Tiskárna netiskne

Zde řešíme problémy s ostatními distribucemi Linuxu
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
redhawk
Guru Mintu
Příspěvky: 2998
Registrován: 12 led 2016, 19:14
Bydliště: ako kedy

Re: Tiskárna netiskne

#11 Příspěvek od redhawk » 29 kvě 2019, 16:56

Livan píše:
29 kvě 2019, 13:38

To je hluboké nedorozumění. Žádáš radu na fóru LM pro tlač v OpenSuse. Na fórum iOS se taky nechodíš ptát na rady o windows. Lidi tady OpenSuse nepoužívají a proto odpověď ani neznají, protože každá distribuce to má trošku jinak.
to ona nepochopi
uz k Antergosu som jej pisal nech pise na forum danej distribucie.
To nie je myslene ako nejaka sikana ci rypanie ale proste fakt.
SUSE pouziva ine veci ako LM/Ubuntu/Debian
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
redhawk
Guru Mintu
Příspěvky: 2998
Registrován: 12 led 2016, 19:14
Bydliště: ako kedy

Re: Tiskárna netiskne

#12 Příspěvek od redhawk » 29 kvě 2019, 16:57

Abby píše:
29 kvě 2019, 16:55
To je jedno, každopádně je to off-topic. Já jsem se zeptala v oddělení "Ostatní distribuce", ergo jsem neporušila žádná pravidla, takže klídek :-)
v poriadku ale pytas sa na fore LM o niecom, co funguje inak.
Livan to vystihol. Ani Apple ti neporadi na fore k Windows, to skor tu. a otazky na suse treba dat sem:
http://www.suseportal.cz/forum
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
Ventero1
Vezír Mintu
Příspěvky: 733
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov

Re: Tiskárna netiskne

#13 Příspěvek od Ventero1 » 29 kvě 2019, 17:51

To je pravda. Vsak jestli nekdo vite, tak ji poradte a nebo ji rovnou napiste, ze nevite protoze s tim nejsou zkusenosti - neodmitejme Abby jen pro to, ze nevi o svete toho tolik co my ...

Abby: Je ale pravda, ze ty distra zkousis docela divoce a nektere rozumne rady jaksi prechazis. Dale se mi nelibi, ze tu nekoho, kdo zrovna mel prakticky nahled a tah ti pomoci nazyvas proruskym trolem - na to mame dost malo poznatku, aby jsme toto vedeli jiste a taky by to mohlo byt uplne jinak - to, ze nekdo pravdive poukaze na to, ze kus pravdy je na jine strane, nez se nam nalhava, jeste neznamena sympatie ci spolceni. A politicky by to mohlo byt jeste uplne uplne jinak - aneb plany v planech jinych planu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
redhawk
Guru Mintu
Příspěvky: 2998
Registrován: 12 led 2016, 19:14
Bydliště: ako kedy

Re: Tiskárna netiskne

#14 Příspěvek od redhawk » 29 kvě 2019, 23:54

Ventero1 píše:
29 kvě 2019, 17:51
To je pravda. Vsak jestli nekdo vite, tak ji poradte a nebo ji rovnou napiste, ze nevite protoze s tim nejsou zkusenosti - neodmitejme Abby jen pro to, ze nevi o svete toho tolik co my ...
dostala radu aj s linkom na forum, suse je vo vela veciach uplne ine nez debian forky.
proste je hluppost pytat sa na lm fore na suse.
aj nahradne diely na skodovku asi kupuje v renaulte.
Pravděpodobně kecám.

takyradejianonymne
Příspěvky: 102
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Tiskárna netiskne

#15 Příspěvek od takyradejianonymne » 30 kvě 2019, 09:34

Výběr distribuce a dostupnost živého a nejlépe českého fóra k němu: pro mne když jsem začínal a rozhodl se vážně na Linux z Windows přejít tak toto byl nakonec parametr s tou největší vahou a proč jsem si já vybral právě Mint!
Pro korektnost doplním, že byla to volba mezi Mintem a xUbuntu a kde ta fóra byla a jsou srovnatelná ale nakonec jsem dal na vyčtená tehdy hodnocení a zvolil Mint. Protože tam měla být pro začátečníka ta uživatelská pro mne "bezpracná" přívětivost ještě o kousek dál.

Tehdy tou dobou jsem přece jen pošilhával také po mj. Open SUSE. A už delší dobu i před tím. Jenže nějak se roky nevedlo. Pokaždé tam bylo a pro mne jako začátečníka nějaké klopýtnutí!
V době konečného rozhodování a když OpenSUSE právě vydalo i novou verzi a bylo i slušné (sebe reklamní?) hodnocení tak u mne a po instalaci nešel rozpohybovat ten úplný základ! Tj. nešlo připojení k síti tedy na internet!
Dohledat bylo že ano mají tam prý uniklou chybu (to by se ale správci s renomé OpenSUSE přece stávat nemělo, že?) a u mne nepomohlo potom ani ty velmi kusé rady (kolem OpenSUSE) co potom s tím ... a tak v nouzi nejvyšší ty nejdostupnější rady a jak z problému asi ven ... byly právě z okruhu (i anglicky) fór a návodů Mint/Ubuntu ... jenže ... a píšu to pro potvrzení a již zde uvedeného: ano, některé věci jsou v různých distribucích a navíc odlišných těch balíčkovacích systémů řešeny jinak! A navíc jsou někdy jinak řešeny závislosti.

Nemá smysl tady hodnotit v jednotlivostech jestli tam lépe a jinde zase hůře a protože to je ve výsledku právě i ta ona (a myslím to v dobrém) konkurence mezi těmi distribucemi!
Představa takové Abby že je v nějaké asi linuxové samoobsluze a že na ten její "guláš" co má představu si ona potom "nakoupí" suroviny od toho tam a od toho tam atd. a tedy že distribuci bude mít nějakou, podstatné některé komponenty ale třeba zase odjinud (z jiné distribuce a protože chce jiný třeba firewall) a nakonec si až vynucovat rady, co potom s gulášem a když se začne jí připalovat, tak zase od jiné distribuce ... tak je dle mne odsouzeno a žel k nezdaru. Dříve nebo později.

Pokud ona chce KDE a aby radění zde mělo nějaký smysl tak má na výběr otestovat: již uvedený Linux Mint KDE 18.3, Kubuntu a případně i KDE neon.

munu
Poradce Mintu
Příspěvky: 338
Registrován: 17 pro 2014, 02:24

Re: Tiskárna netiskne

#16 Příspěvek od munu » 30 kvě 2019, 19:46

Môžete si vybrať distrá kde je KDE vyvíjaný a podporovaný.

https://distrowatch.com/search.php?osty ... ive#simple

Keby bolo málo niekoľko stoviek ešte určite nájdete.

takyradejianonymne
Příspěvky: 102
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Tiskárna netiskne

#17 Příspěvek od takyradejianonymne » 31 kvě 2019, 08:55

munu: to máš s tím seznamem na distrowatch pravdu jako s rozsáhlou nabídkou, jenže ty jednotlivé nabídky ze seznamu nejsou mezi sebou srovnatelné. Mj. i kvůli rizikům ohledně budoucího vývoje.
To je také trefný příklad toho Antergosu a kde to autory přestalo bavit a nashledanou. Sbohem a šáteček. Nechci urazit ale jsou takové ty hlavní distribuce a kde přes i polemiky (a i slepé cesty) lze pozorovat že je v nich určován směr vývoje nebo jsou v něčem zvláštní tj. pro určitý významnější okruh uživatelů specializované ... a potom to je obrovitánská hromada smetí a kde bych i osobně viděl také možné bezpečnostní riziko.

