet lze naživo z USB klíčenky a bez instalace.

Zamčeno