MX linux 19 beta1

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: MX linux 19 beta1

#1 Příspěvek od Ventero1 »

A to nastaveni - poladeni, jak jsme se minule bavili? (Kvuli tomu tearingu)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: MX linux 19 beta1

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Trochu me mate to "blur" Takze jednoduse: Ty screeny jsou tak, jak uz to ma vypadat po tech upravach?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: MX linux 19 beta1

#3 Příspěvek od vxmery »

dokoncena prva verzia prekladu MX FAQ do slovenciny
Dobrá práca chlape :D
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: MX linux 19 beta1

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Joo - palcaka aj ode mne ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: MX linux 19 beta1

#5 Příspěvek od menom »

horstfuchs píše: 01 lis 2019, 20:36 tak koukam. mx 19 je hodne dobre udelanej.
A jede taky se cinnamon, mate, kde
.

Som zvedavy na MX linux 19 KDE Plasma 5.14.5

Jak to ohodnoti takyradejianonymne

.
.

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: MX linux 19 beta1

#6 Příspěvek od stani »

Může mi prosím někdo říci, jak velký rozdíl (náročnost na HW) je mezi defaultním Xfce a doinstalovaným Mate?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: MX linux 19 beta1

#7 Příspěvek od Ventero1 »

No, to se takhle tezko vycisluje - pokid by nekdo udelal prumer mereni zateze cpu a vyteznpsti ram, tak by se dala udelat nejaky procenta, ale aj tak by to bylo jen priblizne. Takze se mozna da spokojit s odhadem, ze mozna o 20% pocitove ?
Je zajimave, ze jinak velmi dobre a lepe odladeny MX mi prijde prave pri projevu prostredi (nabihani oken aplikaci a reakcni doby napric okny) znatelne pomalejsi nez v Xubu - to se mi i proti LM xfce zdalo vzdy trochu sviznejsi. Nejspise se jim podarila lepsi implementace.

Zeleno: Jakou verzi Grubu mas? Stejny problem potkal v MX i mne a uzivatelku Abby (Ubu 18.04) na Ubuforu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: MX linux 19 beta1

#8 Příspěvek od stani »

Ventero1 píše: 09 zář 2019, 10:44 A to nastaveni - poladeni, jak jsme se minule bavili? (Kvuli tomu tearingu)
Ahoj, co ten tearing?... Asi budu teď o víkendu instalovat MX na nový (mini) PC. S MX nemám vůbec žádnou zkušenost, tady jsem totální BFU.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: MX linux 19 beta1

#9 Příspěvek od Ventero1 »

Nic noveho - to nastaveni, jak mi psal RH, tak to jsem uplne nepochopil a pak uz nebylo koho se doptat a ani ty rady s temi prtscr. Ale osobne mam dojem, ze to Compton vyresit neumi - zkousel jsem v nem vsechno mozne.
Ale mela by fungovat opatreni z tohoto vlakna:
viewtopic.php?f=17&t=3295&start=10
Popr. v LM nebo Ubu Mate to umel poresit Compiz - zvladne-li to stroj - a ten by sel nejspis doinstalovat i do MX.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: MX linux 19 beta1

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Souvisi to ciste s grubem a je to prave bug novejsich verzi. Multiboot neni problem - u verze 1.9x jsem mel 3 linuxy na hdd a vzdy se grub zmenil zcela v souladu s nastavenimi v pomocnych konfig. souborech, podle toho v jakem OS jsem provedl update-grub. A prave jsi nejspis vychytal, kde je problem - grub by mel rovnou vytvorit novy soubor grub.cfg a nikoliv grub.cfg now - to je presne jmeno toho souboru? - at se na to muzu mrknout taky ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno