Tiskárna netiskne

Zde řešíme problémy s ostatními distribucemi Linuxu
Zpráva
Autor
Abby
Poradce Mintu

Tiskárna netiskne

#1 Příspěvek od Abby » 29 kvě 2019, 09:31

Tiskárna sdílená z Windows Server po správném nastavení, zadání správných ovladačů a zadání správných přihlašovacích údajů netiskne, chyba je NT_AUTHORIZED_ACCESS_DENIED. Google mi řekl asi milion těchto případů, ale žádný nebyl vyřešený a problém je někdy od roku 2009 do současnosti nezávisle na distribuci. Nevíte co s tím? Z macOS a Windows samozřejmě tisk probíhá naprosto bez problémů, v tiskárně ani ve sdílení tedy chyba není. Díky.

Abby
Poradce Mintu

Re: Tiskárna netiskne

#2 Příspěvek od Abby » 29 kvě 2019, 09:44

OpenSUSE Tumbleweed Plasma
pro tiskárnu (HP LaserJet 1200)
ano, samba je funkční, přístup na sdílené disky funguje a dá se nasdílet i disk z linuxu
dodám až budu u notebooku

Abby
Poradce Mintu

#3 Příspěvek od Abby » 29 kvě 2019, 11:17

Tak díky za radu. Proto má Linux tolik uživatelů kolik má, protože není snaha...

Livan

#4 Příspěvek od Livan » 29 kvě 2019, 13:38

Abby píše:
29 kvě 2019, 11:17
Tak díky za radu. Proto má Linux tolik uživatelů kolik má, protože není snaha...
To je hluboké nedorozumění. Žádáš radu na fóru LM pro tlač v OpenSuse. Na fórum iOS se taky nechodíš ptát na rady o windows. Lidi tady OpenSuse nepoužívají a proto odpověď ani neznají, protože každá distribuce to má trošku jinak.

takyradejianonymne

#5 Příspěvek od takyradejianonymne » 29 kvě 2019, 14:23

To s tou nyní tiskárnou a OpenSUSE je v podstatě pokračování (důsledek) hned vedle touž Abby založeného téma a o prý bez důvodu (ale vždy je přece důvod) černé obrazovky a v Antergosu. V Antergosu které je rolující distro a byla černá obrazovka tak ale asi tam ta tiskárna fungovala, že, tak na pořadu dne je to OpenSUSE ale opět vybrané je rolující distro, navíc je dohledatelné jinde že už s OpenSUSE má ona předchozí zkušenosti a zase jí prý moc a moc vadí tamní firewall kterému prý ona nerozumí ... a teď vytáhla navíc ten problém s tiskárnou.
Možná než si tím OpenSUSE (a které v podstatě ale ona nechce) asi už přemazala Antergos tak si možná měla udělat a jako poslední pokus přeinstalaci Antergos ale se zachovaným /home a mít svobodný ovladač grafiky. A mít tak čas se rozhlédnout kolem jak dál a případně zůstat na Arch. Když Antergos končí.
Nebo nainstalovat Linux Mint 18.3 s KDE, asi tam nebude pro KDE ten poslední výkřik aktuální módy ale je to s podporou do dubna 2021 takže opět získání času a, především, už by bylo k věci se začít potom tady na fóru ptát ke složitostem.
Její poslední potom tady reakce je výkřik příkladného chucpe. Abby se zřejmě nikdo nezavděčí? :oops:

Abby
Poradce Mintu

#6 Příspěvek od Abby » 29 kvě 2019, 16:47

Livan píše:
29 kvě 2019, 13:38
To je hluboké nedorozumění. Žádáš radu na fóru LM pro tlač v OpenSuse. Na fórum iOS se taky nechodíš ptát na rady o windows. Lidi tady OpenSuse nepoužívají a proto odpověď ani neznají, protože každá distribuce to má trošku jinak.
iOS nemá s Windows nic společného, LM s OS mají společné prakticky všechno až na pár detailů. Takže to není nedorozumění.

A co se týče toho spamu od takyradejianonymne, prosím, nereaguj na mě proruský trolle, děkuji.

Abby
Poradce Mintu

#7 Příspěvek od Abby » 29 kvě 2019, 16:55

To je jedno, každopádně je to off-topic. Já jsem se zeptala v oddělení "Ostatní distribuce", ergo jsem neporušila žádná pravidla, takže klídek :-)

Ventero1
Vezír Mintu

#8 Příspěvek od Ventero1 » 29 kvě 2019, 17:51

To je pravda. Vsak jestli nekdo vite, tak ji poradte a nebo ji rovnou napiste, ze nevite protoze s tim nejsou zkusenosti - neodmitejme Abby jen pro to, ze nevi o svete toho tolik co my ...