Proč taková Abby si vybrala ze seznamu právě Antegros a to aby :roll: :P se s už hlubšími problémy obracela potom na Mint je mně těžko srozumitelné, místo toho aby ten Mint (nebo bratrance Kubuntu) alespoň hned na začátku zkusila a ptala se potom k tomu co ji nejde v Mintu. Dobře míněné rady a poskytnuté zkušenosti ona ignoruje nebo přímo odmítá a nálepkuje: pokud se ona sama někam pozitivně dál neposune nemá smysl se dále tímto téma zde zabývat.

Uživatelský avatar
Ventero1
Vezír Mintu
Příspěvky: 733
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov

Re: Tiskárna netiskne

#18 Příspěvek od Ventero1 » 31 kvě 2019, 14:02

Zase trochu na obhajobu Abby, tak mela nejake trable, ktere se nepovedlo doresit, nebo ne tak jak potrebovala s proto zkousela jina distra, kde to slo OOB nebo byla naprava snadnejsi ci s lepsim vysledkem. Kazdopadne ted uz dostava nejakou dobu vyklady, ktere by mohly smerovat k tomu, ze nekdy je lepsi nejakou svou dilci SW touhu ozelet a zase mit vetsi jistotu stabilnejsi a komplexnejsi funkcnosti. A tak stale uzivam celkem slusne Xubu 14.04 i kdyz je take na co drzkovat ;)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

takyradejianonymne
Příspěvky: 102
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Tiskárna netiskne

#19 Příspěvek od takyradejianonymne » 31 kvě 2019, 22:30

To máš pravdu ale také by měla Abby psát věci na rovinu, uvést podstatné podrobnosti a což ale ona přece neudělala.
Ta dvě její zde téma s dotazem tj. tady na fóru k Mintu spolu úzce souvisí a tím důvodem a příčinou je distribuce Antergos. To první její téma se tu objevilo teď 19. května! Roku 2019.
To datum je důležité. Protože vypovídající a to proto, že Abby týž problém černé obrazovky měla s Antergos resp. ho ven ventilovala na fóru Arch Linuxu, ano to je tomu problému blíže než tady v Mintu, už ale daleko dříve a to o posledním dnu Vánoc ... tedy už 26. prosince roku 2018.
V dotazu tam uvádí že černá obrazovka nastala nikoli bez důvodu (jak napsala tady v Mintu) ale že byla před tím požádána o restart po jedné aktualizaci. Kliďánko ten restart mohla provést zapnutím PC až druhý den. Žádost o restart při aktualizaci a vím to z vlastní zkušenosti jako trochu poučený laik bývá především ... právě když se aktualizuje cosi kolem jádra nebo ovladačů grafiky ... no a u rolující distribuce je potom vysoké riziko to že jednou se tyto věci jaksi nesejdou a je výsledkem ta černá obrazovka.

Jak jsem krátce nahlédl do fóra k Antergos tak to fórum v češtině není a působí na mne svojí formou poněkud ehm nepřístupně. Na rozdíl od přece jen českého fóra pro Arch Linux. Jenže Arch Linux tj. jeho správci nebo radící uživatelé nebudou řešit co vyvádí ti kucííí z Antergosu, zvláště když už se oni připravují hodit do správy svého vlastního distra vidle. Jak se ukázalo.

Abby tam dostala na Arch Linux 1 odpověď a v podstatě ať změní distribuci, že Manjaro je prý lepší. Také ať zkusí před tím od toho Antergosu tu opravdu novou tj. jeho tehdy poslední verzi.
Jak ale Abby s radou naložila je žel neznámo, následuje totiž pusto prázdno! Ani jí to nestálo za to tam napsat a i právě pro ostatní jak ona dopadla. Asi se také jako zde urazila? Místo toho se po vícero měsících objeví zde ve fóru v Mintu. Co ona dělala a na čem ty dlouhé měsíce? Měla tam stále tu černou obrazovku? Kdo nevěří ať tam nahlédnout běží:
http://forum.arch-linux.cz/index.php?topic=43.0

Já to sem dávám jen jako takovou zajímavost na závěr a že za těchto všech okolností asi opravdu bude nejlepší toto téma uzavřít.

Zamčeno