Manjaro

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Manjaro

#21 Příspěvek od alojz »

...nainštaloval som MX...po reštarte zas bol grub len pre ubuntu,update grub,a všetko v poriadku...dokonca bez abrakadabra nabotoval MX...vypnúť takisto ako u manjaro len vypinacom bolo možné...nainštaloval som máte veci,(je v MX taká možnosť),po čase som prišiel na koreň veci,a to že sa mi iksefce nepaci...a odstránil MX...HW podpora takisto slabšia ako u Ubuntu máte...po dlhšom uvažovaní,som prišiel na záver,že neeksperimentujem momentálne ďalej,a schválil som pre seba iný notbuk v budúcnosti...asitaknijakkk...

...este dolozim,ze v BIOSe zostali bootovacie polozky,aj po manjaro,aj po MX,nefunkcné...s ktorymi neviem poradit......
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Manjaro

#22 Příspěvek od menom »

.
alojz píše:v BIOSe zostali bootovacie polozky,aj po manjaro,aj po MX,nefunkcné...s ktorymi neviem poradit
To vypada, ze mas novsiu verziu biosu nazyvanu UEFI
Tam sa to musi dat vymazat, len treba pohladat

Mozno bude potreba najskor nastavit heslo pre administratora (superuser) v tom UEFI

.
.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Manjaro

#23 Příspěvek od alojz »

System: Host: lazlo-HP-255-G6 Kernel: 5.0.0-25-generic x86_64 bits: 64
Desktop: MATE 1.20.1 Distro: Ubuntu 18.04.3 LTS
Machine: Device: laptop System: HP product: HP 255 G6 Notebook PC v: Type1ProductConfigId serial: N/A
Mobo: HP model: 8330 v: 27.35 serial: N/A
UEFI: Insyde v: F.51 date: 05/31/2019
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Halvar von Flake
Příspěvky: 10
Registrován: 04 led 2018, 17:31

Re: Manjaro

#24 Příspěvek od Halvar von Flake »

Pokud se obáváte chybové aktualizace v Manjaru, tak je lepší pár dní počkat a sledovat vlákno na fóru.

Kód: Vybrat vše

https://forum.manjaro.org/c/announcements/stable-updates
V řádu hodin a dnů se tam najde řešení. Já žádný větší problém neměl, pokud nepočítám "poangličtění" odhlašovacího dialogu po jedné aktualizaci KDE - Plasma. Jak to zpět počeštit, na to jsem nepřišel. Stejný problém tam řešil jeden Rus, ale nikdo neodpověděl :-)

Zamčeno