Abby: Je ale pravda, ze ty distra zkousis docela divoce a nektere rozumne rady jaksi prechazis. Dale se mi nelibi, ze tu nekoho, kdo zrovna mel prakticky nahled a tah ti pomoci nazyvas proruskym trolem - na to mame dost malo poznatku, aby jsme toto vedeli jiste a taky by to mohlo byt uplne jinak - to, ze nekdo pravdive poukaze na to, ze kus pravdy je na jine strane, nez se nam nalhava, jeste neznamena sympatie ci spolceni. A politicky by to mohlo byt jeste uplne uplne jinak - aneb plany v planech jinych planu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

takyradejianonymne

#9 Příspěvek od takyradejianonymne » 30 kvě 2019, 09:34

Výběr distribuce a dostupnost živého a nejlépe českého fóra k němu: pro mne když jsem začínal a rozhodl se vážně na Linux z Windows přejít tak toto byl nakonec parametr s tou největší vahou a proč jsem si já vybral právě Mint!
Pro korektnost doplním, že byla to volba mezi Mintem a xUbuntu a kde ta fóra byla a jsou srovnatelná ale nakonec jsem dal na vyčtená tehdy hodnocení a zvolil Mint. Protože tam měla být pro začátečníka ta uživatelská pro mne "bezpracná" přívětivost ještě o kousek dál.

Tehdy tou dobou jsem přece jen pošilhával také po mj. Open SUSE. A už delší dobu i před tím. Jenže nějak se roky nevedlo. Pokaždé tam bylo a pro mne jako začátečníka nějaké klopýtnutí!
V době konečného rozhodování a když OpenSUSE právě vydalo i novou verzi a bylo i slušné (sebe reklamní?) hodnocení tak u mne a po instalaci nešel rozpohybovat ten úplný základ! Tj. nešlo připojení k síti tedy na internet!
Dohledat bylo že ano mají tam prý uniklou chybu (to by se ale správci s renomé OpenSUSE přece stávat nemělo, že?) a u mne nepomohlo potom ani ty velmi kusé rady (kolem OpenSUSE) co potom s tím ... a tak v nouzi nejvyšší ty nejdostupnější rady a jak z problému asi ven ... byly právě z okruhu (i anglicky) fór a návodů Mint/Ubuntu ... jenže ... a píšu to pro potvrzení a již zde uvedeného: ano, některé věci jsou v různých distribucích a navíc odlišných těch balíčkovacích systémů řešeny jinak! A navíc jsou někdy jinak řešeny závislosti.

Nemá smysl tady hodnotit v jednotlivostech jestli tam lépe a jinde zase hůře a protože to je ve výsledku právě i ta ona (a myslím to v dobrém) konkurence mezi těmi distribucemi!
Představa takové Abby že je v nějaké asi linuxové samoobsluze a že na ten její "guláš" co má představu si ona potom "nakoupí" suroviny od toho tam a od toho tam atd. a tedy že distribuci bude mít nějakou, podstatné některé komponenty ale třeba zase odjinud (z jiné distribuce a protože chce jiný třeba firewall) a nakonec si až vynucovat rady, co potom s gulášem a když se začne jí připalovat, tak zase od jiné distribuce ... tak je dle mne odsouzeno a žel k nezdaru. Dříve nebo později.

Pokud ona chce KDE a aby radění zde mělo nějaký smysl tak má na výběr otestovat: již uvedený Linux Mint KDE 18.3, Kubuntu a případně i KDE neon.

takyradejianonymne

#10 Příspěvek od takyradejianonymne » 31 kvě 2019, 08:55

munu: to máš s tím seznamem na distrowatch pravdu jako s rozsáhlou nabídkou, jenže ty jednotlivé nabídky ze seznamu nejsou mezi sebou srovnatelné. Mj. i kvůli rizikům ohledně budoucího vývoje.
To je také trefný příklad toho Antergosu a kde to autory přestalo bavit a nashledanou. Sbohem a šáteček. Nechci urazit ale jsou takové ty hlavní distribuce a kde přes i polemiky (a i slepé cesty) lze pozorovat že je v nich určován směr vývoje nebo jsou v něčem zvláštní tj. pro určitý významnější okruh uživatelů specializované ... a potom to je obrovitánská hromada smetí a kde bych i osobně viděl také možné bezpečnostní riziko.

Proč taková Abby si vybrala ze seznamu právě Antegros a to aby :roll: :P se s už hlubšími problémy obracela potom na Mint je mně těžko srozumitelné, místo toho aby ten Mint (nebo bratrance Kubuntu) alespoň hned na začátku zkusila a ptala se potom k tomu co ji nejde v Mintu. Dobře míněné rady a poskytnuté zkušenosti ona ignoruje nebo přímo odmítá a nálepkuje: pokud se ona sama někam pozitivně dál neposune nemá smysl se dále tímto téma zde zabývat.

Zamčeno