Nefunkční internet po probuzení ze spánku

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Halvar von Flake
Příspěvky: 10
Registrován: 04 led 2018, 17:31

Nefunkční internet po probuzení ze spánku

#1 Příspěvek od Halvar von Flake »

Ahoj, potřeboval bych poradit. Když mám aktivní režim spánku, tak po probuzení je nefunkční pevné internetové připojení. Musím vždy restartovat počítač. Na netu jsem nějaké návody našel, ale týkají se spíš wifi.

Díky za pomoc.

Kód: Vybrat vše

Operační systém: Manjaro Linux 
Verze KDE Plasma: 5.15.5
Verze KDE Frameworks: 5.58.0
Verze Qt:: 5.12.3
Verze jádra: 4.19.45-1-MANJARO
Typ OS: 64-bit
Procesory: 12 × AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor
Paměť: 15,7 GiB RAM
Grafika: GIGABYTE RADEON RX 460, 2GB, GDDR 5

takyradejianonymne
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Nefunkční internet po probuzení ze spánku

#2 Příspěvek od takyradejianonymne »

Na Manjaro po přestupu z mého úvodního Mintu jsem asi 3/4 roku jel a tak vím, že máš k dispozici také české fórum a tak se obrať nejdříve tam! Nebo nahlédni do toho anglického jestli už to tam někdo řešil.
Poznal jsem že něco a kde jsem měl výhrady v Mintu tak jsem byl spokojený s Manjaro ale také v Manjaro překvapivě nefungovaly po instalaci všeliké blbůstky. Navíc jak je zřejmé používáš KDE5 ale Mint se tím KDE přestal přece vůbec už zabývat: takže co asi očekáváš když se právě zde a za těchto okolností ty ptáš? :roll:
Kolem uspávání a probouzení se dá nalézt na internetu hromada smetí problémů a že ne na 100% vše hned funguje. Tak třeba u mne a v KDE 5.14.4 a dlouhodobě i před tím (v ROSA Linux Fresh R11 a předchozí verze) když počítač probudím tak internet jsem až dosud měl v pořádku, no ale často se mně na ploše "poničila" ikonka s domečkem "Můj adresář" tj. ve smyslu že mám změněné podsvicení textu dole. Mám rychlé SSD a tak neuspávám a tyhle problémy neřeším ;) Problém může být v distribuci nebo KDE5 nebo v hardware a tady co jsem já zahlédl tak u především různých notebooků.

Halvar von Flake
Příspěvky: 10
Registrován: 04 led 2018, 17:31

Re: Nefunkční internet po probuzení ze spánku

#3 Příspěvek od Halvar von Flake »

takyradejianonymne píše: 11 čer 2019, 14:26 máš k dispozici také české fórum a tak se obrať nejdříve tam!
České Manjaro fórum se mně zdá mrtvé, ale zkusit to můžu. V angličtině nejsem moc silný, zatím jsem našel jen posty řešící wifi.


takyradejianonymne píše: 11 čer 2019, 14:26 Navíc jak je zřejmé používáš KDE5 ale Mint se tím KDE přestal přece vůbec už zabývat: takže co asi očekáváš když se právě zde a za těchto okolností ty ptáš?
Napsal jsem do fóra "Ostatní distribuce", ne do Mintu. A ptám se proto, že zde přispívá pár lidí, kteří linuxu opravdu rozumí, podle mě.

Halvar von Flake
Příspěvky: 10
Registrován: 04 led 2018, 17:31

Re: Nefunkční internet po probuzení ze spánku

#4 Příspěvek od Halvar von Flake »

Ok, díky. Jsem z Mintu pryč teprve dva týdny, tak moje kroky vedly nejprve sem.

Halvar von Flake
Příspěvky: 10
Registrován: 04 led 2018, 17:31

Re: Nefunkční internet po probuzení ze spánku

#5 Příspěvek od Halvar von Flake »

Řešení nalezeno.

Kód: Vybrat vše

https://forum.manjaro.org/t/r8168-driver-network-not-recovering-after-suspend-resume/89880/2
I tak díky.

Zamčeno